Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Хачериди удалили справедливо, но незаконно. Выбор редакции

2013-04-05 01:10 Представляю Вашему вниманию статью Сергея Пошелюзного, спортивного юриста. Пруф.  Вчора, як і декілька тижнів тому, однією з ...

Представляю Вашему вниманию статью Сергея Пошелюзного, спортивного юриста. Пруф. 

Вчора, як і декілька тижнів тому, однією з найбільш обговорюваних спортивних подій була новина, пов’язана з матчем Чорноморець – Динамо. Щоправда, в другій половині березня обговорювали передматчеві події, а зараз – безпосередньо події матчу.

04.04.2013 р. було опубліковано новину: Хачеріді дискваліфіковано на три матчі.

(http://www.ffu.org.ua/ukr/ffu/fcontrol/ffu_kdk/11298/http://footballua.tv/news/fb-news/2512--hacheridi-diskvalificirovan/).

Ми спробуємо дати юридичну оцінку вказаній події.

На офіційному сайті Федерації футболу України (надалі - ФФУ) міститься інформація: «Захисник київського «Динамо» Євген Хачеріді змушений буде пропустити три матчі чемпіонату України за неправомірні дії на 17 та 73 хвилинах матчу 22-го туру чемпіонату України з одеським «Чорноморцем», що відбувся 31 березня 2013 р.»

Тобто, контрольно-дисциплінарний комітет ФФУ (надалі – КДК ФФУ) визнав неправомірними дії Є. Хачеріді, які сталися на 17 та 73 хвилинах вищевказаного матчу.

Для того, щоб дати належну юридичну оцінку діям КДК ФФУ, в першу чергу, потрібно визначитися з повноваженням цього органу.

Документом, яким повинні керуватися контрольно-дисциплінарні футбольні органи, в т.ч. і КДК ФФУ, є Дисциплінарні правила ФФУ (надалі – Правила).

Так от, п. 4 ст. 60 Правил передбачено, зокрема, що до виключної компетенції КДК ФФУ відносяться питання щодо застосування дисциплінарних санкцій за порушення, не помічені офіційними особами матчу.

Різні тлумачні словники української мови надають однокове тлумачення слова «помічати», а саме: сприймати зором, бачити.

Що це означає? А означає це те, що КДК ФФУ може застосовувати дисциплінарні санкції лише за ті порушення, які відбулися поза увагою або поза полем зору офіційних осіб матчу.

Хто такі офіційні особи матчу? Відповідь на це питання міститься в Правилах: офіційна особа матчу – це арбітр, асистенти арбітра, четвертий арбітр, делегат матчу, інспектор матчу, особа, відповідальна за безпеку та будь-які інші особи, призначені ФФУ  або юридичною особою для виконання обов’язків у зв’язку з проведенням матчу. Як видно, перелік офіційних осіб матчу є достатньо широким.

Таким чином, якщо під час матчу сталося порушення, яке було в полі зору будь-якої офіційної особи матчу (така особа бачила це порушення), то КДК ФФУ не має права застосовувати дисциплінарні санкції за таке порушення.

Саме такі норми Правил, яких повинні дотримуватися всі учасники «футбольних відносин», до числа яких входить і КДК ФФУ.

Щодо порушення, яке відбулося на 17 хвилині матчу Чорноморець-Динамо.

Питання наявності/відсутності порушення в діях Є. Хачеріді не обговорюється, оскільки телевізійна трансляція та численні повтори епізоду дали можливість побачити, що воно було. До того ж сам гравець це визнав. (http://www.ua-football.com/ukrainian/high/515da9db.html).

Однак, як видно з відеозапису того епізоду, дії Є. Хачеріді були помічені арбітром матчу, який, нагадую, є офіційною особою матчу. Як результат арбітр зробив зауваження гравцю Динамо. 

 

Таким чином, КДК ФФУ не мав права застосовувати дисциплінарні санкції за вказане порушення, оскільки воно було помічене офіційною особою матчу – арбітром. А тому не було правових підстав для дискваліфікації Є. Хачеріді за вказане порушення.

Щодо порушення, яке відбулося на 73  хвилині матчу Чорноморець-Динамо.

Знову ж таки мова не йде про те, чи було порушенні, чи ні. Як було зазначено вище, сам учасник того епізоду вже встиг вибачитися за свій жест, що свідчить про визнання ним неправомірності своїх дій.

Проте, як видно з фото, асистент арбітру (так званий «арбітр за воротами») дивився саме в бік Є. Хачеріді, і, відповідно, бачив дії гравця Динамо.


Це свідчить про те, що дії Є. Хачеріді були помічені офіційною особою матчу – асистентом арбітру. У зв’язку з цим, КДК ФФУ і за це порушення не мав права застосовувати дисциплінарні санкції до футболіста.

Отже, якщо говорити про справедливість, то рішення КДК ФФУ про дискваліфікацію Хачеріді на три матчі є  правильним, оскільки:

- гравець вчинив два «футбольні правопорушення»;

- за кожне з порушень передбачена мінімальна дисциплінарна санкція – відсторонення на 3 матчі.

Проте, якщо говорити про законність цього Рішення, то воно є незаконним, оскільки прийняте з порушенням норм Дисциплінарних правил ФФУ.

05.04.2013, 01:10
L1ght
Автор:
(L1ght)
Статус:
Наставник (2214 комментариев)
Подписчиков:
0
Медали:
Выбор редакции × 2
Топ-матчи
Чемпионат Германии Шальке Майнц - : - 20 октября 21:30
Чемпионат Франции Сент-Этьен Монпелье - : - 20 октября 21:45
Чемпионат Англии Вест Хэм Брайтон - : - 20 октября 22:00

Еще на эту тему

Самое интересное:

Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Ваша карма ():
=
(шурики)
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
Закрыть