Я трохи почитав відгуки після гри останньої збірної. Треба сказати, що склад був дійсно майже оптимальним на сьогоднішній день. Все ж у збірної не має величезного багатства із кадрами. Та я впевнений, що із наявними гравцями можна показувати значно більш якісний футбол. В принципі перший тайм був достатньо якісним.
Був рух вперед, був контроль, була агресія. Зрозуміло, що про зіграність Марлоса, Циганкова, Коноплянки, Зінченко і Кравця казати важко. Марлос – взагалі інородне тіло в цій команді. Коноплянка майже без практики. Зінченко грає лівого захисника в клубі, а Циганков за останній рік в цей дир-дир вже не грає.І все ж з цієї солянки щось таки зліпилось. Бо були у першому таймі достатньо цікаві атаки. А рахунок міг бути значно більшим. Особисто мені сподобався Циганков. Віктор давав рух вперед, як завжди гарно навантажував штрафну. Для мене він кращий гравець першого тайму. Що відбулось у другому таймі? Ми побачили Буяльського і Ротаня. Обидва повністю провалили гру. Ротань не встигав страхувати зони. Центр поля був повністю програний. Я давно пишу, що це не гравці рівня Динамо, не гравці рівня збірної. Руслану вже пора завершувати давно виступати на такому рівні. Можна ще пограти десь в Казахстані чи Китаї. Буяльський – гравець, який проводить один якісний матч, а потім на 3 матчі пропадає. І йому вже 25. В такому віці гравець повинен показувати стабільність. Цілком можливо, що треба змінити Динамо на ту ж Бельгію. Можливо там він знайде стабільність. Тоді і збірна отримає якісного гравця.
Все ж Японія – дійсно не Саудівська Аравія. Це командо суттєво сильніша за кадровим потенціалом і балансом у грі. Вже 3 роки як команду очолює боснієць Халіходжич. Команда має малюнок гри і достатньо якісний набор гравців. Символічно і те, що і Японія, і Україна залишились без головної зірки на матч. У нас це Ярмоленко, у них це Кагава. Гравці Дортмунда, партнери. Не виключаю, що вони будуть разом дивитись цю гру. Більшість японських збірників грають в Німеччині. Такий собі кістяк. Головне тріо ветеранів в цьому складі – капітан команди Макото Хасебе, відомий більшості Кейсуке Хонда і гравець Інтера, який зараз грає за Галатасарай, Юто Нагатомо. Це гравці, які мають біля 100 матчів за збірну кожен. Окрім того не викликані і інші зіркові гравці. Це захисник Саутгемптона Майя Яшида і нападник Лестера Шинджи Оказакі. Впевнений, що ці гравці поїдуть на ЧС. Тобто зараз відбуваються смотрини більш молодших гравців. А от зірки, що сходять, грають в Бельгії і Португалії. Так, це не такі вже молоді гравці, як у нас. Та це тріо Маріока, Кубо і Накаджима. Маріока провів чудове півріччя за Беверен, і перейшов в січні 2018 в Андерлехт, де сходу став лідером команди. Кубо відомий ще по Янг Бойз, він добре відомий Пятову і Ракицькому, бо саме його голи дали перемогу швейцарцям у протистоянні із шахтою. Та головна зірка, що сходить – Шоя Накаджима. Гравець португальського Портімоненсе за яким ведеться справжня охота грандів. Маленький і швидкий гравець із чудовою технікою, баченням поля, швидкістю і гольовим чуттям. Так, зрозуміло, що його порівнюють із Мессі. Куди ж без цього. Саме його вихід на заміну і гол стали вирішальними в матчі із Малі 23 березня. Для Шої це був дебютний матч за збірну, дебютний гол і такий важливий на 90+4, який врятував Японію від поразки. Середній вік навіть цієї, суттєво омолодженої, команди майже 28 років. Та більшість гравців основної групи – хлопці 24-26 років. Дійсно молодих гравців, як у України, в обоймі не має. Наймолодший гравець старту – воротар Косуке Накамура, якому вже 23 роки.
Японія – маленька команда. Дуже схожа із Мексикою. Не має високих гравців. Тому це компенсується швидкістю, технікою і агресією. На стандартах ця команду дуже небезпечна, бо грає на випередження, грає нестандартно. Атаки побудовані на швидкісних проникненнях в зони за рахунок передач за спини захисникам. Ця команда готова віддати супернику м’яч. Однак, швидкі атаки – справжня загроза. Якщо ми будемо обрізатись в центрі, то наш захист будуть розривати.
Я сподіваюсь, що експерименти другого тайму першого матчу в матчі відповіді не повторяться. Приємна новина – від’їзд Коваленко в молодіжку. Хай феєріт там. А від нашої команди я сподіваюсь побачити гру. Більш якісну і агресивну, ніж в першому таймі першого матчу. Чекаю на Бєсєдіна зі старту. Чекав би і на Шапаренко, та його в команді не має. Тому вірю в свою Збірну!
Дякую за увагу!
Може, ще й рано про ЧЄ 2020 думати, а все одно: пару центральних захисників треба награвати іншу.
Интересно, а во что играет Виктор в Динамо ? В бей вперед - комбинация придет, лонг боллы и т.д.
Поэтому, как раз , как Вы говорите дыр - дыр для Цыганков больше подходит.
А то привыкли играть не в футбол, а в борьбу.
Единственный ГТ сборной, кто хочет играть в футбол так это Шевченко.
Слепым экспертам, которые особо ничего не достигли в футболе, засуньте минуса в одно место. Автора блога это не касается.
Мені також Циганков сподобався, як і Вам, але він був увесь перший тайм практично без м'яча. І повністю оцінити його гру важко. Марлос також грав не своїй позиції, як і Циганков. Тому звідси і незгіраність.
Вихід Бєсєдіна у старті навіть не обговорюється. А ось чи зміг би Шева зігрти зі старт у два нападники, мені важко сказати.
Я думаю, що Андрій може зіграти і в 3 форварда. У нього є своя система і він її дотримується. Так, не такий великий вибір гравців, але в Динамо зростають Шапаренко і Алібеков. Вони також будуть грати і прогресувати. І саме за ними майбутнє. Впенений, що їх викличуть на травневі збори в першу команду.
Може, ще й рано про ЧЄ 2020 думати, а все одно: пару центральних захисників треба награвати іншу.
Бурда, Шабанов, Ордець, Крівцов, ще когось, але з прицілом.
Уявити не можу в 2020 Хачеріді, тим більше, Ракицького