Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Мадяри: попередня влада України була така погана, не хотіла віддавати Закарпаття. Нова влада радо готова віддати.

2020-06-24 13:14 === Сийярто про права угорців: з колишнім керівництвом України говорити було неможливо Міністр закордонних справ Угорщини ...

===

Сийярто про права угорців: з колишнім керівництвом України говорити було неможливо

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважає, що з нинішнім урядом України більше можливості домовитися про права угорців Закарпаття, ніж з попередньою владою. Середа, 24 червня 2020, 09:45

Про це він заявив в інтерв’ю російському виданню “Известия” під час візиту в Москву.

Так, на питання журналіста, чи є руху в переговорах з українським урядом щодо мовного питання, Петер Сійярто зазначив наступне: “З колишнім керівництвом України вести діалог було просто неможливо, з нинішньою владою це простіше, є позитивні жести. Я дійсно вірю чи хочу вірити , що з їх боку є добра воля і зацікавленість розв’язати це питання, аналогічна воля є і у нас. Сподіваюся, де-небудь ці дві волі зійдуться “, – зазначив Сийярто.

За його словами, межі Угорщини і кордони проживання нації не збігаються. ( !!! - знайома риторика - Ist)

“Угорці живуть на території України, в так званій Закарпатській області. І ми, звичайно ж, наполягаємо на дотриманні їх прав, особливо коли мова йде про їхнє право на рідну мову”, – зазначив Сийярто.

Глава МЗС Угорщини нагадав, що раніше закарпатські угорці могли використовувати рідну мову в школі, ЗМІ, в вузах, при зверненні в державні органи і так далі. Зараз завдання Будапешта полягає в тому, щоб повернути втрачені права і поліпшити становище угорського спільноти в Україні.

У Сийярто на 25 червня запланована зустріч з главою МЗС України Дмитром Кулебою в Києві, де буде продовжено діалог щодо вирішення мовної проблеми.

Нагадаємо, після прийняття нового українського закону про освіту у вересні 2017 року між Україною та Угорщиною розгорівся дипломатичний конфлікт. Норми “мовної статті” закону, на думку угорської сторони, обмежують можливості отримання етнічними угорцями освіти рідною мовою. Після прийняття закону в Угорщині неодноразово заявляли про намір не підтримувати важливі для офіційного Києва міжнародні рішення.

Зокрема, 30 жовтня Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо України, адже в ньому не були враховані запропоновані зміни, які зобов’язують Україну “виконати зобов’язання стосовно національних меншин”. Однак в останній момент пропозиції Будапешту до документа були враховані й вето було знято.

===

Та за одну заяву про "так звану Закарпатську область" попередній МЗС вже б посла Угорщини викликав і ноту вручав! Це мінімум!

звідси

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

24.06.2020, 13:14
24.06.2020, 13:14
347791 1 kna
Ist
Автор:
(Ist)
Статус:
Наставник (4681 комментарий)
Подписчиков:
7
Медали:
Топ-матчи
Лига чемпионов Башакшехир РБ Лейпциг 0 : 1   2 декабря 19:55
Брюгге Зенит - : - 2 декабря 22:00
Боруссия Лацио - : - 2 декабря 22:00
Ференцварош Барселона - : - 2 декабря 22:00
Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть