Український старт. Як ми розпочинали попередні відбори
Євро-96
7 вересня 1994
Україна - Литва 0:2
Це була справжня катастрофа.
ЧС-98
31 серпня 1996
Північна Ірландія - Україна 0:1 (Ребров, 79)
Наскільки шокуючою була поразка в попередньому старті, настільки ж несподіваною стала перемога в Ольстері. Ні, звісно ж, ми всі сподівались, але після провалу у попередньому циклі, коли нас обійшла навіть Литва - аргументів "за" знайти було важко. Але їх знайшов ударом головою невисокий динамівський форвард, що вийшов тільки на заміну.
Євро-2000
5 вересня 1998
Україна - Росія 3:2 (Попов, 14, Скаченко, 24, Ребров, 74, пен)
Це було друге національне футбольне свято в історії України. Першим стала перемога Динамо над Спартаком з таким же рахунком за 4 роки до того. А тут уже було міцне Динамо Лобановського, підсилене кращими донетчанами і кількома легіонерами. Стосовно одного з них, московського торпедівця Сергія Скаченка, точились довгі і жаркі дискусії. Йожеф Сабо, що тоді тренував збірну, ризикнув поставити його в основу - і вгадав. Можливо, єдиний раз у випадку із Скаченком - але в такий важливий і потрібний момент!
ЧС-2002
2 вересня 2000
Україна - Польща 1:3 (Шевченко, 11)
Цього стартового матчу ми чекали, як ніякого іншого. Попередній відбірковий цикл показав, що у нас є потенціал. Йожефа Сабо змінив сам Валерій Лобановський. Головна зірка, Андрій Шевченко, ганяв усю Серію А в футболці Мілану. Група у нас була без грандів. Ну все, просто все складалось на нашу користь. Крім збірної Польщі та їх натуралізованого пана Олісадебе. А ще невдало зіграв у рамці В'ячеслав Кернозенко, який цим матчем перекреслив собі кар'єру в збірній.
Євро-2004
7 вересня 2002
Вірменія - Україна 2:2 (Серебреніков, 2, Зубов, 33)
Після провалу "Нашої мети 2002", після невдачі з підписанням Мірослава Блажевіча і Леонідом Буряком на посту головного тренера - навряд чи хтось чекав особливого успіху, навіть у групі з євроневдахами (так тоді було) греками та іспанцями. Але що ми втратимо очки в Єревані, та ще й ведучи в рахунку 2:0...
ЧС-2006
4 вересня 2004
Данія - Україна 1:1 (Гусін, 56)
Коли новий головний тренер збірної почав обіцяти вихід в фінальну частину з першого місця в групі - з нього дивувались і навіть глузували. Та і дебют у Олега Блохіна не склався, товариські матчі більше лякали, ніж радували. От і в Копенгагені швидкий гол не стільки засмутив, скільки став логічним для українських футбольних душ - мовляв, як і очікувалось. Але в другому таймі ми відігрались. А далі була епічна серія матчів, яка завершилась достроковим виходом з дійсно першої позиції.
Євро-2008
6 вересня 2006
Україна - Грузія 3:2 (Шевченко, 31, Ротань, 61, Русол, 80)
Після тріумфу на мундіалі (хто міг мріяти про чвертьфінал!) до слів і дій Блохіна ставились вже зовсім інакше, ніж два роки тому. Здається, і він сам до своєї роботи і своїх можливостей також. Принаймні, гра команди не покращилась аж настільки, щоб говорити про якісний стрибок - а результат зник. Грузинів в стартовому поєдинку ми обіграли, але з серйозними труднощами. Які, як виявилось, символізували.
ЧС-2010
6 вересня 2008
Україна - Білорусь 1:0 (Шевченко, 90+4)
Останній свій відбір наша збірна розпочала дуже важко. Якби не той необов'язковий пенальті, який заробив хитрим ударом в "опорну" руку Тимощук, було б зовсім сумно. А так Олексій Михайличенко нібито й вдало розпочав свій етап роботи в збірній - який завершив такою ж сумною грою, але вже без дурного пенальті і результату.
Отже, з 8 стартових матчів у відбіркових циклах збірна України виграла рівно половину, 4. Програла і зіграла унічию по два рази. Різниця м'ячів - 12/12. Тобто результати, в принципі, непогані. Інша справа, що ще жодного разу ми не стартували матчем з настільки сильним суперником...
Олександр Стрижук, uFootball.com.ua
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости