Створити... футбольний словник!

Темы:
Украинский футбол

Футбольний сайт – джерело вельми цікаве та інформативне. Але коли потік інформації потужний, то і знайти щось потрібне можна далеко не зразу. А якщо публікація була кілька років тому?! Тут не кожен і докопається.

Отож і виникла ідея. Зробити так, щоб хоч щось знайти було легше. Колись, у студентські роки, вивчаючи не надто потрібні нині науки, була нагода покористуватись такою зручною книгою як словник… з певної дисципліни.

Книга була побудована просто і користуватись нею було легко.

Ось вам треба з’ясувати зміст якогось терміна. Шукаєте цей термін і знаходите коротку і суттєву відповідь. Або, наприклад… потрібно вам, не витрачаючи дуже багато часу, з’ясувати… та хоча б таке питання – а який внесок, скажімо, Йожефа Сабо у розвиток марксизму-ленінізму?! Знаходимо сторінки на літеру С і якщо такий внесок і справді ж є, то ось вам і коротка стаття з цього приводу. А там усе – чітко, конкретно і без води. Або виникло раптом потреба уточнити – а який же внесок, ну, наприклад… Ігоря Циганика у розвиток діалектичного матеріалізму. Дивимось, а де ж там літера Ц і з’ясовуємо, чи є стаття на відповідну тему.

Тобто подібні книги були і зручними, і ефективними. На відміну від тих предметів, що висвітлювались.

Ото ж і виникла ідея – блогерськими зусиллями створити такий собі… футбольний словник. Що складався б з сукупності коротких статей. На різні теми. І кожен, хто відчув би, що вистачає обізнаності для цього, написав би на тему, що його цікавить і розкриває певне питання.

На конкретну тему… скажімо, високий пресинг… пишеться короткий текст, який при потребі доповнюється і уточнюється іншими публікаціями чи коментарями. Можна було б писати про окремих футбольних особистостей. Чи виділяти списком – кращі форварди… кращі футбольні арбітри… Головне аби текст був не надто розлогим.

А багато питань, вартих розгляду, уже не раз фігурувало у постах різних авторів. І цю інформацію авторам, що її подавали, потрібно було б лише подати у більш стислій, спресованій формі. Подібні пости можна було б згрупувати у єдиний масив, де кожен при бажанні міг би знайти потрібну собі футбольну інформацію.

Звичайно, створювати такі пости може не кожен, але кожен при потребі міг би долучитися доречними коментарями. Така ідея могла б бути актуальною, оскільки книг на цю тематику у бібліотеках поки що нема та і щодо футбольних правил постійно відбуваються зміни.

А питань, що виникають у зв’язку з футбольною тематикою, завжди немало і вони потребують відповіді. Ось так і могла б виникнути колективно створена електронна книга на футбольну тематику, що була б не зайвою і для українського болільника, і для українського футболу.

Автор:

Статус: Наставник (1000 комментариев)

Подписчиков: 4

11 комментариев
Лучший комментарий
  • Володимир Даник - Наставник
    08.04.2020 03:13
    Абсолютно з Вами згоден. Традиції «Динамо» треба і добре знати, і вдумливо переосмислювати, і активно використовувати. Тоді не буде розмов, що «конспекти Лобановського» застаріли.
    • 3
Комментировать