Знову повернусь до теми арбітрів, що працюватимуть на матчах української Прем’єр-Ліги вже в наступаючому сезоні 2012/13рр. І, перш за все, зверну увагу читача (цього мого опусу) на офіційний документ від сайту Комітету Арбітрів (слава Богу, почав наповнюватись інформацією…). Одночасно запропоную повернутися до мого ж таки блогу на тему «арбітри УПЛ» та порівняти списки. Одразу скажу: списки тотожні; тому я дозволю собі повторити список у форматі, який видається мені більш інформативним:
І.Арбітри міжнародної категорії:
Арановський Є.А. (Київ), 1976 р.н., арбітр ФІФА з 2010 року, 2-га категорія;
Бойко С.М. (Іванків, Київська обл.), 1977 р.н., арбітр ФІФА з 2010 року, 2-га категорія
Швецов В.Б. (Одеса), 1969 р.н., арбітр ФІФА з 2008 року, 2-га категорія;
Абдула А.Б. (Харків), 1976 р.н, арбітр ФІФА з 2011 року, 3-тя категорія;
Даньковський С.В. (Київ), 1978 р.н., арбітр ФІФА з 2009 року, 3-тя категорія;
Дердо О.В. (Одеська обл.), 1979 р.н., арбітр ФІФА з 2010 року, 3-тя категорія;
Можаровський Ю.А. (Львів), 1976 р.н., арбітр ФІФА з 2010 року, 3-тя категорія;
ІІ.Арбітри національної категорії:
Вакс Ю.Я. (Сімферополь), 1976 р.н.;
Годулян В.І. (Одеса), 1968 р.н.;
Грисьо Ю.Я. (Львів), 1974 р.н.;
Жабченко А.С. (Сімферополь), 1979 р.н.;
Жуков Д.В. (Донецьк), 1980 р.н.;
Іванов О.В. (Макіївка, Донецька обл.), 1978 р.н.;
Козик Я.В. (Мукачеве, Закарпатська обл.), 1980 р.н.;
Кузьмин А.В. (Миколаїв), 1976 р.н.;
Кутаков Д.О. (Бровари, Київська обл.), 1977 р.н.;
Лисенчук С.Г. (Київ), 1972 р.н.;
Мосейчук Ю.Ю. (Чернівці), 1971 р.н.;
Романов В.М. (Дніпропетровськ), 1980 р.н.;
Труханов К.В. (Харків), 1976 р.н.
Старійшиною корпусу наших діючих арбітрів знову є Віталій Годулян (у вересні виповнюється 44 роки). За ним – Швецов та Мосейчук. Наймолодших – троє: Козик, Жуков, Романов; всім в цьому році лише по 31 року було/буде.
В цьому блозі, як, напевне, читач здогадується з його назви, я хотів би поговорити про «здобутки» попереднього сезону. Оскільки хорошої роботи арбітрів в полі мало хто (і я – не виключення) не пригадує; тому нагадаю найбільш скандальні матчі минулого…
Отже, скандали від арбітрів сезону 2011/12рр. розпочались вже з другого туру. В якому відбувся матч «Металіст»-«Зоря». «Обслуговував» його Вакс. Який, ще в першому таймі з-за рахунку 1:1, «не помітив» найочевиднішого фолу останньої надії від Торреса («Металіст») в своєму карному майданчику і замість мінімум другої жовтої порушнику з наступним пенальті «виписав жовту» луганчанину Ліпартії ніби-то за симуляцію… В результаті Харків «взяв свої три очки»; а Вакс відправився відпочивати «в колі сім’ї на три тури з залученням на четвертий» (максимальне покарання, якими тоді розкидувався Колліна за подібні «трюки-фокуси»).
Про матч третього туру нашого «Динамо» з «Оболонню» з зарахуванням пари голів, які відносяться до категорії «на розсуд лайнсмена (там точніше: лайнсвумен) на предмет офсайду» – я лише нагадаю, але не обговорюватиму. І не тому, що дій лінійних арбітрів на протязі чемпіонату в цій частині опусу я не збираюсь розглядати. Нагадую лише тому, що наступного дня після цього київського матчу розпочалось… Ага, помиї від Луческу на тему «ФФУ-арбітри-Суркіси-Динамо»… І недарма він розпинався: оскільки вже наступного дня його «Шахтар» від пенальті (за 5 хвилин до кінця матчу! З-за рахунку 2:1!) «врятував» лише арбітр Бойко, «не помітивши» трикратної руки Кучера в одному епізоді! І знову Колліна реагує покаранням: «три дома; на четвертий прошу»… Але ми ще тоді не вирахували методів «психологічної підготовки кротів» на протязі минулого сезону… І дарма… Вина – наша!
Є про що поговорити і про два матчі наступного, четвертого туру… Оскільки в матчі нашого «Динамо» не зарахований гол «Металурга» – знову на сумлінні лінійного (все ж таки: вийшов м’яч за межі поля, чи ні?); і мало хто пригадує, як в компенсований час Бандура зніс Нінковича (а Колліна на таку очевидну помилку арбітра Шандора ніяк не відреагував) – тему цього матчу залишимо «на потім». Але не вдасться обійти стороною матч «Арсенал»-«Шахтар». І не лише через фол в компенсований час від Кучера на Кобахідзе. А тому не вдасться, що «помилку» арбітра Грисьо (ага! «не помітив»:)…) «заднім числом» виправляв вже КДК ФФУ: за двічі нанесені наглі удари ліктем в обличчя суперника дискваліфікував Фернандіньо аж… на один матч!:) Колліна же для Грисьо «виписав» жорсткішу формулу: «ЧОТИРИ дома; на п’ятий – прошу»…
П’ятий тур… «Пестня!»:) від Іщенка! І від Срни… Це той самий п’ятий тур, коли дозволяється грати в волейбол в штрафному і симулювати, ніби м’яч після удару кривбасівця Валєєва потрапляє в обличчя! А чому «пестня» Іщенка? А тому, що Лівшиць, на відмінну від І.Суркіса (через півроку) не здогадався сурдперекладача запросити для розшифровки того, що він «проспівав» Валєєву… Там би підвищено-стандартним Колліновським «чотири дома; на п’ятий прошу» – не обійшлося би…
Шостий тур… Скандал в матчі «Оболонь»-«Металіст». Арбітра Жукова «вибачає» лише те, що «нахомутав» він в обидва боки. Ну, от такий от слабенький арбітр – і що ти з нього візьмеш? Ну, на чотири тури відправили на виховання «в колі сім’ї»… Тим і закінчилось – на той раз…
Цей шостий тур взагалі-то «відзначився кількістю скандалів, але – «дрібнішого ґатунку» так би мовити… Наприклад, арбітр Деревинський в матчі «Карпати»-«Зоря» неоднаково трактував для обох команд правила гри в частині покарань за підкати «відриваю м’яч з ногами». В матчі «Дніпро»-«Шахтар» арбітру Абдулі намагався «пришити справу» – не вийшло. Зате в матчі «Арсенал»-«Динамо» «пришили» Арановському (пригадуєте оте запізнення нашого клубу на матч?) Але вже на отаких дрібницях – Колліна «своїх не здав»: обійшлось без покарань арбітрам. «Не здавав» він ще довго, багато турів поспіль… Кричали було, що Мілевський в Одесі симулював; вимагали покарань для волинян «за жорстоку», ніби, гру (і, відповідно – арбітрам); я сам кричав, що нездара Швецов підсужував кротам і не дав черговий пеналь за підніжку Срни в нашому «очняку» – та на такі вже речі Колліна вже не реагував.
Не реагував аж до дванадцятого туру. А на що Колліна вже зреагував – так це на арбітра (колишнього) Родіоненка… В матчі «Чорноморець»-«Таврія» моряк:) де Матос запхнув м’яча у ворота кримчан рукою! Луганчанин (до речі, поряд з Жуковим, Грисьо та Козиком – ІМНО, найслабкіші в позаминулорічному списку! Хоча – навряд чи професійно-продажні… До проФФесійності Орєхова, Берізки, Іщенка – їм ще далеко…) – візьми і зарахуй той гол-фантом… На свою голову… Більше він не судить в нашому чемпіонаті! Щоправда, за отакі-то речі «окреме запитання» напрошується по іншому арбітру – але до нього ми ще дійдемо…
А далі – затишшя в частині арбітражних шкандалів. Аж до 19-го туру. Так, були знову офсайди-фантоми; були і лівенькі картки (а вже прийшла пора обнулятися…; декому – і по другому разу); були і кротячі наїзди на арбітрів (а як же без них?). В цій частині чемпіонату виділявся матч «Таврія»-«Динамо», в якому Годулян показав нашим дві червоні… Ви, колеги-уболівальники рідного клубу – матюкались…; але: давайте визнаємо чесно – Годулян був правий… Ще раз відзначився Бойко, в матчі 16-туру не поставивши очевидний пенальті за гру рукою – але навряд чи та помилка могла стати результативною («Карпати»-ІМ, 3:0). До пори до часу все було благопристойно, як для реалій суто української першості. Допоки…
В дев’ятнадцятому турі місію «спасителя» в справі цікавості до арбітрів не взяв на себе Іщенко. В матчі ІМ-«Дніпро» він нароздавався (і пошкодував заодно) карток різних мастей та пенальті лише на власний розсуд. Чогось той розсуд був прихильним до господарів… На відмінну від Колліни, якому, певне, вже остогидло: це був останній матч Іщенка в його кар’єрі…
Але найдивовижніші «пригоди» арбітрів почалися, коли розпочалися матчі весняної частини першості. Вже в двадцять першому турі відзначився Швецов: в матчі «Шахтар»-«Дніпро» за всі виходки Срни він йому виписав лише наприкінці матчу ПОТРІБНУ хорвату дискваліфікаційну жовту. Але одночасно і другу жовту «ні за що» – Мандзюку. І «по-дрібницям» – було за що зачепитися прискіпливому інспекторському оку: ті ж самі незафіксовані удари ліктями, грубі атаки кіпера Лаштувки, тощо… Але: Швецов вже був «зафрахтованим» на Євро-2012…, і не поніс заслуженого покарання.
Ще один матч двадцять першого – особливо і характерно вирізняється: «Таврія»-«Металург». Так, саме той матч, який не відбувся через непідготовленість газону в найпівденнішому місті української футбольної ПЛ… Але: арбітра, який зумів відповідно до футбольного законодавства прийняти єдино правильне рішення – відзначу: Андрій Кузьмин. Відзначились також і функціонери, які згодом прийняли абсолютно протирегламентне рішення переграти матч. І дали ще один зайвий привід «попрацювати» органам футбольного правосуддя…
От цікаво: а що ми хочемо від наших арбітрів, якщо футбольні чиновники діють по «понятіям»: «друзям – все; всім іншим – Закон-кистень»?
В двадцять другому турі – ще раз відзначився Жуков: ні за що «виписав» дискваліфікаційну жовту дніпропетровцю Сергію Кравченко. Довелось вдруге втручатися КДК і з-за погодження з Колліною дискваліфікацію скасовувати. А Жукову від Колліни – стандартні «чотири тури вдома»…
В двадцять третьому турі – чергова спроба «наїзду» на Абдулу: на цей раз віце-президент ФФУ І.Коломойський (власник «дружнього» нам «Дніпра») вирішив реваншуватись на нашому «Динамо»… Знову Абдула встояв!
В двадцять четвертому та в наступному турах на матчах лідерів «зажигав» Козик: спочатку поставив в ворота «Волині» «ні за що» виграшний для кротів пенальті; потім – навмисне «не помітив нервів» Хачеріді та Бордюжана…, з другою жовтою для обох. І це – перед вирішальним 26-тим туром! А «до нервів» сам же й Козик довів: свисни же вчасно фол, підбіжи для заспокоєння – і Женька далі буде спокійнішим за удава! Попри здерту шкіру на лікті… За це – Козик «відпочивав» три тури: не інакше, як Колліна постарався!
Двадцять шостий тур – особняком… всі пригадуємо… Лише констатуємо: чотири з дванадцяти турів дискваліфікації Вакс вже відбув…
Знов таки: голи з офсайдів у ворота «Ворскли» не обговорюємо: ці претензії до лайнсменів. Тим більше – Ворскла була згодна програвати обидва матчі: Павлов так заявив…
По відкладеному матчі 21-го туру «Таврія»-«Металург» знову довелось втручатися КДК і «заднім числом» накладати дивкваліфікацію на Аделейє: «тупанув» Арановський… Яким буде його покарання – дізнаємось згодом: Колліна такі речі не оприлюднює без особливої потреби. У всяк випадку Арановський до закінчення чемпіонату «відпочивав».
Новий фаворит Колліни – Анатолій Жабченко з Сімферополя – «відзначився» в двадцять дев’ятому турі: зарахував гол в ворота «Металіста» в епізоді, коли Степаненко з явним фолом відібрав м’яча в харків’янина. Потім – «закрив очі» на руку Степаненка же в своєму карному… Знову Колліні доведеться приймати «непопулярне» рішення. Про яке ми дізнаємось в новому сезоні лише із призначень на матчі.
Здавалось би, все… Але ні! Ще раз відзначився Швецов: але вже в першій лізі, у вирішальному матчі… Не помітити таку руку, не помітити такий пенальті – то як же потрібно було умудритись потрапити в списки для «потреб Євро»? В принципі, відповідь є; і вона реальна… Але нічому не віруючий Колліна вимагає доказів та дискваліфікувує Швецова лише на чотири тури… Хоча вже згадуваного молодого Родіоненка за куди менші гріхи (непрофесіоналізм) – довічно…
Підведу підсумки:
В позитивному сенсі в своєму опусі я декілька раз згадував Анатолія Абдулу. І, слід визнати, що нині він є найкращим нашим арбітром. Це визнає і Колліна, довіривши йому судити і фінал нацкубка, і Суперкубок між тими самими суперниками. З іншого боку… Ми виграли з-за його участі два матчі. І зазнали однієї дуже неприємної поразки; плюс разок зіграли у вирішальну непотрібну нам нічию. А чи згадає хто ті матчі? І не згадаємо одразу: оце і є отой показник кваліфікації арбітра… Якщо він для нас навіть в часи наших невдач непомітний, значить, він справді – непоганий…
Разок згадав Годуляна. Та Віталій – вже завершує свою кар’єру: вік…
Згадав раз і Кузьмина. Але він – «ще аж дуууже молодий»…
Не згадував Можаровського, Дердо, Даньковського та Мосейчука. А раз не згадував – то і претензій особливих до них не висувалось. Попри «темні плями» в їх професійних біографіях (різної ступені важкості) – на них Колліна (і ми з ним) ще можемо покладатися. Лисенчук? Півсезону був травмований… Але його «ляпи» (м’яко кажучи…) з позаминулого сезону ще з пам’яті не витерлись.
Арановський та Бойко … Були і хороші матчі; були і невдалі. Набагато кращих арбітрів – все-одно в нас нема! Тим більше – з міжнародною категорією…
Незгадані молоді та перспективні Іванов, Кутаков, Романов та Труханов разом зі згаданим Кузьминим – ще мусять доводити власну профпридатність. Ще будуть в їх кар’єрі і помилки, подібні до помилки Жабченка… Дай Боже – і досягнення!
А всіх інших… В негативному контексті я двічі згадував Швецова, Вакса, Грисьо, Жукова та Козика. Як на мене – слід їм підшуковувати заміну – кому негайно, а кому ще можна зачекати… недовго! І «мати на увазі» – що від них завжди можна чекати спаскудженого матчу, навіть попри їх імідж (подекуди - позитивний). Доводить практика!
учетная запись этого пользователя была удалена
Хоча би тому, що всі ці помилки лінійних обов'язково мають бути персоніфікованими. А я - навіть не можу вловити, як того чи іншого лінійного прізвище: адже їх двоє...
Буду чекати відповідного аналізу від спеціалістів-журналістів. Або - функціонерів... - які знають куди більше від мене в частині роботи лайнсменів. Нічого більше не залишається...
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Між іншим, нагадаю, що в міжнародному товарняку Жуков "отримував в диню"... - і таке було...
Інші четверо - причетні да вас та до нас в рівній мірі.
Тому питання тут може стояти лише в такій площині: а чому вони відзначились саме такими скандалами з-за вашої участі? Чому - плюс інші, неназвані в останньому абзаці: наприклад: Сіренко, Можаровський, Лисенчук, той же Абдула і Бойко (на якому, поміж іншим, "висить" і гон від Луческу за матч ваш з хорьками) - чому вашими до них оприлюднювались претензії, більшою частиною надумані; а наші - зіграли та забули, наприклад, за непризначений пеналь від Бандури на Нінковичу?? Чому, наприклад, Арановський в нашому матчі з Арсеналом - мав скандал; Бойко мав в минулому році... - але Жуков та Зубарєв (Слов'янськ) - не мали ніколи подібних проблем у ваших "дербі"?
учетная запись этого пользователя была удалена
Для підтвердження - ще й, як виключення, що підтверджує правило, зарахував сюди і "зальот" Швецова у вашому матчі з Дніпром.
А те, що ВІДНОСНА більшість таких "зальотів" припала на ваші матчі - то хто вам доктор? Якщо ви навіть не хочете зрозуміти, що ваші матчі судді бояться судити, оскільки ви їх залякуєте? Думаєте, що отими залякуваннями у вас щось ПУТНЄ вийде (окрім неправедно набраних очків)? Ага, ... а судді також люди; і, замість того, щоб непомітно підсудити - роблять вам медвежу послугу..., ВІД СТРАХУ!
Такщо... "Розжигає" не той на кого ви бочку котите; не я.... А той - що оту бочку котить. А саме: вся ваша кодла (перелічу з цитуванням): "кроти з їхніми каталами, циганами, маразмами, пенісами та козами" - мій комент в самому низу цього блогу.
Да, в таких реалиях надо быть на голову сильнее кротов и иметь 2 равнозначных состава для желтых и красных карточек.
учетная запись этого пользователя была удалена
Частково, в чому справа - "парою слів" сказав в опусі.
Нижче, в коментах - постарався "розшифрувати" більше.
Справді, всі арбітри, як і ми - живемо в одному суспільстві. Хіба що вони - заробляють своєю працею на порядки більше, ніж, наприклад, Я отримую доходів. І саме тому - куди "вразливіші" від мене: така наша постсовкова натура...
Залежність від "сильних світу цього"...
Чим більше доходів - тим залежніший: ось такий парадокс...
учетная запись этого пользователя была удалена
Вважаю, що саме для вас зайве нагадувати про "методи психологічної обробки" арбітрів, якими ряснів минулий сезон. Бо: навряд чи що зміниться в цьому контексті - і ви навіть не захочете зрозуміти, наскільки це все протизаконно та непорядно.
Така ваша кротяча натура...
"я лише нагадаю, але не обговорюватиму. ... Нагадую лише тому, що наступного дня після цього київського матчу розпочалось… Ага, помиї від Луческу на тему «ФФУ-арбітри-Суркіси-Динамо»… І недарма він розпинався: ... ми ще тоді не вирахували методів «психологічної підготовки кротів» на протязі минулого сезону… "
Тому, мушу повторитись минулим коментом: "саме для вас зайве нагадувати про "методи психологічної обробки" арбітрів, якими ряснів минулий сезон. ... і ви навіть не захочете зрозуміти, наскільки це все протизаконно та непорядно. Така ваша кротяча натура... "
Далі - не бачу предмету для дискусії.
Спочатку - прозрійте, якщо це взагалі можливо...
Дискуссия, опять же акцентирую на этом ваше внимание (хотя для дебильно-бестолкового человека внимание вещи сама по себе недоступная, поскольку он всегда смотрит лишь в зеркало упиваясь личной гениальностью), возможна лишь между людьми стоящими на одном уровне развития. Мне же вести дискуссию с бестолковым неадекватом вообще нет никакой необходимости.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Я фамилии арбитров вообще не знаю.
Перечитал весь текст и промелькнула мысль, а почему бы по жалобам команд не пересматривать игры и не раздавать дополнительные наказания карточки например и т.д. за грубость симуляцию и т.д. и наоборот назначенные не по делу наказания отменять (в смысле карточки) т.е. немного подправлять арбитров если они совсем уж судят не в ту степь?
І тексті блогу декілька раз зазначалось, що КДК (по скаргам потерпілих) - втручалось.
Згадувались випадки з, Фернандіньо, Кравченко та Аделайє. Не згадувався випадок з Гармашем - і лише тому не згадувався, що його, той випадок, нам, динамівцям, ніколи не вдасться забути...
Інша справа - що не всі потерпілі воліють звертатися в органи футбольного правосуддя згідно встановлених правил. Де-хто звертається - але "не по інстанції"... А лище для піару...
----------------------------------
Очень жаль , тенденция неправильная и пользы футболу принесет мало