На превеликий жаль, складається так, що майже кожен іноземний тренер досягає успіху в українському футболі. Виходить, що проблема не в гравцях, а тренерах, які їх тренують та методах підготовки команд.
Про Рауля Ріанчо мало хто знав взагалі до роботи в «Динамо». Він був просто звичайним тренером по фізичні підготовці.
Свого часу отримав запрошення від Курбана Бедрдиєва працювати в казанському «Рубіні», або ще більш ймовірно – отримав рекомендацію від іспанського захисника казанського клубу Сезара Навеса, який багато років грав у Росії. А там уже познайомився із Сергієм Ребровим, який тоді виступав у Казані. Якщо вбити прізвище Рауля Ріанчо в пошукову базу, так нічого особливого не знайдете. Навіть в всезнаючій вікіпедії мінімальна англомовна чи іспаномовна інформація про цього тренера.Свого часу він в київському «Динамо» разом із Сергієм Ребровим зміг трохи розтрусити болото. Не на довго, але на певний час зміг щось змінити. Команда за часи асистенства Рауля здобула два Кубки, два чемпіонства та успішно грала в ЛЄ та ЛЄ. Зараз працює в збірній помічником . В новій збірній Андрія Шевченка відбуваються певні позитивні зміни, я думаю, хоч часткова заслуга Рауля у цьому є.
Паулу Фонсека не працював ніде окрім рідної Португалії. Не можна сказати, що він там був дуже успішним. Скажімо, свого часу він повністю провалився у «Порту. Зараз із «Шахтарем» безперечний лідер чемпіонату та лідер групи в ЛЄ. Причому команда в вітчизняній першості та ЛЄ йде поки без поразок.
Даріо Друді працював асистентом Марселіно у «Вільярреалі». Наскільки мені дозволяє моє іспанська Друді відповідав за молодіжний напрямок в команді. Тобто, нічого такого особливого. Але на Зірку Друді було любо дивитися. Незважаючи на суперника вони грали в футбол без окопів, без автобусів. Було видно, що самі гравців отримують задоволення від гри. Порівняно із тим, що було у Кропивницькому при Лавриненку - це просто непоєднані речі. Дуже жаль, що він зараз вирішив піти.
На противагу цьому маємо Олександра Бабича, який вже третій рік тренує « Чорноморець». Вся побудова гри в Одесі – це намагання заважати грати супернику, контратаки та стандарти. Михайленка в «Дніпрі», який за пів року так і не наважився зіграти хоч раз першим номером. Кварцяного у Луцьку, де окрім довгих передач та підкатів дуже важко щось побачити. Шарана у «Олександрії», який тільки грає через власну дисципліну та помилки суперника. Сачка у « Ворсклі», де думок на полі взагалі немає. Вся гра будується навколо довгих передач та пошуку Кобахідзе на полі. На превеликий жаль, це можна продовжувати дуже довго.
Знайдіть хоч одного гравця, який би розвивався та серйозно додав під час роботи із цими тренерами? Можливо, тільки Роман Яремчук. Але стабільно грає та забиває він поки так довго. Можна ще за вуха притягнути Данченка із « Чорноморця( про його талан було відомо вже давно, ще Роман Григорчук награвав його в першій команді свого часу) та Хльобаса, який зараз зовсім зник.
Колись був у Білорусії та знайомився із їхнім футболом. Вся підготовка гравців здійснюється за радянською методикою. Виходить, що ці гравці зараз виявляються не конкуренто здатні в сучасних реаліях. Жодного білоруса немає в провідних чемпіонатах. Лідер збірної Глеб, якому вже 35, а головний талант Корзун…Бачив не так давно матч молодіжних збірних України та Білорусії. Гості склали гнітюче враження…
Я веду до того, що футбол не стоїть на місці. Він постійно розвиваєтсья та рухається вперед. Не можна чогось досягти на колишньому багажу. Я думаю, що всі це розуміють. На жаль, наші тренери, в кращому випадку, отримували диплом в Україні, де викладають люди, які самі освіту отримували в радянському союзі. Результат ми всі бачимо на кількості глядачів. Після умовного перегляду матчу «Волинь» - « Чорноморець» хочеться вити вовком.
Юрій Миколайович Вернидуб свого часу їздив на стажування до «Тотенхема» Віллаша – Боаша. Ми зараз всі бачимо, як грає «Зоря» На команду приємно дивитися навіть в ЛЄ. Мирон Богаданович Маркевич їздив до Іспанії та був в « Челсі». Сергій Станіславович Ребров стажувався у Клоппа, за часі його роботи в Дормунді. Я думаю, що велике тренерське майбутнє має Володимир Іванович Єзерський, який не так давно проходив стажування у Іспанії, а в цьому році стежив за тренувальним процесом в «Шахтарі»
Не може бути успішним тренер, якщо цей тренер не тримає на руку на пульсі сучасного розвитку футболу.
1) Тренера с украинским паспортом - слабые
--------------
Согласен полностью, но с одной поправкой - Вернидуб тоже звезд с неба не хватает
2) Наши игроки не прогрессируют у этих слабых тренеров
---------------
Не согласен в том плане, что наши игроки в принципе нигде не прогрессируют. Кто из наших в зарубежных клубах на хорошем счету и тянет свою команду? Ответ - никто. Наверное не только в тренерах проблема, а и в игроках. Очевидно, что наша система не способна подготовить талантливую молодежь.
П.С.
По поводу талантов которые наметились то это вовсе еще не показатель, когда выдадут пару сезонов на стабильно высоком уровне будет о чем говорить. А то Гармаш до сих пор перспективный - в смысле все надеются, что он начнет играть стабильно хорошо.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Вот и в этом материале не все так однозначно. Утверждать, что все отечественные футбольные специалисты, сплошь недоучки и невежды - чересчур смело...
Как там в песне: "Нас выбирают, мы выбираем, часто наш выбор не совпадает..."
Автор хвалит Друди, а президент клуба его выгоняет... Почему?
Помимо способностей тренеру необходимо еще необходимо знать ЧТО именно от него хотят хозяева клуба....
Или, скажем по другому: КАКОГО тренера хотят себе президенты...
Тренер, хороший тренер, - это психолог, педагог, управленец и, конечно, специалист.
А теперь подумайте: кто из перечисленных автором коучей обладает этим набором качеств?
--------------
Ну не знаю я например не вижу особых талантов в тренерском цеху. Более того ладно я не вижу, так не видят даже европейские клубы лузеры, я уж про топов и середнячков и не заикаюсь. Не берут наших тренеров на работу в Европу - это как раз знаковый показатель их уровня. То же касается игроков, но тех хоть как разменный материал берут, а тренера ни под каким соусом не нужны.
учетная запись этого пользователя была удалена
Вот знаете одним людям легко даётся изучение языков, для других легко математика и физика, кто-то хорошо координирован и хорош в спорте...
Так вот, ХОРОШИМ руководителем может быть тоже далеко не каждый - даже если ты разбираешься в теме на 100% и прекрасно понимаешь психологию коллектива, не факт что ты станешь хорошим руководителем. А дальше надо читать трех-часовую лекцию по основам менеджмента....
Изначально, по моим понятиям, тренер должен уметь ставить задачи своему тренерскому коллективу, внятно объяснять задачи игрокам команды, поддерживать взаимоотношения в коллективе, работать с прямым руководством, уметь анализировать собственные и чужие ошибки и принимать правильные решения на основе анализа, уметь быть ненавязчивым и в тоже время держать руку на пульсе (всовывать свой нос везде, где можно), показывать успехи своей работы подчиненным и начальству.......... Да, без трех-часовой лекции не обойтись. В общем менеджмент - это такая же наука (как физика и история), которой надо учиться и понимать ее, при этом эта наука дается не всем, даже довольно умным людям !
А "небажання вчитися" и прочее, сопутствующее плохим специалистам, конечно, имеет место, но это все - вторично Первично, повторяю, знать как учить и, самое главное, уметь учить.
учетная запись этого пользователя была удалена
Не можна результативно тренувати не розуміючи футбол.
Не можна результативно тренувати не будучи педагогом.
Не можна результативно тренувати не уміючи організовувати.
Не можна результативно тренувати (взагалі управляти великим колективом) не розуміючи психології.
і т.д.
АЛЕ ж не можна так само працювати з колективом, базуючись на тому, що щось з цього списку важливіше за інше.
Принаймні мені так здається, так підказує досвід.
Феномен Лобановского в том, что анализируя полученные знания, он прогнозировал развитие футбола. Результат, - он опережал свое время, был первым. Таких у нас нет.
===================================================
Від себе додам - небажання навчати. Як часто українські тренери воліють гравців під себе.
А зробити команду з тих, хто є? Реброву та Ріанчо це вдалося, давайте погодимось.
Потім, щось забуксувало.
До речі, якщо Ріанчо втілить свою мрію тренувати дітей, а саме українських, не іспанських - зніму перед ним капелюха, та вибачення проситиму.
учетная запись этого пользователя была удалена
Припускаєте, що Ребров злякався власного розуму?
учетная запись этого пользователя была удалена
Старе прислів'я говорить про те, що "Талант має бути голодним"
Заметил одну вещь - цикл зрелых игроков в основном составе команды составляет два сезона - первый сезон команду шлифуют, в следующем получают результат, затем требуется либо обновить состав (особенно это касается креативных игроков, которые, будучи личностями творческими, не любят однообразие), либо менять тренера, если этого не сделать, уже на третий сезон начинаются проблемы, сродни нынешним проблемам в Динамо, в Барсе весной2012-го, в Шахтере были подобные проблемы не единожды(осень 2008го, 2009го, сезон 2011-12), причем как раз после удачных сезонов и попыток любой ценой сохранить состав...
что так должно и быть.