Свого часу харківський «Металіст» був доволі посередньою, сірою командою. «Металіст» грав у не самому престижному та сильному чемпіонаті України, де максимум на що міг претендувати – були бронзові медалі та ЛЄ. Здолання кваліфікації та вихід до групи ЛЄ – був величезним досягенням . Не було взагалі ніякої траснферної історії,тобто, щоб гравець переходив до топ -чемпіонатів та топ -команд.
Про саму команду мало хто знав у футбольній Європі. Інфраструктура перебувала тільки в процесі побудови. Активно проводилася реконструкція стадіону під Євро 2012, так само було із базою. Особливо великих грошей власник команди не вкладав. До зарплат, які були в «Динамо» «Шахтарі» та навіть «Дніпрі» було дуже далеко. Місто при всій повазі до - точно не мрія. До того ж, кліматично в нас наших широтах буває доволі холодно.Але ця команда змогла запросити до свого складу Тайсона, Марлоса, Хав»єра . Це доволі кваліфіковані гравці, які були на виду в чемпіонаті Бразилії. Загальна сума витрат на цих гравців – приблизно 12 мільйонів. Як влучно сказав нещодавно Володимир Єгерський, що «Дніпро» за цю суму придбав тільки одного Джуліано. Причому бразильці в Харкові отримували не так багато. Наскільки мені вдалося дізнатися діапазон зарплат був від 40 до 60-70 тисяч доларів на місяць. Мова не тільки про бразильський ринок. Той же Хосе Соса, який після Харкова пограв за мадридський « Атлетко» ( грав у фіналі ЛЧ), «Бешикташ»( став чемпіоном Туреччини) та зараз «Мілан» обійшовся «Металісту» в скромні 2 мільйона. Тоді він виступав за «Наполі».
В чому причина того, що доволі посередній клуб, без особливих звитяг, без ЛЧ, без великих фінансів зміг домовлятися із такими гравцями? Спортивний директор « Металіста» Євген Красніков сам спілкувався із гравцями, переконував, вмів чекати. Я не пам’ятаю точно прізвище гравця, але за словами Краснікова за певним футболістом спостерігали майже два роки, вели переговори поки він погодився . Гроші – звичайно вагомий аргумент, але футболісту потрібні і інші речі. Насамперед, зацікавленість клубу, особиста зацікавленість головного тренера, постійна комунікація. Наскільки я знаю, так в Харкові могли опинитися мало не всі талановиті гравці із Бразилії та Аргентини.
Київ – дуже гарне, європейське місто. Тут немає ніяких проблем із комфортним проживанням, відпочинком, навчанням іноземними мовами для дітей. Он «Шахтар» ніяк не можу з’їхати до Харкова, бо легіонерам тут дуже подобається . Є красень стадіон, який приймав фінал Євро 2012 та буде приймати фінал ЛЧ 2018, є чудова тренувальна база, команда має ім’я в Європі, останні два сезони виступає в ЛЧ. Є певна історія переходу до провідних чемпіонатів та клубів. Минулого літа Драговіч перейшов до "Баєера", Кравець до "Гранад», баланда та мб окані поїхали підкорювати Францію та Англію відповідно. Теодорчик став відкриттям в Бельгії. Тільки от немає кому переконувати гравців, розповідати про ці речі. \
Сергій Ребров, як мінімум знає англійську, При необхідності він сам би міг пробувати спілкуватися із потенційними новачками команди . Я так думаю,що це загальна практика. Є спортивний директор Олексій Михайличенко. Він мешкає в Лондоні, має там житло, тому повинен теж знати мову Шекспіра. Олексій Олександрович грав у Італіі, напевно, теж повинен хоча б частково знати італійську. Але взагалі не видно ніякої трансферної роботи. Таке враження, що ця робота не ведеться, а якщо ведеться, так аргумент переконання тільки один – гроші. На жаль, на такому вагомуму аргументі ми далеко не поїдемо.
учетная запись этого пользователя была удалена
Гранды во всех странах стягивают к себе внутренние таланты страны, при чем не только игроков, но и других сотрудников для клуба.
В Динамо нужны люди со свежим взглядом в селекцию.
-----------------
Київ – дуже гарне, європейське місто.
-----------
Такой себе спорный аргумент притянутый за уши. Конечно если сравнивать с европейскими городами Харьков не блещет, а вот найти хотя бы 5 преимуществ Киева над Харьковом лично мне сложно. Хотелось бы от автора услышать. В чем преимущества Киева для легионеров.
По поводу селекции - я так понимаю, что главная проблема даже не в том, чтобы добыть хорошего игрока в Динамо - проблема, чтобы он там играл долго и успешно. А судя по том, что подписывали свободных агентов - то и 2 млн на селекцию выделять не будут.
Може Красніков і не дуже білий та пухнатий, але працювати він вмів.
А у Ігоря сліжба селекції привозить гравців по нарізках (які вони і дивитись не вміють) та по статвикладках трансфермаркта.
До того ж усі гравці з 2-3 кратною переплатою.
Працювати треба.
Выложите 20-30 лямов аглийских гривен и у нас будет европейский игрок! :) :)
С уважением ко всем
І що толку, що купили купу легіонерів, класного тренера знайшли (добре, що хоч українського). Пограли декілька років. Гроші закінчились. І де тепер Металіст і харківський футбол?
Стоїть стадіон, як пам'ятник. А футболу у Харкові немає.
учетная запись этого пользователя была удалена
Вони стали Легендами за працю на полі.
А більшість працею у клубі просто спаплюжило всю свою легендарність, як той же Блохін.
Ребров йде в тому ж напрямку.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена