Історія матчів Динамо у єврокубках після програшу на виїзді 0-1

2019-08-08 13:07 Перестрибуючи через важливу гру з кротами у суботу (все-таки в чемпіонаті України ще можна буде виправити ...

Перестрибуючи через важливу гру з кротами у суботу (все-таки в чемпіонаті України ще можна буде виправити ситуацію, якщо не дай Бог буде локальна невдача) хочу зробити екскурс у історію єврокубків. А саме: як Динамо грало матч-відповідь у єврокубках вдома після поразки 0-1 на виїзді. На моїй пам'яті таких результатів було три.

Перший такий матч 1-4 Кубку Чемпіонів 1976-77 Баварія - Динамо 1-0. У Києві ж ми відігралися 2-0, при цьому у першому таймі Блохін ще й не забив пенальті. Вирішальний гол тоді забив дублер (що скоріше виходив на заміну) Петро Слободян. Це єдиний успіх. На жаль, два інші матчі Кубку УЄФА ми не відігралися належним чином. 1-8 Кубку УЄФА 1979-80: Локомотив Софія - Динамо 1-0 (гол забив Атанас Михайлов, і цю гру чомусь совкове телебачення не транслювало тоді. І у грудні Києві після першого тайму вели 2-0, і десь за 20 хвилин до кінця пропустили, й болгари на жаль пішли у 1-4 КУ.) І нарешті, у грудні 1989 теж у 1-8 КУ не змогли на обледенілому полі тоді ще Республіканського стадіону відігратися у Фіорентини. 0-0 та 0-1 перед цим у Флоренції (до-речі, гол з пенальті тоді забив Р.Баджо.) Ось такі наслідки виїздних 0-1. 1 плюс та два мінуси. Були й поразки 1-3 у першій грі ЄК двічі: 2002- від Бешикташа Стамбул в Кубку УЄФА та минулого року у плей-оф ЛЧ від Аяксу, і вдома обидва рази 0-0. Ще була гра восени 1992 у Кубку УЄФА Андерлехт - Динамо К 4-2, у Києві взагалі програли тоді 0-3. Можливо щось забув. Головне ж, щоб у вівторок повторився результат 42-річної давнини. Та ще й кого ДК тоді вибили з КЧ!

08.08.2019, 13:07