Та ситуація, в яку потрапила наша збірна, не викликана сьогоднішнім, чи навіть вчорашнім днем. Ми пожинаємо плоди абсолютної безвідповідальності наших футбольних чиновників та власників наших клубів. Коли у 2004 році на ЧЄ збірна Німеччини знову не вийшла з групи, німецька футбольна федерація затіяла величезну реформу з виховання своїх власних талантів.
З одного боку кожна команда першої, другої та третьої бундеслвги була зобов´язана заснувати свої академії. Це ввійшло у ліцензійну програму. Кожного року комісія провіряє стан академій і це є одним із критеріїв надання ліцензії. Кожна академя відзначається відповідною кількістью зірок, що дає можливість оцінити, як клуб відноситься до виховання своїх талантів. У перевірку входить все, від полів до роздягальні. Зі свого боку dfb створило сітку Stützpunk тобто окремих "збірних", міст та містечок для дітей від 9 до 15 років. На даний момент таких збірних є 366 по цілій Німеччині вони обєднані у 29 округів. Діти тренуються додатково один раз на тиждень і раз у році збірні одного міста/містечка грають турнір, де відбирають дітей для збірної округу. Збірні округу кілька разів на рік (залежно від округу) проводять свої збори та турніри між собою і вже зних відбирається перша збірна 16ти річних пацанів. Нам навіть не треба нічого придумувати все є готове, тільки бери і втілюй у життя. Побачимо, чи наші чиновники зроблять хоч якісь висновки. Динамо витратило на купівлю досить посередніх гравців масу грошей, думаю за ці гроші можна було побудувати десятки полів з невеличкими кабінаи по всій Україні та дати можливість нашим дітям розвиватись у футболі вже з самого малку, а дійсно талановитих, забирати у академію у Київ. І так мав би робити кожен клуб, принаймні вищої ліги. Ну не може ж такого бути, щоб із 40 мільйонів населення, ми не змогли відібрати 11 толкових гравців.
Нині із задоволенням (нарешті виженуть!) можна всіх собак повісити на М.Фоменка, що не взяв Гусина, одначе проста заміна тренера не дасть нічого без системних тектонічних зрушень у вітчизняному футболі. Я вважаю що саме завдяки М.Фоменку ми ще якось трималися. Тепер же треба оглянутись навколо і побачити що ми маємо і куди треба йти. Скажімо коли молодіжка U21 поїхала в Данію на чемпіонат Європи, то вона проживала в школі де було 28 полів, по одному на кожного члена делегації. Як конкурувати з цим, коли таких умов у нас не мають більшість команд навіть вищої ліги. Коли все розграбовано , стару базу спотивних товариств, відомчих колективів макбуть не можливо відновити. Тому можливо треба взяти за напрямок американську систему: шкільний - студенський - професійний спорт. Принаймі на початку приведення до сякого такого порядку шкільні стадіони і додаткова плата вчителям дуже великих коштів не потребуватимуть. Всього навсього потрібна політична воля і організованість. У всякому разі масовість і певна системність буде забезпечена. А олігархи хай і далі граються у знатоків і професіоналів улюбленого виду спорту, може щось колись і вискочить.
учетная запись этого пользователя была удалена
Але з їх функціонуванням не складеться. Бо не буде коштів.
Не в ФФУ, а в клубах потрібно шукати кошти на підготовку молоді...
учетная запись этого пользователя была удалена