Рівна гра, приблизно рівних за силою суперників. Нічого особливо я не побачив. «Бешикташ» мав все вирішувати в першому таймі, але не склалося. В другій половині гри відчув вже певний кураж і пропустив не зовсім обов'язковий гол. Далі вже «Динамо» мало всі шанси виривати перемогу.
В тренерських шахах я віддаю перевагу Гюнешу.
Два чоловіка по Ярмоленку, високий пресинг, що майже виключив із гри Рибалку та Гармаша. Насправді, не потрібно дуже багато зараз щоб залишити «Динамо» поза грою, на жаль. В середині другого тайму турки втратили ігрову дисципліну за що відразу були покарані.В Реброва випали відразу три гравці в центрі поля: Сидорчук – відбуває дискваліфікацію за вилучення проти «Наполі», Федорчук( якого награвали на цей матч) – травмувався, а Буяльський отримав травму на самому початку гри. На мою думку, якраз свіжості та мобільності «Динамо» не вистачило щоб дожати суперника в другому таймі.
Напевно, що Корзун не розуміє російської мови. Інакше, я просто не можу пояснити його фол перед самим штрафним майданчиком. Я думаю, що Ребров про це говорив і не раз. Потрібно віддати належне, що таких фолів було не багато, тільки два. Під самий кінець гри у Куарежми вже не вистачило сил перебити стінку. За шість місяців Микити я так і не зрозумів, чим він кращий від наших існуючих гравців
Гра Рудька залишила двояке враження. ІЗ однією сторони – він дуже гарно діяв на виходах( турки доволі сильні в цьому компоненті, але вчора нічого так і не створили), але із іншої сторони – гра ногами( аби куди), помилки( в моменті коли Артур не відомо для чого залишив ворота, тільки підкат Хачеріді врятував від удару Абубакара, який вже бив в порожні ворота), нервовість ( що передавалося захисникам). На рахунок голу – нічого не можу сказати. Куарежма – майстер таких ударів, але, можливо, стінку можна було поставити краще і самому воротареві розташувати в більш зручному місці. По одному матчу судити не беруся. Все покажуть наступні ігри.
Циганков прогресує по іграх, прямо росте в кожному матчі. Був минуло року на матчах команди Ю -19, так він там теж був в повному порядку. Не знаю, цього не хотіли бачити, чи не могли. Вже тоді він міг приносити користь. Чекаю, що не гірше себе проявить Леднев
Спостерігаючи вчора за Мораєсом із ностальгією згадував Бангура, Мілевського( кращих зразків) та навіть Ідейе із Мбокані. Такого слабкого нападу в Києві вже давно не було.Мораєс сам по собі – виявився посереднім гравцем. Можливо трішки присутня техніка краще, ніж в інших, але особливо ніяких чесноти він більше не має. Рівень чемпіонату України не більше
На жаль, актуальною є роль лідера. За розмовами та ігровими вибором ігрових номерів- все гаразд, а коли потрібно взяти відповідальність на себе повести партнерів за собою – особливо немає кому. В матчі проти «Наполі» здалися після вилучення Сидорчука, один тільки Гармаш бився до кінця, а в Стамбулі взагалі такого не було.
Найважливіше, що «Динамо» поки в грі. Маючи одне очко ми маємо гарні шанси на друге місце. Все в наших руках. Тепер потрібно брати чотири очки в матчі із «Бенфікою». Зараз лісабонський клуб не виглядає монолітом, відчувається велике розбалансування в лініях. Є припущення, що минулий рік такий був вдалий через багаж колишнього тренера Жезуса( зараз тренує сусідній «Спортинг»), а зараз ми бачимо плоди роботи Руї Вікторії. Всі ці кадрові революції сили команді не додали.Для того щоб обіграти «Бенфіку» потрібно зіграти краще, ніж в двох попередніх матчах. Наскільки це можливо та реально – інше питання.
"Чапаев".
Васильович казав, що 2 точних паса вперед на половині поля сіперника приводять до напруги біля його воріт, а 3й точний пас створює вже гольову ситуацію. А зараз ви не пробували рахувати скільки сьгодняшнє Динамо віддає 2-3 точних паси ВПЕРЕД на половині поля суперника? Не старайтесь! Не скільки! Бо ніхто не може віддать точно, тому і не намагаються, катають поперек і назад. В мене враження, що КРІї та прив'язані до них премії/ штрафи в Динамо залежать від точності пасів? І, наприклад, за кожну обізку "мінус 1000 доларів"? От і стимул ттд робить, а пас віддавати назад. Бо віддаючи вперед можна залізти в "мінуса"... ((
правда, в лучшие годы, выбрасывал очень далеко и точно рукой.
Предвижу бурное веселье от того, что выложу ниже.
Взято здесь: https://beztabu.net/spravi-serdechni-shcho-ne-tak-z-kiyivskim-dinamo_n6948
Веселитесь (адептам секты Свидетелей ВКДК лучше НЕ читать - разорвёт мозг) :
"Справи сердечні. Що не так з київським Динамо"
Головні перемоги Динамо залишились у минулому.
«Динамівські серця» - як головний фактор занепаду найкращого клубу в історії українського футболу.
Футбол давно вже не стоїть на місці. Колись тактична схема із чотирма нападниками вважалася неймовірно боягузливою та захисною – зараз деякі тренери взагалі можуть дозволити собі не випустити жодного номінального форварда і при цьому всерйоз претендують на перемогу в окремо узятому матчі. Колись банальний забій коліна міг обірвати багатообіцяючу кар’єру років у двадцять п‘ять – зараз спортивна медицина і особливо фармакологія вийшли на такий високий рівень, що футболіст навіть після двох операцій на хрестоподібних зв’язках за певного збігу обставин може повноцінно повернутися до гри та бігати ледве не до сорока. Колись через відсутність освітлення грати доводилося виключно вдень – зараз технічний прогрес дійшов до того, що в деяких лігах почали використовувати відеоповтори для прийняття рішень у суперечливих ситуаціях.
Але до українського футболу прогрес, нажаль, дістається у черепашачому темпі. Київське Динамо років тридцять тому здавалося прогресивним клубом навіть у порівнянні з деякими конкурентами з Західної Європи. Але зараз столичний флагман з організаційної точки зору більше схожий на старенький ламповий телевізор, ніж на рідкокристалічне диво закордонної електроніки. Вболівальники команди, що сорок років тому розбирала на запчастини могутню Баварію, зараз змушені радіти нічиїй у виїзному поєдинку з чемпіоном Туреччини – тим самим Бешикташем, який у розпал Перебудови без жодних шансів був розплющений київським катком. У турецькому футболі з тих пір не змінилося майже нічого, хіба що з’явилися шалені гроші та дозрів свій Лобановський в особі Фатіха Теріма. У нас, щоправда, і таких приводів для гордощів нема.
У чому причина подібного регресу? Риба, як відомо, починає гнити з голови. І динамівські успіхи радянські часів пов’язані перш за все із Володимиром Щербицьким – дуже і дуже неоднозначним партійним діячем та відданим вболівальником. Уродженець Верхньодніпровська достатньо добре розумівся на футболі і мав достатньо адмінресурсу для того, щоб створити суперклуб, з яким частенько навіть закляті вороги з Москви не могли потягатися. Без Щербицького в Києві не було б Лобановського. Без Валерія Васильовича не було б команди, побудованої навколо Олега Блохіна та тих, хто підносив йому снаряди. Без команди не було б двох Кубків володарів кубків та десятків внутрішніх трофеїв. Кінець кінцем, багато гравців з усіх куточків СРСР мріяли потрапити до Динамо навіть після аварії на ЧАЕС, коли з Києва виїхало чимало народу – це таки про щось говорить.
Сучасне Динамо як організація ментально застрягло десь там, у часах ранньої перебудови. І винне у цьому перш за все керівництво. Так, брати Суркіси заслужили кілька добрих слів на свою адресу через те, що повернули Лобановського і допомогли йому збудувати команду, якій до фіналу Ліги Чемпіонів не вистачило двох голів дещиці везіння. Але це було у двадцятому сторіччі, а у двадцять першому кияни за європейськими мірками застрягли десь між статусами "кадавр" та "бовван на глиняних ногах". Старший з братів виявився швидше бізнесменом, ніж футбольним функціонером. Молодший, в свою чергу, давно вже думками у паралельній реальності, в якій Андрія Ярмоленка можна поставити на один щабель з Ліонелем Мессі, Олега Блохіна прирівняти за тренерським хистом до Йохана Круїффа, а себе поставити в один ряд з Жоаном Гампером і не отримати за це копняка. Такий погляд на речі ніколи не призводить до добра.
Порівняння навіть з європейськими середняками зараз будуть виключно не на користь киян. У провідних лігах тренувальний процес давно вже звели переважно до роботи з м’ячем – у Динамо акцент на силову та фізичну підготовку досі є настільки сильним, що здоров’я деяких гравців просто не витримує. У провідних лігах давно вже не вижити без скаутських служб, що охоплюють в кращому випадку кілька континентів – до Динамо все ще регулярно беруть гравців, про яких невідомо нічого, крім десятихвилинної нарізки найкращих моментів на DVD (якщо взагалі не на старезній відеокасеті формату VHS). У провідних лігах сумлінно працюють із вболівальниками, бо розуміють, що саме від них залежить прибуток – у Динамо до цього не додумалися і досі. Анахронізм на анахронізмі сидить та анахронізмом поганяє.
Але найбільше дивує те, що динамівська братія досі продовжує молитися на філософію та методики покійного Лобановського, що остаточно перестали бути актуальними за рік-два після смерті Валерія Васильовича. Доходить до того, що під час призначення чергового головного тренера вирішальним фактором зазвичай є не професійний досвід, а знання міфічних "конспектів Лобановського". Їх ніхто ніколи не бачив, але усі говорять про них зі стовідсотковою впевненістю. Парадокс у тому, що найцікавішу команду за сукупністю результату та якості гри побудував Юрій Сьомін – людина, що не просто не читала кляті конспекти, а починала футбольну кар’єру у складі вічного ворога киян, московського Спартака. Але звичаї та традиції для динамівської братії важливіші за усе інше.
От і виходить так, що "конспекти Васильовича" з часом перетворюються на такі собі зошити смерті – інакше і не скажеш. Дожилися ж до того, що треба радіти нічиїй у виїзному поєдинку з чемпіоном Туреччини…
З повагою,
Гриць Якович Вареник, літературознавець