Напевне, немає зараз в Україні такої людини, яка б не знала цього вітання. Сьогоднішній пост-про те, як воно виникло.
"Село має звичайний мирний вигляд, але група парубків, що йшла по вулиці співаючи "Серед степу на просторі"-озброєна. У всіх рушниці, у декого шаблі і револьвери, у одного шабля старовинна, оправлена в срібло.
Під'їжджаю до них:
-Добридень, хлопці!
-Слава Україні!-відповідає декілька голосів. Це мене трохи змішало. Я не знав, що у холодноярців заведено замість "Здоров" вітатися "Слава Україні!", а відповідати-"Україні слава!""
Ці слова-зі спогадів Юрія Горліс-Горського "Холодний Яр". Як свідчать спогади учасників Української Революції 1917-1921 років, були й інші форми цього гасла. Так, командир полку чорних запорожців (інша назва-чорношличники) Петро Дяченко згадував, що в полку було поширене вітання "Слава Україні!-"Козакам слава!", а генерал Всеволод Петрів-що за часів гетьмана Скоропадського привітанням сердюків було "Слава Україні!-Гетьманові слава!". В свою чергу, холодноярський отаман Яків Водяний подавав ще один варіант: "Слава Україні!-Навіки слава!".
Всім відомий варіант "Слава Україні!-Героям слава!" з'явився 1925-го року, як гасло Легії Українських Націоналістів. За чотири роки ця організація приєдналася до ОУН і гасло "перекочувало" туди. З розколом ОУН 1940-го його почали використовувати члени ОУН(б), тоді , як ОУН(м) використовувало варіант "Слава Україні!-Навіки слава!". Розповсюджуватись гасло "Слава Україні!-Героям Слава!" почало з початком діяльності УПА. Згодом його можна було почути уже в дев'яності роки. Після Революції Гідності воно втратило націоналістичне забарвлення, стало загальнозрозумілим і почало широко використовуватись українцями. Нині, як я вже зазначав на початку посту, напевне немає в нашій країні людей, які б не знали цього вітання. Отже, Слава Україні!
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена