Дуже цікаво читати закиди в сторону Михайла Фоменка. Виходить, що всі проблеми впираються в його скромну персону.
Мені теж дуже хочеться, щоб збірна грала в сучасний атакуючий, комбінаційний футбол, щоб більше молодих гравців в збірній по –ділу, а не на перспективу.
Всім нам, напевно, також хочеться ходити по чистим вулицям, щоб на транспортних зупинках ніхто не палив, щоб молоді люди поступалися місцем жінкам в громадському транспорті, хочеться їздити на роботу на велосипеді, але, на жаль, реалії зовсім інші.
І звинувачувати когось одного в комплексі проблеми, які не вирішувалися роками, не вартоЯ думаю, що потрібно розуміти, що футбол збірної це не забаганки головного тренера, чи його штабу, а це сірі реалії сучасного українського футболу.
Багато хто не розуміє, але, насправді, Михайлу Івановичу прийшлося будувати нову команду після Олега Блохіна, точніше після виступу на домашньому Євро.
З тих гравців, що були в заявці на Євро залишилися тільки 12 з 23. Пішли Алієв, Воронін, Мілевський, Назаренко, Шевченко – це атакуюча міць команди. Тимощук та Гусєв – вікові гравеці. Михалик, Бутко, Девіч – поїхали догравати в Росію:). Селін – повністю програв свою конкуренцію в Динамо.
На противагу цим втратам, з молодих гравців до основи національної збірної змогли пробитися тільки Роман Зозуля, Тарас Степаненко, Сергій Рибалка та Сергій Сидорчук
Тобто, виходить, що замість Шевченка, Вороніна, Мілевського, Алієва та Назаренка до збірної прийшли Зозуля, Степаненко Сидорчук та Рибалка.
Звичайно, що після таких перетворень збірна повинна почати грати просто в феєричний футбол, а винний в цьому, як зазвичай головний тренер.
Насправді, Фоменко побудував дуже міцний будинок з того, що в нього було під руками. Всі доступні засоби були використанні головним тренером.
Частина захисту Шахтаря, яка дуже зіграна між собою в умовах ліміту на легіонерів( Ракицький, Шевчук, П "ятов, Кучер, Степаненко, виходить від 3-х до 5 гравців збірної в основі), центральних півзахисників Динамо( в останніх матчах, як мінімум виходило два гравця з Динамо в середину поля), атакуючі звязки Дніпра( Селезньов, Ротань, Зозуля, Коноплянка навіть інколи Федецький), та досвід та взаємодію гравців, які разом грали ще з Павлом Яковенком в молодіжній збірнїй( Ярмоленко, Коноплянка, Степаненко, Рак, Кравець, Зозуля, Морозюк) Так і хочеться запитати в керманичів нашої сучасної молодіжки – кого вони підготували майже вже за два цикли? Але це тема окремої розмови, яку, я теж висвітлю
Збірна України – це реалії нашого футболу. Хочемо, чи не хочемо, але їх потрібно сприймати такими, як вони є. Працювати є куди. Наприклад, в бік українізації певних гравців. Ми ж живемо не в пустелі.
Будинок, який побудував Михайло Іванович можливо не зовсім естетичний та гарний на перший погляд, але він доволі міцний.
зате звик вірити і чекати пречудесного месію, який помахом полички створить казку... при чому більш нічого нікому не тре буде робити
отому-то так і живемо
"Матроскин: Ну и что это? Что это за народное творчество?
Шарик: Э-эх! Это индейская национальная народная изба — «фиг вам» называется…
Матроскин: Дожили. Мы его, можно сказать, на помойке нашли, отмыли, очистили от очисток — а он нам фигвамы рисует!"
Маю надію, що у відповідальних людей вистачить розуму і перспективного бачення розвитку українського футболу, щоб не робити помилок, які на протязі вже скоро 25 років незалежності України часто-густо супроводжували буття нашої збірної.
Можна звернутись і до вітчизняного досвіду: Динамо Київ 1976. Тоді гравці сказали: ми будемо самі собі тренерами і гратимемо не лише "наперекір ТШ!", а взагалі без тренерів. Керівництво дало можливість втілити це побажання в життя. В першому ж матчі у себе дома Динамо К програло на той час далеко не топовій команді Дніпру, пропустивши три м'ячі.
Вже в наступному матчі гравці діяли "згідно ТШ!" з В.Лобановським на чолі.
І в любому випадку не треба забувати що збірна таки суттєво піднялась в рейтингу і наприклад на Євро буде жеребкуватись із 2-ї корзини!! - вдумайтесь у це. Це - теж досягнення, не для нинішньої команди а для майбутнього. Завдяки рейтингу москалі стабільно мають максимально слабких суперників і це - важливо.
Так що я теж не в захваті ані від гри, ані від результатів, но як і автор вважаю, що МІФ не сильно спортив ситуації. Можливо збірна видала не 100% максимуму, однак 90% Фоменко з неї вижав.
Чи зробив би це інший тренер? - не факт.
І врешті є просте "пацаняче" правило, яке у культурних людей називається "триманням слова" - раз чувак пройшов у фінал, значить йому й далі керувати.
Ще додам одну думку, яку часто повторюю скрізь: ми не можемо справедливо оцінити роботу тренера, не знаючи його конкретних стратегічних і тактичних цілей.
А може Фоменко ХОТІВ плей-офу? Може йому потрібні були 2 напружені гри проти словенців заради успіху у Франції? А може йому потрібні були саме такі ігри і тактики щоб розвинути щось у гравців команди? А може він хотів побудувати надійно оборону перш ніх братись за атаку? Все це - можливо і імовірно. І я не візьму сьогодні казати що він щось робив неправильно.
Остаточний розрахунок буде після Франції - отоді ми й побачимо, що за хатку будував Фоменко.
І це буде справедливо.
Еще раз повторюсь: мы ни по каким показателям не сильнее Словакии! В нашем чемпионате уже даже не три нормальные команды, а только две! И игроков европейского уровня два с половиной! А вы все бредите супер -дэржавой и суперкомандой.
Не долго осталось терпеть. Придет новый супергерой и начнете новые помои забалтывать!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
А чего нам бредить, ведь были супердержавой во времена Киевской Руси, и были суперкомандой- ДК на протяжении 30лет 1961-1991г.г. во времена СССР, так-что у нас все еще впереди и все станет на свое место с появлением национального лидера( а он уже родился). Слава Украине!
учетная запись этого пользователя была удалена
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Действительно МИФ построил дом, но построил дом по старым советским нормам и правилам(СНИП) с большими теплопотерями,без счетчиков учета: тепла, горячей воды, газа, воды, и несовременной планировки...Украина заслужила, чтобы дома строили специалисты по нормам ЕС..
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
За рахунок чого цей тренер хоче чогось добитись на Євро? За рахунок переляканої гри проти грандів? Може замін після 85-ої? Чи невміння рахувати турнірні очки і здобувати почесні непотрібні нічиї? Невже хтось сподівається, що наша одноманітна тактика гри флангами через Коноплянку і Ярмоленка (а інакше ми грати поки що не вміємо) стане справжнім сюрпризом для суперників по групі?
Багато фахівців і вболівальників опираються на те, що мовляв негарно так чинити з тренером, не давши йому шансу виступити на Євро. Схоже, на те саме буде опиратись і ФФУ. Ну дав же результат, чого його міняти? А раптом виведе в 1/4?)) Так що Фоменко залишиться. І чхати на бліду гру, на всі прорахунки, небажання визнавати свої помилки і вносити корективи. Та це ж ще й як ризиковано! Ви що- перед самим Євро змінити наставника, який нарешті плей-офф пройшов! Самих словенців знищив. А ми ж не в казино...
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
зате звик вірити і чекати пречудесного месію, який помахом полички створить казку... при чому більш нічого нікому не тре буде робити
отому-то так і живемо
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Яка вірогідність того, що на Євро збірна виграла б у Швеції, якби Шевченеко не забив два м'ячі?
""Фоменко получил в свои руки сборную, в которой уже начали сверкать молодые Ярмоленко, Коноплянка, Хачериди, Гармаш""
----------------------------------------------------------------------------------------
Та шо ви говорітє? у 2011 році хлопці поїхали на молодіжне євро до 21 року, зайняли останнє місце в групі, а вже у 2012 році началі "свєркать"? У яких матчах, з Молдовою і Чорногорією? Саме у Михайла Івановича вони і "началі свєркать", наприклад у першому ж офіційному матчі під його керівництвом.
Щодо проблеми переходу молодих в дорослий футбол, я з вами погоджуюсь. Особливо з вашою оцінкою ситуації з М'якушко. Хоча С. Реброву мабуть видніше, він на М'якушка дивиться щодня.
Ну а про "прагматізм" і "трусость" скажу так: збірна Італії з її "трусостю" і прагматизмом стала чотири рази чемпіонами свату.
Одначе збірна України не завжди грала і в майбутньому не завжди гратиме в "катеначчіо", у нас інші традиції. Коли у збірної будуть гравці рівня Динамо 75, Динамо 86, або хоча б Динамо 99 та ще й у стані вдповідної функціональної підготовки, отоді ви і побачите що таке "всьо смєтєно могучім ураганом".
Повірте М.Фоменко уміє ставити команді гру масштабу "ураган".
А поки що він здобуває результат з тим хто є в розпорядженні і з тою функціональною підготовкою, яку футболісти отримують в клубах.
учетная запись этого пользователя была удалена