Міжнародний олімпійський комітет не ризикнув дискваліфікувати збірну Росії з Олімпіади-2016 через її великий вплив у світовому спорті
Чому вердикт МОК виявився несподіваним
Минулого тижня головною подією у світовому спорті став допінговий скандал, який з новою силою спалахнув навколо збірної Росії.
Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА), вивчивши факти з фальсифікаціями допінг-проб під час Олімпіади-2014 в Сочі, рекомендувало Міжнародному олімпійському комітету дискваліфікувати усю російську збірну.
Головним аргументом було не лише систематичне вживання заборонених препаратів, але й те, що порушення курувалися на державному рівні – міністерством спорту за підтримки Федеральної служби безпеки (ФСБ).Вірогідність дискваліфікації суттєво зросла 21 липня, коли Спортивний арбітражний суд відхилив позов росіян до Міжнародної федерації легкої атлетики (IAAF), яка раніше відсторонила від Олімпіади збірну Росії з цього виду спорту.
Про те, що росіян не пустять до Ріо, ще 24 липня вранці повідомляли й джерела в МОК, виконком якого у неділю мав ухвалити рішення на засіданні, яке відбувалося у телефонному режимі.
Але вердикт МОК виявився несподіваним. Керівники світового спорту дозволили росіянам виступати на Олімпіаді-2016. При цьому МОК фактично переклав відповідальність на міжнародні федерації з олімпійських видів спорту, за якими й залишиться останнє слово у питанні дискваліфікацій.
Які вимоги потрібно виконати росіянам, щоб поїхати до Ріо
МОК рекомендував федераціям вивчити допінгову історію спортсменів, спираючись на результати тестів міжнародних, а не національних, антидопінгових лабораторій. При цьому федераціям доручили вивчити факти зі звіту ВАДА та відсторонити від змагань усіх порушників, які у ньому фігурують.
Крім цього, росіян примусили виключити зі складу команди усіх спортсменів, які раніше були впіймані на вживанні допінгу, навіть, якщо вони вже відбули покарання. Також російських спортсменів додатково тестуватимуть поза олімпійськими змаганнями.
Попри ніби солідний перелік вимог, рішення МОК насправді виглядає м'яким, адже збірній Росії загрожувала повна дискваліфікація. Цілком вірогідним був й варіант відсторонити команду, але дозволити виступати окремим невинуватим спортсменам під олімпійським прапором.
Схоже, що МОК відкладав рішення стосовно дискваліфікації збірної Росії не даремно. Росіяни отримали додатковий час та використовували його, аби максимально тиснути на членів виконкому та спортивну громадськість.
Із заявами стосовно можливої дискваліфікації виступили російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, який прямо звинуватив США у намаганнях усунути Росію від Ігор у Ріо.
А президент Росії Володимир Путін розповідав про втручання політики у спорт та нагадав про бойкот Олімпіади-1980 у Москві західними країнами, та бойкот Ігор-1984 у Лос-Анджелесі державами соцтабору.
Чому для світового спорту важливі російські гроші
Хоча про бойкот Олімпіади-2016 вголос ніхто не казав, згадка події часів "холодної війни" була не випадкова. Таким чином у Кремлі натякнули, що можуть влаштувати у світовому спорті нову кризу.
Судячи зі всього, це могло б статися, якщо б росіянам заборонили виступати у Бразилії під їхнім прапором. Тоді у пориві роздмуханого пропагандистами патріотизму російські спортсмени цілком могли б відмовитися від виступу на Іграх.
Також не варто забувати, що Росія має великий вплив на світовий спорт. Скажімо, Міжнародну федерацію фехтування очолює російський мільярдер Алішер Усманов, завдяки фінансовим можливостям якого не надто рейтинговий вид спорту є фінансово благополучним та добре розвивається. А президент МОК Томас Бах є олімпійським чемпіоном саме з фехтування. Гроші Усманова працюють і на художню гімнастику, де великий вплив має його дружина – президент російської федерації художньої гімнастики Ірина Вінер. І це не поодинокі приклади.
До того ж росіяни охоче беруться за організацію великих міжнародних змагань, які у часи стагнації світової економіки проводити мало охочих.
Достатньо згадати Олімпіаду-2014, яка стала найдорожчою у історії та коштувала росіянам $50 млрд. Також у Росії у 2013 році відбувалися інші масштабні змагання – літня Універсіада у Казані, а у 2019 році у Красноярську мають пройти зимові всесвітні студентські ігри.
Росіяни також регулярно приймають чемпіонати світу та Європи з інших видів спорту. Так цієї весни у Москві відбувся чемпіонат світу з хокею. Також варто згадати й про чемпіонат світу з футболу, який має відбутися у Росії у 2018 році.
Як рішення МОК зустріли у світі
Тож члени виконкому, серед яких був і українець Сергій Бубка, роблячи вибір між цивілізованим світом, який вимагав дискваліфікації порушників, та російськими фінансами, проголосували за гроші. За словами президента олімпійського комітету Росії Олександра Жукова, було ухвалено одноголосно.
Президент МОК Томас Бах вважає, що своїм рішенням виконком дав шанс російським спортсменам довести свою чесність.
"Ми дали шанс "чистим" спортсменам довести свою чесність і стати прикладом для інших. Вони повинні показати, що можна виступати на Олімпійських іграх тільки в тому випадку, якщо ви повністю чисті. Майбутнє покоління російських спортсменів повинне це зрозуміти", - сказав Бах.
Рішення МОК обурило багатьох спортивних діячів у світі. Приміром, голова антидопінгового агентства США Тревіс Тайгерт звинуватив МОК у тому, що він самоусунувся від вирішення питання, яке перебуває у його безпосередній компетенції.
"Багато людей виявили хоробрість у протистоянні з системою державної підтримки використання допінгу в Росії. На жаль, в важливий момент для чистих спортсменів і цілісності Олімпійських ігор, МОК відмовився взяти на себе керівну роль" – сказав Тайгерт.
Також він піддав сумніву спроможність міжнародних федерацій провести адекватну експертизу менш, ніж за два тижні до початку Олімпіади, яка стартує у Бразилії 5 серпня.
Розчарування рішенням МОК висловив й голова ВАДА Крейг Ріді.
"ВАДА розчароване тим, що МОК не послухав рекомендацій. Наш звіт, безсумнівно, викрив державну систему підтримки допінгу в Росії, що серйозно підриває принципи чистоти спорту", - констатував Ріді.
Помилкою назвав рішення МОК і колишній керманич ВАДА Дік Паунд. А міністр спорту Австралії Сюссан Лей вважає, що дозвіл росіянам на виступ у Ріо нашкодить репутації олімпійського руху загалом.
Чому у Росії вважають участь у Олімпіаді перемогою над США
Тим часом у Росії святкують чергову перемогу над "ворогами" зі США, які, за словами члена виконкому Європейських олімпійських комітетів росіянина Олександра Козловського, чинили тиск на керівництво МОК.
"У мене досить близькі стосунки з цілою низкою людей, які приймали рішення. Я знаю, що на МОК було здійснено безпрецедентний тиск з боку офіційних навколоспортивних і спортивних організацій США. І в цій ситуації МОК прийняв геніальне рішення", – радіє Козловський.
Таким чином, покарані будуть лише російські легкоатлети, які раніше були відсторонені від змагань IAAF. Відсутність покарання з боку МОК уже додало росіянам впевненості у своїх силах.
Приміром, дворазова олімпійська чемпіонка зі стрибків з жердиною Олена Ісінбаєва вже заявила про намір подати на МОК позов до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі. Інших російських легкоатлетів також закликають судитися з МОК у CAS. Тож у найгучнішого у історії допінгового скандалу ще буде продовження.
Автор: Дмитро Марценишин 25 липня, 2016, 14:02 на http://espreso.tv/article/2016/07/25/zlochyn_bez_kary_chomu_mok_probachyv_rosiyu_za_doping
Такое карается санкциями, но все равно нужно идти и тогда до продажных функционеров дойдет, что они останутся с русскими рублями, но без мирового футбола.
Но подчеркиваю - необходимо единство всех ведущих, и европейских и южноамериканских, а разыгрывать ЧМ среди Африки и Азии - это просто безумие.
Эх, мечты, мечты .....
Помните нашего "украинского доктора Менгеле"? Он подробно описывал, как убивал пациентов-сепаров. И, как Россия за это ухватилась. Даже дело завело в прокуратуре... А потом резко все оборвалось. Все поняли, что этот какой-то сумашедший и как будет потешаться весь мир, если русские продолжать раскручивать эту тему. Все заглохло.
Так вот, не напоминает Вам, коллеги тот сумашедший, другого доктора, русского, который раскрутил весь этот скандал?
Ведь, доказательств никаких нет. Все фильмы, публикация в "Нью Йорк Таймс", доклад ВАДА - все основано на рассказах этого сумашедшего (известно, что Родченков проходил курс лечения в психиатрической больнице). Все цифры, графики и диаграммы - все это из его слов, как и дырка в стене, просверленная ФСБ...
Когда просят доказательств - ВАДА говорит, что это все засекречено. Любой гражданский (не спортивный) суд, в любой стране (даже украинский), если будет подан иск по клевете станет на сторону истца.
Поправьте меня, если я написал что-то не так.
Представьте себе ситуацию: Рашка выигрывает медаль, а спортсмена сразу тащат не на пьедестал, а в лабораторию на проверку))
Нормальное унижение "сверхдержава" еще более циничное, чем просто отстранение. При просто отстранении они бы начали вопить: это все заговор, Обамка, Нато и че там у них еще в стандартной риторике и т.д. А так нечем крыть. Все идет по плану_))
З плавцями вже вирішили таким чином.
Дискваліфікація всієї парашинської олімпійської збірної відкривала прямий шлях до розгляду керівними органами ФІФА проблеми призупинення членства параші в ФІФА і, відповідно, переносу турніру ЧС-18...
"Я неодноразово висловлював свою принципову позицію і під час обговорення наполягав на дуже жорсткому покаранні спортсменів, тренерів, чиновників, антуражу, які винні в порушеннях антидопінгових правил", - зазначив Бубка.
Він повідомив, що МОК не задовольняє заявку російських спортсменів на участь в Олімпійських іграх, якщо вони не доведуть свою "чистоту". Участь "чистих" спортсменів може бути виключно і лише за умови виконання чітких та детальних вимог. (??? - як це зрозуміти??? Чи це "переклад русизму"? - С.К,)
Бубка підкреслив, що до уваги можуть братись тільки достовірні і адекватні міжнародні допінг-тести. Результати допінг-тестів, що проводились на території Росії не враховуються.
"Жоден російський спортсмен, якого хоча б один раз викривали у вживанні допінгу, навіть якщо цей спортсмен вже відбув покарання, не може бути допущений на Ігри Олімпіади 2016 року", - додав президент НОК.
Додатково, після надходження, підтвердженої міжнародною федерацією, заявки в МОК, вказана заявка буде передана на розгляд незалежного експерта Спортивного арбітражного суду, який має підтвердити достовірність доказів чистоти кожного конкретного спортсмена.
http://noc-ukr.org/news/12854/
Кількість російських спортсменів на Олімпійських Іграх 2016 року може скоротитися на 90%
Про це повідомляє The Telegraph.
За словами джерел видання, спортсмени не зможуть відповідати тим критеріям, які висунув Міжнародний олімпійський комітет.
Відзначається, що з усієї збірної Росії, яка налічувала близько 400 спортсменів, на Ігри можуть поїхати близько 40 осіб.
http://espreso.tv/news/2016/07/26/rosiya_bude_predstavlena_v_rio_40_sportsmenamy_zmi
Такое карается санкциями, но все равно нужно идти и тогда до продажных функционеров дойдет, что они останутся с русскими рублями, но без мирового футбола.
Но подчеркиваю - необходимо единство всех ведущих, и европейских и южноамериканских, а разыгрывать ЧМ среди Африки и Азии - это просто безумие.
Эх, мечты, мечты .....
Але найкраще (ІМХО) висловилась "Таймс", що МОК "підмочив" цю Олімпіаду своїми парашними поступками і тепер навіть наступна Олімпіада навряд чи позбудеться цього запаху!
Ключове слово тут "підмочив"...)))
Про це повідомила Міжнародна федерація плавання (FINA).
За рішенням FINA, від участі в Іграх мають бути відсторонені Юлія Єфімова, Володимир Морозов, Микита Лобінцев, Дар'я Устинова, Михайло Довгалюк, Анастасія Крапівіна і Наталя Ловцова.
При цьому у федерації заявили, що російські синхроністки, стрибуни у воду і ватерполістки, які потрапили на Олімпіаду, не причетні до вживання допінгу.
FINA також має намір перевірити ще раз усі допінг-проби російських спортсменів, які виступали у 2015 році на чемпіонаті світу з водних видів спорту в Казані.