Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Ліміт? Так! Європейський ліміт!

2011-10-20 15:15 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; ...

-->-->-->-->

Вчора мало бути два-п’ять, чи два-шість, як мінімум… І проблема, чого так не сталось – навіть не в Рибці. І навіть не в дуеті Чи-Чи. Бо, попри лажі останніх – щоб отримати на свої захисні редути стільки ДОВГИХ проникаючих вертикальних…, стільки флангових навісів-прострілів…, стільки «за комірець» бекам (і не лише Чи-Чи… – там і Срні з Рацом дісталось) –  це потрібно було зуміти! Зуміти саме хавам, які великодушно дозволили собі «забити» в роботі на оборону; дозволили супернику без зусиль, без супротиву доставляти м’яча в лоно власної команди.

Інша справа, що ті хави (Фернандіньо-Жадсон-Вілліан-Коста) так звикли грати у нашій внутрішній першості. Що в них «в крові» філософія гри «ви заб’єте стільки, скільки зможете; ми – скільки захочемо». І що за такої філософії ставити якусь перешкоду пасуючому супернику-візаві з обороних порядків противника – зась… Аякже: для цього є «чорноробочі-аборигени». А якщо їх нема по-сусідству… – ну, то буде винуватим абориген з захисту власної команди! А те, що у вирішальний момент «забити, скільки захочемо» вже не виходить – ніхто з них навіть не задумається… Бо не кожен раз доводиться «переламувати» «Зорю» чи Маріуполь; де-коли доводиться попасти і під каток «Арсеналу» та «Барселони» з 1:5 чи 0:5 відповідно! Чи «Зеніту»…, хоча в останнього, відповідно до совкової ментальності, не завжди виходить порулити тим катком у вірному напрямку чужих воріт.

Отже, вчора зайвий раз всі змогли переконатись в справедливості сентенції Президента «Ліону» Жан-Мішеля Оляса (заодно – керівника з моменту заснування «на громадських засадах» прісновідомої G-14, Президента Асоціації європейських клубів), який говорив: «Два бразильця в команді – це добре; три – небезпечно; чотири – проблема; а п'ять – катастрофа». Переконатись в справедливості буквального значення висловленої істини (даруйте за тавтологію) досвідченим клубним чиновником, який два десятиліття на посту керівника клубу зуби з’їв на трансферах, який неодноразово (вірогідно) спілкувався зі згаданої проблеми зі своїми колегами по всій Європі.

Висловлюючись так, мсьє Оляс, підозрюю, мав на увазі не лише суто ігрові характеристики згаданих представників латиноамериканського континенту. А й їх поведінку в побуті і поза межами клубного футбольного поля. Уявляю собі, що би заспівав француз, якби умовний Бразіліан пообіцяв натуралізуватись би з метою «заграти за Францію»; а наступного дня заявив би «я пожартував»… Не Оляс би «їв» того бразильця; його самого, Оляса, «їла» би вся Франція на пару з Бразіліаном – якби Жан-Мішель змовчав… У Франції, серед її виборців, дуже вагомі позиції Ле Пена та його «Національного фронту»!

Ну, Франція – не Україна… Україна – не Європа. На жаль, досі ще так… І, якщо Європейські національні футбольні асоціації, з метою навіть не стільки захисту власного ринку праці, скільки для збереження власної футбольної самоідентичності подекуди з-за сприяння відповідної Держави регулюють наповнення того ринку заробітчанами з країн «не ЄС» – то в Україні для таких рвачів (і скажіть, що таке визначення несправедливе…) «широко распахнутые двери». А під вплив їхної «філософії заробітчанства» потраляє і наш молодняк…, який, ще нічого сам по собі ще не вартий – а туди ж: «дай контракт на порядок більший; а то піду в Сарагосу чи Лаціо»… Отримавши же такий контракт – дозволяють собі щонайменше не слідкувати за своєю «робочою вагою»… Дома коло тещі, чи по кабаках не слідкувати – то вже питання іншого порядку.

А в результаті – «вльоти» наших клубів та національної збірної в єврозмаганнях. Хто би що там не базікав стосовно «ліміт заважає». Бо насправді українському національному футболу заважає недолугий ліміт «не більше ікс легіонерів на полі» вкупі з безлімітною (фактично!) заявкою на сезон та безлімітним наповненням нашого футбольного ринку праці заробітчанами з Америки. Та хоча би з Європи оті легіонери! Так ні: окрім другосортних іспанців в Карпатах; та по парі чехів-поляків одразу так і не згадаєш представників тих націй, для яких карнавал не понад усе.

Саме тому в українському футболі конче, негайно ВЖЕ потрібно запроваджувати європейський ліміт заявки: не більше двадцяти п’яти осіб по «списку А» з фіксованою мінімальною кількістю так званих «вихованців власної федерації» та «вихованців власної клубної системи» з обмеженою кількістю легіонерів в заявці. Повторюсь: з визначеним максимумом легіонерів в заявці попри їх міжнародно визнаною кваліфікацією! Нехай отой максимум складатиме дванадцять, чи п’ятнадцять (чим менше – тим краще), але: ОБМЕЖИТИ! І ввести суто українське (так сподіваюсь) обмеження: заборонити наявність в заявці більше двох представників-вихованців певної іноземної федерації: давайте все ж таки дослухаємося Жан-Мішеля Оляса, якщо ми бажаємо досягнути тих вершин, на котрих була і ще обов’язково буде національна футбольна збірна Франції. А також «Олімпік Ліонне?», якщо вже говорити про клубний рівень…

20.10.2011, 15:15
AHATOM
Автор:
(AHATOM)
Статус:
Эксперт (27529 комментариев)
Подписчиков:
6
Медали:
Выбор редакции × 5
Топ-матчи
Чемпионат Испании Депортиво Жирона 1 : 2 Закончился

Еще на эту тему

Самое интересное:

Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Ваша карма ():
=
(шурики)
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
Закрыть