Але цей блог – не чергова пропозиція юзера ЮрПаличу, який склад він мусить вносити в протокол перед стартом поєдинку. Це – скоріше сентенція про втрачені надії…
Блог я створив в розвиток нині модної суперечки стосовно «підготовки кадрів», покликаної новими регламентними правилами національного чемпіонату. Я задався запитанням: хто ж найкраще готує вітчизняних футболістів для «внутрішнього ринку»; тобто, вихованці якої клубної школи є найбільш запитуваними в найсильніших клубах найвищого українського футбольного дивізіону. Звичайно, «запідозрив», що це саме наш клуб. Хоча би тому, що дев’ятеро збірників на Євро… Але серед них були і Хачеріді, і Михалик, і Гусєв, які не мають статусу вихованців нашого клубу.Тож я переглянув заявки стартового туру семи кращих клубів українського чемпіонату по результатам минулого сезону. І знайшов, що в складі цих команд «в старті» виходили:
Бойко Денис, Воротар, «Динамо»;
Морозюк Микола, Захисник, «Металург» Дн;
Кучер Олександр, Захисник, «Шахтар»;
Чеберячко Євгеній, Захисник, «Дніпро»;
Мандзюк Віталій, Захисник, «Дніпро»;
Романчук Oлександр, Захисник, «Таврія»;
Старгородський Артем, Опорник, «Арсенал»;
Олійник Денис, Атакуючий, «Дніпро»;
Ярмоленко Андрій, Атакуючий, «Динамо»;
Зозуля Роман, Атакуючий, «Дніпро»;
Лисенко Володимир, Атакуючий, «Металіст».
Ну, такий склад. Так вирішили тренери названих найсильніших клубів України!:), щоб за такою схемою грати суто вихованцями «Динамо»!:)
А ось такий «запас» вони виставили:
Погорілий Сергій, «Таврія»;
Бущан Георгій, «Динамо»;
Хомин Андрій, «Арсенал»;
Гармаш Денис, «Динамо»
Алієв Олександр, «Дніпро»;
Максимов Олександр, «Арсенал»;
Кравець Артем, «Динамо»;
Богданов Андрій, «Динамо»;
Оберемко Андрій, «Металіст».
Знов вони, тренери, «нахомутали»? Ну-ну…: замість семи запасних – аж дев’ять!:) Втім, їм «допоміг» автор блогу: ввівши до заявки складу запасних Сергія Погорілого, який, насправді, відіграв в воротах «Таврії» весь матч… А також Георгія Бущана… Але автор мусить визнати правоту тренерів та знання ними правил гри в іншому: Хомин, Гармаш та Алієв – виходили на заміну замість Романчука, Олійника та Лисенка!:)
Як завжди, в тренерів були і проблеми… Закінчив кар’єру (чи ще ні? У всяк випадку, до заявки поки що не внесений) Андрій Шевченко… Травмованих було двоє: Артем Мілевський та Олександр Шовковський. Дискваліфікованй – Максим Коваль (так, він вже вважається вихованцем нашого клубу; хоча і запорізький «Металург» згідно усіх норм, також – «вихователь»). Короче, Олег Романович Лужний, навіть зробивши помилку в заявці:) (вибачимо йому дебютний млинець:)…) – в іншому достойно справився з цією жартівливою роботою-заявкою.
А по-серйозному… Автор ще порівняв заявки протоколів матчів першого туру на предмет того, скільки вихованців і яких клубів грали (чи були заявлені) в складах названих семи провідних команд. Виявилось, що найбільше, включно з «молодняком», після нашого «Динамо», в заявках семи клубів був представлений «Дніпро». Отже, сімох найсильніших представляли вихованці:
«Дніпра»: Боровик, Каніблоцький, Ротань, Коноплянка, Шахов, Бабенко, Чечер, Ребенок, Назаренко, Калініченко;
«Шахтаря»: Селезньов, Ракицький, С.Кравченко, Причиненко, Кривцов;
«Металурга» Зп: Аржанов, Польовий, Степаненко, Кривцов,
«Металурга» Дн: Грищенко, Прийма, Іванко;
«Карпат»: Шуст,Фещук, Габовда;
«Волині»: Михалик, Шевчук;
«Ворскли»: П’ятов, Пшеничних;
«Металіста»: Горяїнов, Барвінко;
«Таврії»: Голайдо, Погорельцев.
Клуби, які були представлені вихованцями (в заявці) в одній особі – пропущу. Вихованців «Арсеналу» (окрім Андрія Богданова) в заявочних складах семи клубів не знайшлось. Кривцов, як і Коваль з Богдановим, нині вважається вихованцем двох клубів.
Склади інших дев’яти клубів «вишки» автор вже не розглядав. Бо і без цього можна зробити висновок: наш клуб НИНІ є безумовним лідером по підготовці кваліфікованих (як для України) кадрів для вітчизняного футболу. Щоправда, більшість цих кадрів на прожиття заробляє «на стороні»; і досить часто з особливою принциповістю доводить своєму колишньому клубу власну профпридатність…
Таке воно, футбольне життя-буття…
Интересная картина нарисовалась.
Зря Вы не сделали полный анализ .
Там есть ответы на многие Ваши вопросы , и на первый взгряд ФФУ не так уж глупо поступило с точки зрения развития чемпа в целом )
Але мені також вистачило одного погляду, щоб зрозуміти: ФФУ та ГМС передбачали таку ситуацію загодя...
До речі, і про Григорія Михайловича... Шкода, що такий стратег іде з футболу, його управлінських структур... Навіть "шкода" - це не те слово...
Но не настолько Суркис старший глуп.
Это борьба с фармами без роду и племени.
Сейчас игрок сто раз подумает , переходить ему в Шахту или нет, так как в фарме он еще проще может оказаться вне заявки, стало не выгодно скупать игроков под фармы.
И вот еще один аспект, правда до этого не я додумался, я мыслил в Вашем направлении, пошел до конца, полная картина на другие выводы от части претендует, а чел зашел с другой стороны .
Рекомендую к ознакомлению:
http://sport.mail.ru/news/football-foreign/9638258/
Саме оця стаття - "сподвигла" мене поритися в заявках...
Тут інше хочу запитати:
Так зрозумів, що Ви глянули на проблему ще під іншим, ніж я та автор статті в "Команді" кутом зору... І Ваші висновки, Ваші спостереження - дещо відрізняються від моїх та Кудирко...
Цікаво - чим і як?
Будь-ласка, занотуйте тут!:)))
Сижу проверяю.
Для этого приходится поднимать все протоколы игр прошедшего сезона, чтобы вывести коэффициенты задействованных легионеров и украинцев по прошлому сезону и сравнить хотя бы теоретически с нынешним положением дел.
Бегло ,стратегически на рынке выигрывают команды, правильно сбалансированные по схеме легионер/ украинец где-то 50/50.
Получается теперь , что воспитанник другого клуба и легионер практически уравниваются в правах, что нивелирует паспорт и в разы поднимает конкуренцию.
Через год-два это приведет к оттоку низкосортных некачественных легионеров из украины и покупки пачками хлама , а местных воспитанников и воспитанников украинских клубов , но другой команды заставит рыть землю и доказывать квалификацию.
Клубам теперь не выгодно продавать 15-16 -летних пацанов собственных воспитанников грандам на скамейку хоть за миллионы . Они вынуждены будут давать им практику , и будут тратить деньги на игрока , которого надо довести до основного состава , а не на легионеров.
И игрок не на паспорт надеяться украинский будет, а пахать за свой клуб, чтобы играл лучше.
Три вектора одновременно работают , и не параллельно , а очень разнопланово.
Это бегло на вскидку.
И на фоне четко становится решение проблемы со сдачей матчей.
Зачем теперь игроку сдавать матч Шахте , если он с 16 лет знает , что никогда , даже гипотетически, не попадет в заявку даже шахтовского фарма.
Он заинтересован улучшать качество своего родного клуба, чтобы выигрывать , попадать в ЛЕ и ЧЕ.
Жестко, но не лишено смысла .
Буде цікаво почитати Ваші чітко зформульовані спостереження та висновки...
http://dynamo.kiev.ua/user/Legioner/107652.html
эта же тема поднята, я буду повторяться :
mr.grigs 20.07.2012 11:46 #
Где Вы прочитали , что в заявке украинцы должны быть все воспитанники клуба ?
4 -!!!!
Но это заставляет каждый год вводить своих воспитанников , иначе команда рискует играть укороченной заявкой , где прописаны подснежники.
Учитывая лимит на легионеров , они вынуждены будут купить 4 других украинца из другого клуба , если их воспитанники не тянут, это потянет за собой сокращение покупки 4 низкосортных легионеров, что оставляет деньги в Украинском футболе , а не выводит их за рубеж и на откат агентам.
Сегодня выгоднее купить украинца и платить достойную зарплату, а это сокращение адаптации, уплата налогов в Украинскую казну , то есть деньги начнут работать на юношеский и детский футбол , а селекционерам перестать загорать на бразильских и африканскких пляжах, а поднять пятые точки и колесить и искать таланты в глубинке.
Перевезти пацана из колхоза в 12 леи и вложиться в него .
А не откаты получать и привозить пачками дерьмо и при этом еще и гарантированно ставить его в состав.
Легионеров будут покупать, но единично и очень качественных , готовых игроков, а не на вырост. Так как эти места на вырост заняты собственными воспитанниками уже в заявке.
Если легионеров на вырост , то в возрасте до 14 лет, чтобы потом заявить как своих воспитанников, так работают Реал, Барселона , Арсенал, Бавария.
Тогда не будет стоять вопрос адаптации по 2 года за астрономическую зарплату.
Очень непростая комбинация играет.
"А не все так просто з заявкою нашого «Динамо»! (виправлено)"
http://dynamo.kiev.ua/user/AHATOM/106728.html
Щоб зрозуміти, а також прийняти на віру наступне:
1.Подібні проблеми з заявками на єврокубки є і в кротів, і в хорьків. Були б ці проблеми і в Арсенала, якби він в це міжсезоння не "спродався", стосовно "баласту в єврокубках". Формулюю суть проблеми: через ліберальність наших правил заявки порівняно з вимогами до заявки в єврокубки - один, два, декілька виконаців названих клубів, навіть заявившись в чемпіонат, не зможуть бути заявленими в єврокубки.
2.Саме на цей, поточний сезон, імпорт легіонерів в Україну ПЕРЕТНУВ КРИТИЧНУ МЕЖУ, визначену відповідними правилами УЄФА. Хочите цього, чи ні... До речі, з наступного євросезону ця межа буде знижина на дві одиниці: грубо кажучи - з 17-ти легіонерів в заявці (для єврокубків) до 15-ти. Повторюю - це "грубо кажучи" але воно насправді так і є.
3.Деякі наші клуби вже давно розвиваються лише виключно за рахунок імпорту та "закупок кращих українських зразків", абсолютно не турбуючись про підготовку молодого покоління в своєму середовищі. А це - йде всупереч з новими правилами "фінансового фейєр-плей" від Платіні. Хочимо ми того, чи ні - але ці правила починають діяти, і боляче б'ють саме по цим клубам. З наших: в більшій мірі по Металісту, Арсеналу та МеталДону. В меншій мірі - по іншим клубам.
http://dynamo.kiev.ua/user/AHATOM/106728.html
Всі хлопці в тому списку, зазначені латинськими літерами С (старші 21-го року) і В (молодняк) - вважаються вихованцями нашого клубу.
:
Только вот что интересно. Федерация пошла другим путем, чем в Европе, заменив воспитанников федерации на воспитанников клуба.
В результате через пару лет ВСЕ игроки, выступающие за другой клуб будут приравнены к легионерам. И большинство из киевских выпускников из перечисленных 14+ потеряют работу.
:
В общем как всегда у нас. Думали, что умнее всех, сделали по-своему, только кто это будет расхлебывать.
Думаю, половинчатый вариант нам подошел бы больше. Вместо 8 клуба сделать 4 клуба + 4 федерации.
Это разорвало бы крепостную, что сохранило бы большую миграцию между клубами.
-------------------------------------------------------
Ага решение странноватое уже б или поставили а так получается, можно из-за кордона привести человека и будет воспитанник клуба, а свои в соседнем клубе уже легионеры как то непонятно чего добиваются
Але - якщо імпортер вкладеться в часові рамки. Тобто - законтрактує молодого легіонера у віці до 18-ти ПОВНИХ років.
Але, як правило, легіонери їдуть в Україну на заробітки вже в 19-20 років...
Ваші кадри - придатні лише для фармиків та суцільних "однокласникових" договорняків.