Влітку новим спортивним директором "ПСЖ" стане Антеро Енріке. На цій посаді він замінить Патріка Клюйверта. Хто такий містер Енріке? Це колишній спортивний директор "Порту". На цій посаді в португальському клубі він працював останні 10-12 років. Восени минулого року звільнився. Раніше його хотів запросити "Челсі".
Але тоді не зрослося. Схоже, що всю владу у "Порту" отримав агент Жорже Мендеш. Президенту клубу Да Кошті -вже доволі віковий чоловік. Напевно, вплив його вже не значний. Часи запрошення до складу "Порту" Фалькао, Халка, Хамеса та багато інших припадають якраз на час роботи Антеро Енріке в клубі. Раніше вважалося, що головним у такому вдалому підбору гравців є головний селекціонер Гонсалвеш. Але працюючи після "Порту" в "Шахтарі"( донецький клуб свого часу дуже серйозні гроші за цього фахівця) привіз до команди Алана Патріка, Дентіньо, Нема, Бернарда та Феррейру. Думаю, що ніхто із них не виправдав сподівань та вкладених грошей. Тільки за офіційними даними Бернард обійшовся у 25 мільйонів євро, та має 300 тисяч євро на місяць. За чотири роки виступів виходить майже 40 мільйонів.Скаут переглядає гравців, збирає інформацію, а спортивний директор разом із тренером роблять вибір.Клуби, які мають дуже багато грошей, рано чи пізно приходять до висновку, що без якісного менеджера вдалих трансферів не буде. Пригадайте, скільки мучився "МС" поки до команди прийшли колишні менеджери "Барселони" на чолі із Чікі Бегиристаином. Зараз все змінилося в кращу сторону, не ідеально, але є загальна структура, є розуміння куди рухається клуб та як будує власну селекцію. "ПСЖ" теж інвестував у трансфери величезні гроші, але окрім титулів на рівні Франції поки нічим похвастатися не може. Пішов Ібра і команда дуже багато втратила. Як можна було підписувати Крихов’яка? Це абсолютно інородне тіло для Парижа. Питань по Бен – Арфа, Хесе, Гуедушу не менше. Я впевнений, що із приходом нового Енріке у трансферах Парижа буде повний лад.
Я не розумію, чому українські команди не запрошують людей, які вміють підбирати гравців? Хіба це не буде дешевше? Я вже навіть не кажу, що на цьому можна робити бізнес. Коли були гроші в "Динамо", так трансферна політика особливо не вражала. Ленс та Драговіч реально принесли користь на футбольному полі та були продані за хороші гроші. Всі інші – мимо, або майже мимо. Це при тому, що витрачалися десятки мільйоні. Зараз грошей немає. Якісних трансферів теж немає. Із всіх вільних агентів тільки якусь корись принесли Морозюк та Мораєш. Шандор Варга по старій дружбі привіз нам Кадара. Поки тут більше запитань, ніж відповідей. Роботи Олексія Михайличенка не видно взагалі. В українському футболі таке поняття, як спортивний директор відсутнє взагалі. Мені навіть важко сказати у яких команд є взагалі така посада. А на сьогоднішній день –це одна із самих важливих та ключових посад у футболі.
Нам до Парижа как до Марса на велосипеде...
Нам до Парижа как до Марса на велосипеде...
— Объясните, какие функции возложены на генерального директора Резо Чохонелидзе и какими достижениями он может похвалиться за то время, что работает в клубе?
— За что Чохонелидзе отвечает в «Динамо»? Он, например, регулярно представляет «Динамо» на разных жеребьевках и совещаниях в УЕФА. Резо отслеживает судьбу молодых ребят, которые уходят из нашей школы и попадают в команду U-19. Я могу в любой момент запросить у него данные на любого игрока...- Насколько мне известно, никто из моих коллег — президентов клубов не управляет своим хозяйством единолично. У каждого из нас есть группа квалифицированных помощников, отвечающих за те или иные направления работы. Свой хлеб они не зря едят. Во всяком случае, за свои деньги я имею возможность пригласить топ-менеджеров высокого класса, как например, Резо Чохонелидзе.
Нам интересно и полезно знать, к примеру, какие технологии используют ведущие клубы Европы. Та же «Барселона», куда может поехать Резо Чохонелидзе. Или, например, как обстоят дела с медикаментозным обеспечением футболистов европейских команд, с питанием.
У нас раньше на обед знаете, что подавали? Борщ, вареники и тому подобное. С приходом Резо кардинально изменился подход к этому вопросу, пригласили диетолога.
I
P.s Это из интервью ИМС где распределение функций ген. директора и других.