Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

А чи справді - "ліміт винуватий"?

2011-06-24 10:14 Вкотре доводиться зустрічатися в ЗМІ з намаганнями закинути Федерації футболу України існування лімітів на участь іноземців ...

Вкотре доводиться зустрічатися в ЗМІ з намаганнями закинути Федерації футболу України існування лімітів на участь іноземців в матчах національної першості – і цим самим пояснити «провал» нашої мододіжки в Данії. Буквально вчора, наприклад, прочитав: «чемпионат Европы для нас закончен. Провал этот скоро забудется, а футболисты, слетав в отпуск на Мальдивы какие-нибудь, будут и дальше кататься на своих дорогих иномарках, чувствуя себя хозяевами жизни, но при этом делая свою работу через одно место. И не понимая при этом простой истины - они играют по одной причине - лимит на легионеров». Перший раз подібне написав шанований мною Дмитро Джулай на сайті «Футбол-24» (в блогах є, ми розбирали…). Вдруге – так відзначився інший сайт передруком, так розумію, з «Українського футболу». Впевнений: ще будуть такі спроби-закиди!

І я задався собі запитанням «а якщо ліміт – зло; то як він вплинув на «провал» нашої молодіжки»? Як конкретно? Які «шкідливі, вражаючі чинники цього лімітно-ядерного вибуху»? Відповідно до «теорій» панів Джулая та Озірного – на минулому (для нас) молодіжному чемпіонаті якщо не перші скрипки, то «масовки» заправляли ті молоді, які в основах своїх клубів «вимушено» грали через ліміт.. Чи так це? А давайте розберемось разом!

Перш за все – потрібно пильніше подивитись до складу нашої дружини, яка ГОТУВАЛАСЬ «перемогти» і «на Олімпіаду»... Ось, з офіціозу ФФУ: «Головний тренер молодіжної збірної Павло Яковенко оприлюднив заявку на фінальну частину чемпіонату Європи-2011, що пройде з 11 по 25 червня в Данії…

Заявка молодіжної збірної України

Воротарі: Антон Каніболоцький («Дніпро» Дніпропетровськ), Денис Бойко («Динамо» Київ), Дмитро Непогодов («Металург» Донецьк);

Захисники: Сергій Кривцов, Ярослав Ракицький (обидва - «Шахтар» Донецьк), Богдан Бутко («Волинь» Луцьк), Олексій Курилов, Олександр Матвєєв, Євген Селін (усі - «Ворскла» Полтава), Темур Парцванія («Динамо»), Артем Путівцев («Іллічівець» Маріуполь);

Півзахисники: Тарас Степаненко, Віталій Віценець (обидва - «Шахтар»), Денис Гармаш («Динамо»), Євген Коноплянка («Дніпро» Дніпропетровськ), Максим Білий («Зоря» Луганськ), Володимир Чеснаков («Ворскла»), Валерій Федорчук («Кривбас» Кривий Ріг), Олег Голодюк («Карпати» Львів), Микола Морозюк («Металург» Донецьк);

Нападники: Андрій Ярмоленко, Артем Кравець, Роман Зозуля (усі - «Динамо»)» (курсивом мною виділені гравці, що не провели жодної хвилини на футбольних полях Данії).

 

Якщо там, в складі, переважають «пестунчики долі», то… все можливо… Але розбираємось, і заодно пригадуємо, що серед найбільш «легіонерізованих» вітчизняних клубів Прем’єр-Ліги – «Шахтар», «Динамо», «Металіст», «Дніпро» (нині входить в цей список, але не в першому колі минулого сезону), «Металург» Донецьк, «Арсенал», «Карпати», «Волинь» та «Таврія».

І розпочнемо приміряти «теорію до практики» з номера першого – голкіпера Каніболоцького. Який восени, коли над «Дніпром» не висів тягар ліміту, мав постійне місце «в рамці». Але з весни, в тім числі і через травму, поступився місцем конкуренту-легіонеру… Якщо тут і «співпадає теорія з практикою», то лише з точністю «до навпаки»!

Дублери Каніболоцького Непогодов та Бойко – ті взагалі не мали проблем в сезоні саме через легіонерів, оскільки їхніми конкурентами були «свої» ж… Інша справа – що вони так і не витримали конкуренції з першими-другими номерами своїх же клубів!

А, якщо вже згадувати тих, хто дійсно «грає завдяки ліміту» – то перший, головний з них – це Ярослав Ракицький! Між іншим, за результатами не всіх, але багатьох опитувань уболівальників та спеціалістів – взагалі кращий, попри вік, захисник вітчизняного чемпіонату минулого сезону! Як і серед аборигенів, так і серед легіонерів включно! Знову неспівпадіння!

Основними гравцями своїх клубів, ті, що «без замін», в минулому сезоні були Богдан Бутко, Євген Селін, Артем Путівцев, Євген Коноплянка, Максим Білий, Олег Голодюк, Андрій Ярмоленко… До цього списку з невеликим натягом можна зарахувати і Володимира Чеснакова – але ж і його «Ворскла» складається переважно з аборигенів! Ну, і в кого повернеться язик на криве слово на адресу цих хлопців, мовляв «ви позвоночники»… А факти?

Інші: Сергій Кривцов, Віталій Віценець, Тарас Степаненко, Темур Парцванія, Денис Гармаш, Артем Кравець, Роман Зозуля, Микола Морозюк… Отут так, є запитання штибу «а чого вони так мало грають, або зовсім не грають в клубах»?... Але ж «НЕ ГРАЮТЬ», а не «займають чуже місце»!

Можливо, серед «жертв або…», тьху ти, ліміту, були ті, кого Павло Яковенко «відчепив» в останній момент саме через те, що заявка не гумова, і не може складатись більше, аніж з 23-х осіб? Ну що ж, пригадаємо тих «зайвих», порівнявши вищенаведений склад зі ще більш ранішнім повідомленням з ФФУ. Отже, виявились зайвими: Артем Кичак, Максим Коваль (обидва − «Динамо» Київ), Дмитро Льопа («Дніпро» Дніпропетровськ), Ігор Чайковський («Іллічівець»), Кирило Петров («Кривбас» Кривий Ріг), Володимир Лисенко («Волинь»), Володимир Коробка («Таврія» Сімферополь)… І давайте оцінимо, наскільки Павло Олександрович був правий чи неправий у виборі СВОГО ВАРІАНТУ складу… І чи ці хлопці якимось чином «перейшли дорогу» легіонерам?

Зовсім «для чистоти» дослідження нагадаю, в самій першій, обумовленій Регламентом Євро-2011 заявці сорока кращих молодих футболістів України були присутніми основні, чи напівосновні в своїх клубах: Пластун, Прийма, Шахов, Богданов, Опанасенко… - і попрошу самостійно порівняти клас щойно названих з тими їхніми конкурентами по позиції, які грали в Данії…А заодно заглянути в їхні «паспортні дані», стосовно року народження. Прийде ще їх час в 2013-му, в Ізраїлі! – ось так я скажу (як і в динамівських «відчеплених»кіперів вкупі з Петровим і Чайковським)! Продовжу Безусом – і нагадаю, що в нього на фініші чемпіонату були проблеми зі здоров’ям. І закінчу – Костею Кравченко... – так-так, як не дивно, Костя по віку ще підходив, щоб підсилити САМЕ ОЦЮ збірну! Хоч і не був в отій заявці «сорока молодців»! І саме приклад Кості якнайнаочніше свідчить про ліберальність існуючих наших «лімітів на українців» (за визначенням Блохіна). Чи, радше, про недосконалість тих лімітів. Недосконалість, яка склала половину (умовно – половину) проблем Яковенко через відсутність в його команді диспетчера «а-ля-Хаві» (другу половину проблем склала відсутність ударного форварда). Така моя думка…

Я дуже би хотів, щоб мої можливі опоненти з числа читачів сайту «Динамо от Шурика» навели мені хоч би один приклад (з прізвищем молодого), якого клубні тренери в минулому сезоні змушені були «засовувати в склад», зважаючи на наявний ліміт; а він, м’яко кажучи, «не виправдав довіри»… Я таких, підкреслюю, серед молодих – не знайшов. Чижов, Іщенко, Кобін, Шевчук та їм подібні лавочники – давно вже переростки… І, далебі, основна маса тих переростків – самі вибрали, свідомо вибрали свою долю. Подібно Селезньову, історія якого нині у всіх нас на слуху.

 

Висновки:

1.В жодній мірі ліміт на легіонерів «не більше семи на полі» не завадив зростанню майстерності наших молодих футболістів. Завадили інші обставини; наприклад: – роздуті штатні розклади клубів, необмежені можливості орендування «сильних світу цього», роздуті клубні заявки футболістів на чемпіонат (в ПЛУ, яка складає 35 осіб старше 21-го року порівняно з 25-ма футболістами «в Європі»), відсутність обмежень на кількість легіонерів у згаданій заявці («в Європі» це обмеження складає 17 осіб, але ж в Україні, фактично країні третього світу, бігме, мало б бути чи не вполовину менше), тощо.

2. Куди доцільніше було б пошукати ті причини в інших аспектах сучасного футбольного життя-буття… Що вже неодноразово відзначалось таким меседжем «А перехвалили їх! Включно з тренером…». Додам: і «перехвалили» разом з клубними тренерами, легіонерами, футболістами старшого покоління, функціонерами та власниками клубів включно…

3. І наостанок – а просто подумати: чи існуватиме в Україні сильний інститут національних збірних, якщо і надалі ми будемо Меккою, пристанищем малокваліфікованих легіонерів? Адже ми не пригадаємо більше трьох прізвищ легіонерів, які досягли чого-небудь суттєвого в своєму футбольному житті, перед тим «перекантувавшись» в Україні… І тоді: а навіщо нам такі, недолугі? Адже вони також мають певні цілі, в тому числі – «длинного рубля»! Хіба нам своїх таких не вистачає?

А те, що оті ліміти об’єктивно вступають в суперечність з рейтингом клубного футболу… Так пригадаймо, що отой самий вітчизняний клубний рейтинг множать нині всього-навсього шість клубів! І таким, напевне, можливо було б знайти-надати певні індульгенції по лімітам, які мали б вплив лише «в Європі» і не діяли на внутрішній чемпіонат!

24.06.2011, 10:14
AHATOM
Автор:
(AHATOM)
Статус:
Эксперт (27415 комментариев)
Подписчиков:
6
Медали:
Выбор редакции × 5
Топ-матчи
Лига чемпионов Спартак Севилья 5 : 1 Закончился
Карабах Атлетико - : - 18 октября 19:00
ЦСКА Базель - : - 18 октября 21:45
Бенфика Ман.Юнайтед - : - 18 октября 21:45

Еще на эту тему

Самое интересное:

Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Ваша карма ():
=
(шурики)
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
Закрыть