Як і передбачалося, нестандартний крок львівських "Карпат" із виставленням на трансфер 19 футболістів насправді мав на меті інше - а саме зменшення зарплат гравцям, що потрапили до цього списку.
Коли команда повернулася з відпустки, керівництво клубу викликало гравців по одному до себе і називало нові "єдино правильні" фінансові умови співпраці.
Їх суть полягала у суттєвому скороченні зарплат. Комусь зарплатню врізають на 40 відсотків, комусь - на 50, а комусь - і на 80.
За новою редакцією контрактів, гравцям виплачуватимуть не більше як десять тисяч доларів на місяць. Це максимум, а буде і менше.
"Зарплати в команді були більші, ніж десять тисяч, - каже газеті "Експрес" колишній гравець "Карпат", який просив не називати його імені. - Тому таке врізання платні болісно приймають гравці. Знаєте, як у наших командах зазвичай укладають контракти?
Є офіційний контракт, у якому вказана зарплата гравця. До прикладу, дві тисячі гривень, із яких сплачують податки. Але ж ви розумієте, що за такі гроші ніхто не гратиме! Існує додаток до контракту, в якому зазначається справжня сума. Це може бути 15, 20, 30 тисяч доларів.
І якщо між керівництвом та гравцем виникає якийсь конфлікт, про цей додаток, який ніде не зареєстрований, керівники клубу можуть просто "забути". Будеш отримувати свої дві тисячі гривень і нікому нічого не доведеш".
Ситуацію, у яку потрапили гравці "Карпат", прокоментував футбольного юрист та агент гравців Ігор Перун.
- Без згоди гравця клуб не може самовільно переглядати умови контракту і зменшувати зарплату, - каже нам футбольний юрист. - Це однозначно. "Карпати" - взагалі дуже цікава команда. Молодого гравця не можна підписувати більше, ніж на п'ять років, а львів'яни підсовують молодим два контракти - один на три роки і другий на такий же термін.
Те що роблять Дедишин із Димінським, - незаконно. Це не має ніякого юридичного підґрунтя. Хлопці не винні у тому, що в керівника клубу закінчуються гроші. Коли вони підписували контракт, то узгоджували його з власником. Тобто дві сторони, поставивши свій підпис, були згідні з умовами. А тепер їм кажуть: "Ні, хлопці, будете отримувати на 50 відсотків менше". Це абсурд.
- Якими повинні бути дії футболістів у такій ситуації?
- Головне зараз для хлопців - чітко і неухильно виконувати всі умови контракту. Не запізнюватися на тренування, тренуватися, не набирати надміру ваги, грати, не давати інтерв'ю.
І коли вони отримають за цей місяць зарплату, яка буде на 50 відсотків меншою, ніж вказано у контракті, то повинні офіційно звернутися до власника клубу, щоб той не на словах, а письмово пояснив, чому така сума. І тоді з цією "писулькою" йти в палату вирішення спорів та обстоювати свої інтереси.
- Чи має шанс футболіст отримати свої гроші, якщо сума прописана в контракті, а основний заробіток - у додатку до контракту?
- У нас вся Україна грає "на додатках". Додаток підписали дві сторони? Печатка стоїть? Якщо так, то він має юридичну силу. Це називається персональна надбавка до зарплати. Я вже виграв чотири справи на користь гравців за такими додатками. Це не проблема.
- А якщо гравця, який не хоче підписатися під новими умовами, погрожують послати в дубль?
- Нехай відправляють. Це лише на руку хлопцям. Але це теж повинно бути оформлено офіційно. Має бути наказ по клубу, що такий-то гравець з такого числа переведений у дублюючий склад через те, що знизив свої фізичні показники. Для юриста немає нічого простішого, ніж оскаржити цей сумнівний пункт про "зниження показників".
- Зарплата десять тисяч доларів на місяць адекватна для українського футболу?
- Якщо не брати до уваги чотирьох наших грандів, де суми захмарні, то зарплата 16 - 15 тисяч доларів на місяць - середня в Україні. Я вважаю це заробітком, який відповідає рівневі майстерності більшості наших футболістів.
У клубах також недурні працюють і вони не мають наміру платити неймовірні гроші за ніщо. Але такі суми "Карпатам" слід було відразу прописати в контрактах, а не зараз зрізати і мати через це проблеми.
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости