Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Скажи мені хто твій спонсор...

2019-11-27 16:23 «Слуга народу» отримала понад 30 млн грн від компаній-фігурантів кримінальних проваджень Партія "Слуга народу" отримала понад ... Скажи мені хто твій спонсор...

«Слуга народу» отримала понад 30 млн грн від компаній-фігурантів кримінальних проваджень

Партія "Слуга народу" отримала понад 30 млн гривень фінансування від компаній, які є фігурантами кримінальних проваджень.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів проекту “Слідство.Інфо”.

Так, журналісти проаналізували фінансовий звіт “Слуги народу” за третій квартал 2019 року, що був оприлюднений на сайті Національного агентства з попередження корупції (НАЗК).

Згідно з документом, партії “Слуга народу” з липня по вересень цього року перевели 95 млн гривень. Політичну силу на 80 млн профінансував бізнес. Ще частина внесків надійшла на рахунки партії від приватних осіб. У цілому її підтримали 15 громадян України і 30 українських компаній.

При цьому, згідно з даними журналістів, 11 із цих 30 компаній фігурують у кримінальних процесах. Фірми з сумнівною репутацією профінансували партію на більш ніж 30 млн гривень, що склало значну частину від загальної кількості внесків. Суми пожертвувань зазначених компаній схожі і складають приблизно 3 млн гривень.

Гроші надійшли з Київської, Одеської, Черкаської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, а також з Івано-Франківської та Закарпатської областей (саме там розміщені зазначені 11 компаній із сумнівною репутацією).

П’ять фірм фігурують в одному кримінальному провадженні: це “Веб-Ротор”, “Леонол”, “Агро-Ленд”, “Екопівдень” і “Саквояж-Ют”. Вони фігурують у розслідуванні поліції Київської області. Йдеться про заволодіння пальним на більш ніж 8 мільйонів гривень. Влітку цього року під час обшуків у одного з фігурантів правоохоронці виявили печатки кількох десятків фірм. Серед них – і п’яти компаній, які є спонсорами “Слуги народу”.

Зазначені компанії в цілому пожертвували партії більше 16 млн гривень (кожна перерахувала по 3,3 млн гривень).

Як зазначено в розслідуванні, у цих п’яти компаній спільним є те, що їхні засновники з Херсона, хоча самі підприємства зареєстровані в інших містах. Журналісти не змогли зв’язатися з представниками фірм, оскільки в жодної з них не вказано актуальний номер телефону в реєстрі Мін’юсту.

Ще два донора партії фігурують у кримінальному провадженні про обготівкування понад 150 млн гривень. Це компанії “Лана-Подове” і “Дари Закарпаття 1979”, які відправили “Слузі народу” по 3,3 млн гривень.

Ще один фігурант кримінального провадження – компанія “Віста спейс” із Чорноморська. Вона фігурує в провадженні військової прокуратури від 2018 року. Йдеться про створення злочинної організації за участю керівництва країни. За версією слідства, чиновники отримували доходи від ухилення від сплати податків підприємствами. Компанія “Віста спейс” перерахувала “Слузі народу” понад 3,2 млн гривень.

Ще одна одеська компанія, котра фінансувала партію, називається “Кодекс”. Вона здійснює оптову торгівлю і фігурує в кримінальному провадженні від 2018 року. Слідчі встановили, що ряд фірм неофіційно скуповували сільськогосподарську продукцію, а потім продавали її за кордон. Йдеться про можливе ухилення від сплати податків. Фірма “Кодекс” є в переліку цих компаній. Вона пожертвувала партії більш ніж 3,3 млн гривень.

А фірма “Белойл сістем” фігурує в кримінальному провадженні щодо заволодіння коштами однієї приватної компанії. У липні цього року вона також перерахувала “Слузі народу” понад 3 млн гривень. Керівник компанії Любомир Самелюк повідомив журналістам, що купив її в серпні і до фінансування президентської політичної сили відношення не має.

Є ще одна компанія, котра перерахувала партії 3,3 млн гривень. Це “Матіола-Р” з Івано-Франківська. Вона фігурувала в кримінальному провадженні про привласнення майна від 2013 року.

Як зазначено в розслідуванні, бухгалтерію “Слуги народу” веде адвокатське бюро “Качура Лоєрс”. Ця компанія за час існування партії займається її юридичними і фінансовими звітами. Керівник “Качура Лоєрс” Руслан Дідовець у коментарі журналістам запевнив, що нічого не знає про донорів-фігурантів кримінальних проваджень.

У розслідуванні наголошується, що наявність кримінальних проваджень не є підставою для заборони фінансувати партію. Однак, політична сила може відмовлятися від сумнівних пожертвувань.

“Варто розуміти, що випадково гроші на партійні рахунки майже ніколи не надходять. Ледь не кожен суттєвий внесок є узгоджений між партією і донором, тому інформація про донора є відомою ще до надходження коштів на рахунки парті”, – зазначив у коментарі журналістам аналітик громадського руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Раніше в Центральній виборчій комісії схвалили відшкодування “Слузі народу” більше ніж 114 млн гривень витрат за передвиборчу агітацію. У серпні ЦВК опублікувала фінансові звіти, в яких зазначено суму, що була витрачена на виборчу кампанію партіями. За даними ЦВК, найбільше грошей витратила партія “Слуга народу” (114 млн 652 тис. 872 грн).

https://bykvu.com/ua/bukvy/sluga-naroda-poluchila-bolee-30-mln-grn-ot-kompanij-figurantov-ugolovnyh-proizvodstv/

ЗІ.

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

27.11.2019, 16:23
kna
Статус:
Эксперт (29487 комментариев)
Подписчиков:
12
Медали:
Выбор редакции × 2
Топ-матчи
Чемпионат Франции Сент-Этьен Лилль 1 : 1 Закончился
Чемпионат Англии Лестер Фулхэм - : - 30 ноября 19:30
Чемпионат Италии Торино Сампдория - : - 30 ноября 19:30
Дженоа Парма - : - 30 ноября 21:45

Еще на эту тему

Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть