Повірте, це був чималенький обсяг роботи, щоб достеменно встановити усі в’їзди/виїзди чинного голови комітету арбітрів — Лучано Лучі. Було опитано десятки очевидців, зібрано дані анонімних інформаторів та проведено власні спостереження. Все для того, щоб врешті-решт показати, на що і у який спосіб витрачаються гроші Федерації футболу України. Ті гроші, які призначаються для заводу з виробництва полів, діток та розбудову футбольного майбутнього нашої країни.
Але спершу лише дві тези. Пропоную ознайомитися з ними для розуміння загальної картини.
Цитуємо:
— Ви Лучі постійно бачите на роботі?
— Так.
— А він літає додому?
— Так, іноді. Але рідко. Я, чесно кажучи, не знаю таких деталей. Не хочу обдурити чи ввести в оману. Він літає своїм коштом, або йому компенсують. Я думаю, це не впливає на якість роботи чи бюджет ФФУ. Він не так часто літає і користується цим правом дуже економно. Сам він платить, чи ні, я не можу зараз відповісти, не знаю таких деталей.
Контракт і його умови, які за словами Павелка анітрохи не змінилися.
Читаємо одну з цих умов:
Права Лучі у його контракті
«Асистент Куратора має право на авіаквитки С-класу з України/в Україну». Отже, квитки йому оплачує ФФУ.
А тепер переходимо до найголовнішого і найсоковитішого.
До вашої уваги, всі дні перебування та відсутності Лучано Лучі в Україні та за її межами.
Помаранчевим — Лучі відсутній в Україні.
Темно-сірим — дні його прильоту. Приліт традиційний, приблизно о 13:30 після обіду. Навіть якщо сеньйор Лучі захоче одразу ж поїхати попрацювати, маємо додати ще годину-півтори. Щоб з аеропорту Бориспіль дістатися до приміщення ФФУ. Отже, до ФФУ Лучано Лучі потрапляє приблизно о 15:00. Працювати йому лишається лише три робочі години. Чи можна такі дні вважати повноцінними — велике питання.
Я не полінувався та звів працездатні дебет з кредитом у виконанні Лучі на українській землі. Результати оцініть самі.
Особливу увагу привертає серпень, місяць, упродовж якого було зіграно 4 тури української Прем’єр-Ліги. Керівник комітету арбітрів України пропустив УСІ без винятку тури, перебуваючи за межами України. Загалом у серпні Лучі провів лише 5(!!!) повноцінних робочих днів на українській землі!
А тепер ще один витяг з контракту цього сеньйора.
Обов'язки перебування Лучі в Україні
Як «гарантує» умови свого контракту цей найманий працівник ФФУ і скільки з тих відведених йому 5 днів він перебуває в Києві, ви можете порахувати самотужки. В Україні цей спеціаліст працює повноцінних три з половиною робочих дні, і так мало не щотижня. А подекуди, як бачимо, й рідше.
Куди ж літає ця людина, яка проводить за межами України майже вдвічі більше часу, аніж на її території? Все дуже просто, Лучано Лучі дуже любить свій рідний регіон Barberino di Mugello, що в провінції Флоренції. Саме там його дім, саме там він проводить свої незабутні вікенди, вочевидь, після втоми від української футбольно-арбітражної рутини. До речі, літає керівник українських арбітрів винятково бізнес-класом, що власне і підтверджує пункт його контракту. Користується він послугами відомої німецької авіакомпанії. Рейси «Київ-Франкфурт-Флоренція» і навпаки. А далі ще цікавіше. Ось ціни за його, вочевидь, наступні перельоти. Ось скільки ФФУ заплатить за домашній відпочинок Лучі в період від 1 до 4 грудня.
Київ-Франкфурт-Флоренція. Авіа бізнес клас 1-4 грудня
А це вже сума наступного вікенду. Різдво як-не-як насувається...
Київ-Франкфурт-Флоренція 8-10 грудня
Загалом, середня вартість одного авіаквитка в обидва боки бізнес-класом для Лучано Лучі сягає близько 26 тисяч гривень. Задля уникнення маніпуляцій чи підтасовувань, варто зауважити — частину перельотів італієць здійснив як інспектор арбітражу на матчах під егідою УЄФА, куди сам себе завбачливо оформив як представник України. Авіаквитки на ці матчі оплачує УЄФА, тому кошти у підрахунках за всі перельоти віднімаються.
Але і це ще не все. Згідно з моїми даними, Лучано Лучі не стоїть в черзі на реєстрацію із простими смертними. Італієць у ФФУ вибив собі право подорожувати ВІП-терміналом. На сайті аеропорту Бориспіль така послуга коштує 2280 гривень.
Послуга ВІП термінал у Борисполі
Я не буду навіть припускати, чи оплачує ФФУ для Лучі ВІП термінал на зворотному шляху з Італії. Достатньо буде навіть вартості цієї послуги з одного боку.
ОТЖЕ:
У 2017 році Лучі літав 85 разів.
42 з половиною перельоти в обидва боки.
Працювати для УЄФА він літав 9 разів.
Простими підрахунками резюмуємо — 42 + (0,5) — 9 = 33(0,5).
Все це множимо на 26 000 гривень і додаємо 75 240 гривень за користування ВІП-терміналом.
946 240 гривень!!!
Майже МІЛЬЙОН гривень. І все це, вочевидь, коштом ФФУ.
А повноцінним мільйоном ця цифра стане наприкінці року, можете не сумніватися.
Лишається вкотре просто побажати Лучано Лучі не перепрацюватися у грудні 2017 року. А Федерації футболу України побажати, бути такою ж фінансово успішною. Щоб з легкої руки вона могла жбурляти кошти задля забаганок свого іноземного найманого працівника.
У тому ж таки березневому інтерв’ю Павелко додав: «Так, іноземний фахівець коштує недешево». Тепер жодних сумнівів щодо слів керівника ФФУ немає.
І наостанок, вишенька на цьому фінансовому тортику. У вересні 2017 року арбітри та асистенти Прем’єр-Ліги озвучили своєму керівництву цілком справедливе прохання — оновити свою арбітражну форму. Форму, яку наші рефері не змінювали аж від 2012 року. Ціна комплекту станом на сьогодні — 8 000 гривень на особу.
Оновлення таки було, але виключно коштом самих арбітрів. За моєю інформацією, дійшло до смішного — деякі асистенти просто відмовилися купувати за власні гроші нові комплекти форми, логічно мотивуючи тим, що їхні гонорари просто не дають змоги цього зробити. У відповідь на прохання арбітрів забезпечити ФФУ своїх же працівників робочим одягом, представник цієї структури відповів: «Грошей у ФФУ на це немає». І не збрехала ж людина! Судячи з викладених вище цифр, ви можете побачити, куди йдуть гроші цієї громадської спілки із назвою ФФУ. Спілки, яка вже третій рік обіцяє бути відкритою. Але досі чомусь забезпечує безкоштовне небо лише обраним.
А тепер щодо самої статтi. Я можу поставити пiд сумнiв приведенi данi. Не знаю, як зараз, але ранiше вiн дуже багато часу проводив в Українi, сумував за своїми синами, навiть на день народження був тут. Цiни на перельоти дуже завищенi. Якщо купувати бiлети заздалегiдь, а не в день рейсу, то цiна набагато нижча (а тi, хто йому купує, знають графiк його пересувань заздалегiдь), крiм того, спецiальнi знижки для тих, хто постiйно користується послугами авiакомпанiї. Так що нiякого мiльйону гривень там немає i близько. I до того ж, якi можуть бути претензiї до самого синьйора Лучано? Вiн же цi грошi не кладе собi в карман. I не на свої розваги витрачає, погодьтеся, сумнiвна розвага - в 70 рокiв лiтати туди-сюди, це величезне навантаження.
Тому попрошу бiльше поваги до лiтньої людини, яка працює в iншiй країнi та виповнює всю роботу. Мiльйонiв вiн особисто не заробляє i не витрачає. А якщо органiзацiя витрачає грошi в чомусь нерацiонально, то це не його провина.
Між іншим, а по європейських законах(про наші промовчу) Лучано не підпадає щодо корупційності дій????