Цьогоріч італійська серія А прикувала до себе чималу футбольну спільноту. У липні туринський «Ювентус» офіційно оголосив про перехід п’ятиразового володаря «Золотого м’яча» Криштіану Роналду. Ця угода стала головною трансферною подією цього року. Однак поки всі чекали забитих голів від знаменитого португальця, то у цей час на Апеннінському півострові з’явився новий майстер голів — це нападник «Дженоа» Кшиштоф Пьонтек. Звісно, багато хто із нас може назвати його черговою «вискочкою», але поляк має всі шанси увійти до плеяди кращих гравців на планеті. Dynamo.kiev.ua продовжує власну рубрику «Майбутні топ-гравці».
В останній час в італійській серії А з’являлося чимало гравців, яким пророкували шалене футбольне майбутнє. Чого вартує тільки приклад Сітадіна Едера із «Інтера» або ж нападника «Торіно» Андреа Белетті, але виявилось, що це футболісти одного сезону. Чесно кажучи, усі ми уже засумували за часами Шевченка та Ібрагімовича, але серія А має всі перспективи перетворити цю ностальгію у реальність.
Польський нападник Кшиштоф Пьонтек має всі шанси стати новим бомбардиром чемпіонату Італії. На початку сезону він уже дав зрозуміти, що із ним потрібно рахуватися, а його футбольна кар’єра може стати яскравим прикладом для наслідування.
Футбольна кар’єра Пьонтека розпочалася у польському клубі «Легія», але це не та «Легія», яка щосезону бере участь у єврокубках, це «Легія» із міста Дзерджонюв, що на південному-заході Польщі. У цьому скромному клубі Пьонтек провів всього-навсього шість матчів і після цього перейшов до більш іменитого «Заглембе», який на той час виступав у польській «Екстракласі». Свій перший матч у чемпіонаті Польщі Кшиштоф провів проти свого майбутнього клубу «Краковії». Будучи гравцем «Заглембе» Пьонтек провів 72 матча і відзначився 15 голами. До речі, у першому своєму сезоні Кшиштоф разом із «Заглембе» вилетів у перший дивізіон. Не дивлячись на такий крах, Пьонтек достойно захищав кольори із Любліна.
У 2016 році «Краковія» вирішила ризикнути і заплатила за тоді ще 21-річного гравця 500 тисяч євро, що є солідною сумою по польським міркам. У «Краковії» Пьонтек провів два незабутніх сезона. Перші свої голи за «смугастих» нападник забив на початку жовтня 2016 року, жертвою Пьонтека стала скромна «Корона». За два роки перебування у складі «Краковії» Кшиштоф відзначився 32 голами.
За свою жадібність до голів Пьонтек був нагороджений трансфером до генуезького «Дженоа». Клуб із Італії заплатив за молодого таланта 4,5 млн євро. Єдиним гравцем «Краковії» за якого платили подібну суму був Бартош Капустка, який у 2016 році перейшов до «Лестера» за 5 млн. Для нинішнього трансферного ринку — це досить скромна сума.
Нині така трансферна вартість поляка є не тільки скромною, а ще і смішною, адже зараз німецький сайт «Трансфермаркт» оцінює його у 15 млн євро. На березі Італійського півострову Кшиштофа просто прорвало. Чутки про його гольову здатні поширилися на всю Європу.
Те, що відбувається із Пьонтеком, і справді схоже на чудо. Його ігрова ефективність просто вражає. Свої гастролі по Італії Кшиштоф розпочав із кубкового матчу проти «Лечче», у якому він забив цілих чотири гола. Не беручи до уваги, що «Лечче» виступає у другому дивізіоні Італії, такий показник у дебютному матчі феноменальний. Згодом поляк дебютував у серії А у матчі із «Емполі» і відзначився першим голом. Через тиждень його команда поступилась із хокейним рахунком «Сассуоло» (3:5), але Кшиштоф забив свої два голи. Бомбардирська серія поляка нарахувала сім поєдинків. До речі, він побив рекорд українця Андрія Шевченка, який забивав лише у перших п’яти матчах дебютного сезону. Лише у середині жовтня закінчилися гольова серія Пьонтека, бомбардирські успіхи були перервані у матчі проти «Ювентуса» (1:1). На даний момент Пьонтек уже відзначився 14 голами у сезоні (9 — серія А, 4 — кубок Італії, 1 — збірна Польщі).
Польська преса ставилися до переходу Пьонтека досить сумнівно, адже він був не першим, хто переїжджав до топ-чемпіонатів. Але не усі мали такого фантастичного дебюту. Тому не дивно, що Єжі Бжечек викликав 23-річного нападника на матчі збірної Польщі проти національних команд Ірландії та Португалії. 11 жовтня Пьонтек вперше одягнув футболку польської дружини і зразу же відзначився забитим голом у воротах Португалії. Його команда поступилась із рахунком 2:3, але він у черговий раз довів, що його потенціал нападника неймовірний. Деякі спеціалісти вважають, що Кшиштоф у близькому майбутньому може стати форвардом номер один у збірній, витіснивши Роберта Левандовскі.
Комусь манера гри поляка здається простою і не досить привабливою. Він не є кращим на планеті дріблером , не володіє блискавичною швидкістю, недостатньо потужний для того, щоб відтисняти захисників, не володіє сильним ударом з будь-якої відстані. Але йому все це і не потрібно, оскільки Пьонтек має головну для форварда якість: почуттям простору.
Він ідеально знаходить вільні зони у чужій штрафній, легко і часто звільняється під удар, класно вилітає на випередження із-за спин захисників, перемагає угорі не стільки за рахунок стрибка, скільки за рахунок вибору позиції і вектора руху. Все це, по-перше, допомагає Пьонтеку бити часто (5,3 удару за гру, краще в Італії тільки у Кріштіану — 7,6), по-друге, із зручних позицій (81% спроб — зі штрафної). Звідси і прекрасна реалізація. Тим більше удар з середньої відстані у Кшиштофа дійсно поставлений. Про такого гравця говорять, що він б’є «із точки у точку». Своїм стилем гри Пьонтек нагадує Філіппо Індзагі, який також уміло знаходив простір і досить успішно завершував старання одноклубників.
Нині європейські ЗМІ приписують інтерес «Барселони» і «Ювентуса» до персони Пьонтека. Можливо, у майбутньому поляк зможе достойно замінити Луїса Суареза чи Маріо Манджукича, але зараз йому потрібно сконцентруватися на виступах за «Дженоа», адже якщо він продовжить у такому русі, то його чекає швидкий перехід до топ-клубу Європи.
Раніше ми розповідали про нападника «Фіорентини» Федеріко К’єзу, захисника «Аякса» Маттейса де Лігта та вінгера дортмундської «Борусії» Джейдона Санчо.
Ігор АДАМОВИЧ, Dynamo.kiev.ua
живать,всё что происходит в странах ближайшего окружения (исключение составляет только одно государство), где все разговаривают почти на одном языке