Довго вагався, чи публікувати нижченаведені результати, оскільки вони можуть спровокувати чергову хвилю словесних розбірок.
Власну т. з. скажу зразу: сам факт стійкості суперечок на цю тему у часі, крім решти, непрямо, але надійно свідчить про приблизну рівність середнього рівня УПЛ і РПЛ. В іншому разі тема швидко заглохла б.
Взагалі, суперечки щодо порівняння достоїнств можна вести на різних рівнях «глибини»:
— На рівні суб’єктивних вражень дискусія довго не тримається — або глохне, або переходить на наступний рівень;
— На псевдонауковому рівні в якості аргументів використовують різноманітні рейтинги, статистики, в т. ч. очних зустрічей. Жоден з числових методів заочного порівняння не є достатньо всеохоплюючим, всі рейтинги є адекватними власній методиці розрахунку, але наскільки вони адекватно відображають дійсність — велике питання. Порівняння за очними офіційними зустрічами, крім того, що не враховує т. зв. зручність/незручність стиля гри та турнірну стратегію (якщо йдеться про груповий турнір), має замалу експериментальну базу через невелику кількість цих самих очних зустрічей, а в окремих іграх, як відомо, зростає відносна вага «випадкових» чинників. Різні критерії подібного типу часто дають протилежні результати, тому дозволяють зробити лише дуже приблизну оцінку відносного рівня;
— Науковий рівень заочного порівняння для спорту відносних досягнень в найближчому майбутньому навряд чи є досяжним, оскільки вимагає чіткого формулювання, по-перше, основних понять, по-друге, об’єктивних вимірюваних всеосяжних критеріїв (або, навіть, інтегрального критерію). Це, щонайменше, тема для кандидатської дисертації з фізкультурно-соціологічних наук;)
Методика очного порівняння достоїнств, результати використання якої наведено нижче, на 3 рівень не претендує. За вихідні дані прийнято результати товариських матчів у міжсезоння, що, звичайно, дуже суттєво впливає на точність, але компенсується великою кількістю «замірів». Методика враховує місця команд у турнірній таблиці і рахунок гри. До уваги беруться лише ігри між формально основними складами команд і лише тих, які варилися у котлі найвищого дивізіону до міжсезоння, і варитимуться після нього.
Якщо комусь, раптом, цікаво дізнатись про методику детальніше, пишіть листи z111203@meta.ua.
Відношення середнього рівня УПЛ до середнього рівня вищих дивізіонів
Крім того, ця методика дозволяє наближено оцінити результати окремих команд відносно власного очікуваного рівня (Ai) і очікуваного рівня будь-якої іншої команди (в даному випадку – очікуваного рівня Кривбаса A16). Додатково враховані ігри Металіст – Оболонь і Дніпро – Кривбас.
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости