Коротке повідомлення на динамівському футбольному сайті змусило звернути на себе увагу. У одному з львівських клубів – 8 (вісім!) бразильців. Та ще й нині, узимку, коли перерва у чемпіонаті, той же клуб має переглянути ще 10 (десять!) бразильських футболістів. Переглянути на предмет – а, може, хтось з них виявиться цікавим, як гравець, для команди.
Серед коментарів відвідувачів сайту (а динамівські футбольні фани – люди, що добре орієнтуються у футболі і навколофутболі!) відразу ж зарясніли думки – це якось пов’язано з «Шахтарем»... Так це чи ні – з часом з’ясується. А сама думка (чи відповідає вона істині чи ні...) загалом логічна. Отож і хотілося б трохи поміркувати на цю тему.Відомий український тренер Віталій Кварцяний свого часу зазначив у одному з інтерв’ю, що луцькій «Волині» вдалося придбати непоганих за ігровими якостями бразильських футболістів. І за цілком прийнятну ціну. І ці гравці змогли проявити себе в українському чемпіонаті на хорошому рівні. Але одна справа – один-два гравці... І інша справа – вісім і більше бразильських футболістів. Щоб придбати стільки (хай і порівняно невідомих!) майстрів шкіряного м’яча з далекої Бразилії, треба вкласти гроші. І немалі. Отож і питання – а хто ж... може вкласти такі гроші. А є давно і дуже добре відома істина – щоб одержати гроші чи, хоча б, прийнятний результат, треба спочатку гроші – вкласти...
Слід зважити і на той факт, що у Львові є стадіон міжнародного рівня. Стадіон, що використовувався під час футбольного свята Євро-2012. Та і потім українська збірна проводила там свої офіційні і товариські матчі. Та і не варто забувати, що у «Шахтаря» саме у Львові колись були домашні матчі чемпіонату і відповідні єврокубкові матчі. Треба додати, що Паулу Фонсека, який нині тренує «Шахтар», крім «Бенфіки», тренував і інший португальський клуб «Брага», з яким не раз у єврокубкових поєдинках зустрічалися українські клуби. У «Бразі» під час одного з таких змагань були у складі, якщо не помиляюсь, одинадцять бразильців. Отож і запитання, а чи не стане вищезгаданий львівський клуб, так би мовити, українським аналогом «Браги».
Так це чи ні, побачимо. А прорахувати можливі наслідки можна було б спробувати. До «Браги» потрапляють, скоріше всього, ще не «розкручені» бразильці, яких купують відносно дешево. Але серед них можуть виявитись і талановиті гравці. «Брага» виступає у єврокубках?! Ось там бразильські таланти і можуть проявити власну майстерність. І водночас викликати інтерес у помітних європейських клубів.
Тобто – інший підхід... «Шахтар» брав у свій склад молодих, але вже помітних бразильців, платив немалі гроші і це себе виправдовувало. Хоча у випадку з Бернардом система дала збій. Тут же акцент на бразильських гравців, але... ще невідомих.
А яким боком усе це торкається «Динамо»?! Навряд чи (можливій!) українській «Бразі» удасться боротися за золоті чи срібні медалі. Головною метою буде – участь у єврокубках. Ну, з’явиться в українському чемпіонаті ще одна команда, у матчах з якою «Динамо» буде не так вже й легко перемагати. От і все. Хоча, скажімо, з точки зору національної збірної такий підхід не є виграшним.
А чому б не використати ту ж ідею?! Але зовсім з іншим акцентом. У справах театральних буває і такий підхід. Скажімо, у театральному вузі завершує навчання цілий курс. І відомий актор, що навчає студентів цього курсу, на його основі створює новий театр. І цей театр стає з часом потужною творчою одиницею.
«Динамо» грає у нелегких умовах – треба перемагати майже у кожному матчі. Це приводить до того, що ротація у складі команди мінімальна. Отож і не всі талановиті гравці можуть себе виявити у повній мірі.
Чому б не зробити так: у одному з українських клубів виступало б не одинадцять бразильців, а одинадцять динамівських талантів. Гравців, що на молодіжному рівні грали разом не один рік. Щоб такі гравці не розпорошувались по різних клубах, а змогли сформуватися у об’єднану футбольну силу. Така команда могла б бути хорошою «творчою лабораторією» для «Динамо». І, може, у нашого улюбленого клубу тоді поменшало б проблем.
А от ідея динамівського фарму, тільки для другої ліги, на базі Житомира мною висловлювалася ще рік тому.
Є "матеріал"(Маленівський, Зінченко з тих країв), не настільки великі кошти потрібні для реанімації стадіону і бази, є ностальгія у вболівальників і зовсім недалеко.
Цього не може статись , бо не може статись ! А що то нам самі львів"яни скажуть ? дурнувате дійство ,
як на мою скрону думку ...
Щодо головного болю. Якщо таку ідею реалізувати у Харкові чи у Дніпрі, чи, скажімо, у Запоріжжі чи в Одесі (містах, де немало населення) – головний біль для «Динамо» міг би бути. Якщо десь, у іншому обласному місті, головний біль для «Динамо» був би вельми дозованим. А користь могла б бути.
учетная запись этого пользователя была удалена
А чому тільки у Прем’єр-Лізі? А чому не у Лізі Європи? У Португалії як: «Бенфіка» використовує більш козирних бразильців, а «Брага» бразильців невідомих. «Бенфіка» грає у Лізі Чемпіонів, а «Брага» у Лізі Європи. І ні «Брага» «Бенфіці» не заважає, ні «Бенфіка» «Бразі». Ідея працює. Чому б її не застосувати для динамівських талантів?
Для чого це «Динамо»? Більші можливості для вихованців «Динамо» себе реалізувати. Бо і гравці знатимуть одного і тренер їх знає. Віддаючи немало гравців за однією адресою (чи в оренду, чи продаючи) динамівський клуб може поставити умову – якщо хтось з переданих гравців викличе інтерес у європейських клубів, процент від контракту – «Динамо». Або першочергове право для «Динамо» придбати гравця.
учетная запись этого пользователя была удалена
Робимо уже більше двадцяти років.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Команда ФК "Львов", судя по всему, содержится на ахметовские деньги и нужна только для того, чтобы обкатывать молодых бразильцев для "шахтёра"!
Само собой, ещё упираться рогом в матчах против "Динамо". Но только мы сами виноваты, что проиграли им осенью, играли отвратительно!
Скільки в Україні нині клубів міжнародного рівня? «Динамо», «Шахтар» і до певної міри «Зоря». Був би – четвертий!
Як це торкається інтересів «Динамо»? Такий клуб не був би для «Динамо» конкурентом, хоча і виграти у нього було б нелегко. І «Динамо» могло б знаходити для себе форвардів не тільки у голандських клубах-середняках, а і в одному з українських клубів.
При союзе было кажись Динамо -2 которое всех выносило вперед ногами в первой лиге, а потом не переходило на уровень выше, а оставалось в первой лиге. Потом идею похоронили - очевидно дорого.
Что такое "Динамо-2" все узнали лишь тогда, когда Украина создала свой независимый чемпионат и команда сразу оказалась в первой лиге и сразу же перешла под покровительство клуба "Динамо", поскольку утратила источник финансирования из МВД...
Главное, чтобы Хацкевич забыл о периоде "Динамо-2"! Не зря веь он за границей учился!
Правда учился, в том числе, и у ван Гала :)))
А уничтожили "Борисфен" слив с ЦСКА посреди сезона-1994/1995, когда "Борисфен" явно выходил в "Высшую лигу".
Уже в 1996 году "ЦСКА-Борисфен" переименовывают просто в "ЦСКА"....
Попытка возродить "Борисфен" во второй лиге оказалась безуспешной. (Тогда тренером был Рябоконь, президентом - Игорь Ковалевич)