Міжнародна футбольна федерація (ФІФА) більше не розглядає можливості перенесення чемпіонату світу 2018 року із Росії. Розмови про це вщухли одразу після жеребкування групового етапу відбірного турніру.
І це попри гучне розслідування щодо куплених голосів при визначенні господарки турніру, і подальшої відставки президента ФІФА Зеппа Блаттера.
Попри нове резонансне розслідування комісії з етики щодо міністра спорту РФ пана Мутка за звинуваченнями у вживанні допінгу на державному рівні. Цей факт довела у своїй доповіді незалежна комісія WADA під керівництвом Роберта Макларена. І навіть попри жахливий факт державної агресії у відношенні сусідньої держави України, анексії Криму, фінансуванні бойовиків, фактах, визнаних в усьому світі. Російська Федерація обкладена санкціями у всіх галузях життя. Крім футболу! Нечувана толерантність проявилася і в покаранні російських уболівальників, які влаштували безлади в усіх містах чемпіонату Європи-2016, де грала збірна Росії, причому не просто калічили, а вбивали людей! Росію покарали умовно...І на противагу цьому – ставлення до України, країни-жертви конфлікту, країни, на території якої ведуть війну. Це ставлення більш ніж прискіпливе чи критичне. Це ставлення вкрай упереджене, причому саме у футболі. Про це свідчать факти. Крім того, що першу гру збірна змушена зіграти за порожніх трибун, то ще й дискваліфікували один із найкращих стадіонів "Арену-Львів" на весь термін відбірного циклу. Причини для дискваліфікації три роки тому знайшла FARE (Футбол проти расизму в Європі). Ця комісія побачила расистські проявлення у червоно-чорних прапорах та портретах героїв українського народу Романа Шухевича та Степана Бандери. У переліку заборон цієї організації вони фігурують як фашисти. А крім того, на стадіоні під час гри збірних України та Сан-Марино виявили уболівальника у футболці з номером 88, що вважається сучасним прихованим логотипом значка німецького SS. Разом з тим ФІФА не дає згоди проводити міжнародні матчі у Дніпрі та Харкові через близькість бойових дій. І отже коло стадіонів, на яких Україні дозволено проводити домашні поєдинки, звузилося фактично до двох – у Києві та Одесі.
Перед початком відбірного турніру до чемпіонату світу-2018 вольовим рішенням ФІФА до групи І, де виступатиме Україна, "докинули" команду нововизнаного суб'єкту ФІФА – збірну Косово. Це рішення ще більше вдарило по інтересах України, адже офіційно на державному рівні Косово українською країною не визнане, отже замість домашнього матчу за рідних трибун тепер належало шукати нейтральне поле. Більше того, поки ФІФА ще навіть не визначила, чи дасть дозвіл на проведення матчу на нейтральному полі. Якщо ні, то українська команда опиниться в глухому куті – грати проти Косово не можна ніде.
Співставлення цих фактів свідчить про крайню заангажованість позиції керівників світового футболу. Якою може бути мета цих дій? Не пустити Україну на чемпіонат світу до Росії. Футбольним функціонерам не потрібно, щоби Україна пробилася на цей турнір. Адже, якщо так станеться, то в глухому куті може опинитися уже ФІФА. Відмова України від участі у фінальній частині через війну з РФ здатна стати прецедентом, який потягне за собою інші відмови. Участь України у чемпіонаті в Росії напевно стане вибухонебезпечною подією одразу в декількох аспектах, зокрема у безпеці проведення самого змагання.
ФІФА часто пропагує принципи справедливості та неупередженості. І вибори новим керманичем прогресивного керівника Джані Інфантино вселило надію на те, що часи корупційних скандалів та фінансових оборудок пішли назавжди, разом із дискредитованим екс-президентом Зеппом Блаттером. Проте нині треба говорити лише про зміну вивіски із прізвищем на дверях кабінету директора. Основна маса функціонерів ФІФА залишилася на своїх посадах. І зі своїми методами роботи. Користуючись унікальним статусом у світовому правовому полі, ФІФА надалі провадить сумнівні тіньові проекти, жертвою яких тепер може виявитися Україна.
Автор: Віктор Заєць
Джерело: 24 канал
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости