Вчорашня гра з Ворсклою подарувала масу позитивних емоцій. Під час матчу був в захваті від гри Динамо. Хотілось співати, хоч я не маю ні голосу, ні слуху. На гру Динамо було просто приємно дивитись. Це була перша гра команди Михайличенко (і друга – третя в сезоні – після гри зі «Львовом» та «Карпатами»), коли Динамо не мучилось, не терпіло і не мордувало нас, вболівальників.
Та вже сьогодні потихеньку з’являються питання, на які в мене немає відповіді. Головне з них – чи вчорашня гра, як і гра з Мальме, є тою точку відліку, з якої Динамо стане тим Динамо, яке ми любили, яким ми насолоджувались, яке дарувало нам емоції більш колосальні, чим потужність, наприклад, Дніпрогесу?
У мене поки відповіді немає. Я не готовий стверджувати, що ми вийшли на дорогу, що веде до храму перемог. Не готовий по цим двом матчам.
З Мальме ми страждали майже півтори тайму, поки, нарешті, не дійшло, що необхідно змінювати структуру та тактику гри. Ворскла ж вчора нагадувала мені Динамо місячної давнини: той же самий малюнок гри, та ж сама тактика - прориви по флангах на навіси –передачі на «авось». В такій грі ми боги. В такій грі в Україні нам немає рівних.
Тому я вчора радів, що ні Миколенко, ні Караваєв, які , як мені здалось, грали не фулбеками, а чистими латералями, замінючи, навіть, вінгерів, не виконували подачі кудись в карний майданчик, а робили закиди м’яча дугою на дальню штангу. І виходило. Так був забитий перший гол Циганкова, з передачі – цукерочки Миколенко. Здавалось, що захист Ворскли чекав якраз навісів, прострілів в нікуди, де Чеснаков міг спокійно вигравати конкуренцію в динамівців. Але їх не було. І слава богу, що не було. Другий гол був забитий після кутового, а останні три голи після атак по центральній вертикальній осі. Вчора було дуже багато моментів і для шостого, і для сьомого голу. Один Циганков, який на мою думку був кращим на полі, міг робити хет – трік.
Я не знаю, чи буде так завжди, але вчора атаки динамівців по центру були куди більш загрозливі й цікавіші, ніж атаки прихильника флангових проривів Хацкевича (та й Михайличена в перших трьох матчах). Невже Хацкевичу було недостатньо трьох років на те, що у Михайличенко зайняло три гри. Чи може Михайличенко необхідно богу подякувати, що травмувався Кадірі (хоч говорити й писати таке гріх), бо Сидорчук, на мій погляд дилетанта, на голову кращий й розумніший опорник , ніж Момо, про якого з часів гри з Олімпіакосом я писав, що він не вміє читати гру. Кадірі, я рахую, це в черговий раз викинуті на вітер гроші. Хацкевич це зрозумів майже з початку. Цікаво, чи розуміє це Михайличенко? Чи може після одужання, Кадірі знову витіснить Сидорчука на лавку запасних протирати штани? Подивимось…
А Сидорчук, Шепєлев та Буяльський, на цей момент, як це не дивно писати, найсильніша ланка в команді. Хоч вона і не для звершень в ЛЄ чи все ж таки в ЛЧ. Але проїхатись, немовби бульдозером, по Ворсклі та іншим командам "а-ля Ворскла" вони здатні.
Про Гармаша не пишу. Я розумію, що він улюбленець багатьох вболівальників, але все ж таки меня здається, що його поїзд вже поїхав. Та й його характер - це дещо. Знов вчора "гірчичник". По швидкості отримання гірчичника, здається йому немає рівних. Так в цьому чемпіонаті він хватає попередження після кожних 189 хв. (два гірчичника в 5 матчах, де він грав 378 хвилин). До речі, в Степаненка, з яким його часто порівнюють в цьому році отримує попередження через 213 (хоча, здається, що Тарас повинен фолити частіше, так як звичайно Гармаш грає на місці атакувального півзахисника, а Степанеко - опорника, тобто він частіше вступає в єдиноборства на своїй половині поля).
Вчора дуже корисно зіграв Бєсєдін. Ніколи не думав, що це напишу. Хоч і розумію, що Артем для Динамо в нападі набагато корисніший ніж Родрігес, та Соль. На мою думку Родрігесу тренер ще не знайшов його функцій та місця на полі. А Соль сильний в тій грі, коли потрібно замикати простріли та навіси, від якої, як все ж таки мені здається, хоче відмовитись Михайличенко. Соль не грає з глибини, він скоріше хижак карного майданчику.
Мені здається, що причиною такої Вікторії поряд з високими швидкостями киян, з їх фізичною готовністю, а також зі зміною вектора атак з флангів на центр, була підсвідома неготовність до гри ворсклян. Ну як може тренер проти Динамо виставити голкіпера, який до цього зіграв в УПЛ (за Металіст) всього дві гри аж в березні 2016 року. Мені здається, ця зневіра передалась і гравцям, тому вони грали на якомусь надриві – ніяк і грубо, хоча й при цьому у них були моменти для голу.
Михайличенко все ж таки, здається переламав зневіру в свої сили у динамівців. Здається він витяг їх з глибокої психологічної ями. Здається підвищив їх фізичні дані. Але все ж таки для прориву необхідні інші якості. В першу чергу: швидкість нестандартного мислення, швидкість переміщення самих гравців та їх технічна оснащеність (бо яка техніка, коли майже ні в кого немає сильного і точного удару). А для цього потрібен все ж таки інший тренер (не лайте сильно мене) та більш сильні гравці, і в першу чергу все ж таки в центр та в напад. Тут вже тільки супернагрузками й чотирма телевізорами не обійдеться.
Як на мою думку, я писав це й після гри з Мальме, Динамо зможе зайняти друге місце, навіть поборотись за перше, але кричати на всіх перехрестях, що ми всіх порвемо - рано. Будемо чекати Маріуполь, який не дасть так розгулятись.
Дуже жаль, що зламались в такій, здавалось би, простій грі - Шепєлєв та Бурда, як і Канєвцев в Ворсклі. Швидкого їм видужання. А ми подивимось, чи вистачить сміливості Михайличенко замість Бурди виставити Попова. Подивимось… Почекаємо...
І останнє. Тут тезка та однофамілець члена сталінського політбюро дня три тому написав, що мої дописи на сайті є програмою для «долоистов». Може, але не знаю, ніколи про це не думав. Ніколи не писав «геть», навіть коли свербіло на вустах. Мої пости, не що інше – це мої емоції. Не аналіз гри, бо я всього - навсього простий вболівальник, хоч з дуже великим стажем, а тільки емоції…Тому в них не потрібно щось шукати між рядками. Там нічого немає.
З повагою,
Скіф.
учетная запись этого пользователя была удалена
Та як не крути - нині вони кращі в Динамо в цій лінії.
"Тут не убавить , не прибавить..."
Але правильне застосування кваліфікованих гравців підвищує ефективність їхньої гри у рази.
Згадайте, скільки гравців, які нічого не показували у Динамо (або просто сиділи на лавці), у інших командах (чемпіонатах) є досить успішними.
Бєсєдін, Соль, Родрігес - це рівень середняка УПЛ (де ми зараз і є, до речі).
надеюсь в двух следующих играх не тормознут... а дальше само будет ехать.
Погоджуюсь з Автором відносно цієї тези. Хотілось, щоб ця ланка була стабільною на протязі всього сезону.
учетная запись этого пользователя была удалена
2) Реально не могу понять как болельщики из наличествующих ЦПЗ пытаются выбрать лучшего. Как я все это вижу - серьезного разрыва в мастерстве у них между собой нет. Вот когда Шапаренко загорелся идеей поиграть в первой команде и начал рвать жилы для этого, то он хоть как то отличался. А между Кадири, Сидорчуком, Буяльским, Шепелевым, Гармашем и Андриевским (никого не забыл?) я лично больших различий без микроскопа рассмотреть не могу. Не по позиции на поле, а по уровню игры. И по ходу тренера тоже ничего существенного не видят и только болельщики видят серьезную разницу если вместо Кадири на поле выставить Сидорчука.
3) Ветераны vs молодежь - как по мне никаких никому скидок быть не должно. Кто в данную секунду лучше тот и на поле.
Эдуард Стрельцов после выхода из зоны нормативные показатели снизил, но мастерство никуда не делось. Даже в сборную вызывали.
Моя заметка к тому, что не всегда тот, кто по нормативным показателям лучше, будет лучшим и на поле во время игры. Здесь должна срабатывать "Чуйка Петракова".
-----------------
Это если разрыв между игроками небольшой то определять сложно.
Что касается определения конкретно лучшего под ситуацию то в ТШ толпа людей отвечающих за разные виды подготовки, ну и естественно - интуицию никто не отменял.
Был еще один забавный момент - на дворовом уровне между предприятиями рубились в футбол и был следующий прикол - было два равноценных состава ну там плюс/минус и когда играли с командой назовем ее А (первый состав ничего им не мог сделать, а второй выносил их вперед ногами) , зато когда играли с командой Б все было зеркально (второй состав мучился до 80-х минут, а первый еще в начале игры разрывал как тузик грелку и так было несколько лет подряд). Внятных логических причин лично у меня нет до сих пор для той ситуации.
Но бывает, что отдельные игроки лучше играют с конкретной командой.
Все звертається до одного - спорт твоя професія - удосконалюйся сам . У футбольному світі багато здібних , талановитих людей - вибір у сучасних тренерів надзвичайно "рясний", і гроші платять президенти , боротися і виховувати сильного спортсмена ніхто не хоче , навіть виходячи з браку часу.
Не может же быть, что им везде суперпсихологи и супер тренера встречались по ходу. Тем не менее они доросли до топ игроков, а сотни пацанов от тех же тренеров ничего из себя не представляют.