Вчора, о 23:30, мені здавалося, що не було більш щасливої людини ніж, я, бо нарешті моя збірна подарувала нам перемогу над суперником, який є не тільки суперкомандою, а є командою, що раз за разом нас перемагала, немов десятикласники пацанів з дитсадка. Так, був один випадок, ще в самій першій грі між ними, більш, ніж 17 років назад, коли лише божевільний удар Горшкова вже в компенсований час приніс нічию збірній Україні. Але після цього було ще п’ять програних матчів, де на наш один гол іспанці відповіли нам 12-ма.
Та й збірна СРСР всього-то раз обіграла іспанців. І було це майже півстоліття тому назад, в травні 1971 року, коли Колотов та Шевченко, який тоді ще грав за Нефтчі, забили два голи, а Рудаков пропустив лише один. Не рахувати ж перемогами ті перемоги, коли іспанці в 1960 році відмовились грати зі збірною Радянського Союзу в розіграші першого Кубку Європи.
Я не буду запитувати нині тих, хто з піною в роті кричав, що навіщо нам була гра з французами? Я вже писав – щоб вчитись. Тільки граючи з сильнішим можна придбати для себе щось нове. Не буде ж десятикласник вчитись у пятикласника, як навряд чи наші футболісти отримують якісь нові навички (чи як нині кажуть – скілли), граючи з люксембуржцями чи навіть з Литвою та Андоррою… Тільки в класного майстра можна чогось підгледіти, та й себе оцінити.
І вчимось… Згадайте як місяць назад ганяв наш захист Ансу Фаті і де він був вчора. Згадайте, як шість днів назад французи розривали пару наших центральних захисників і як вчора вони грали майже безпомилково. Та всі Ви й без мене знайте не пару відмінностей, а куди більше, в грі нашої команди з галлами, з тевтонами та у вчорашній грі з нащадками дон Кіхота і Санчо Панси.
Тому, що вчимось…
Тому вчора навіть Жора Бущан, гра якого на виходах, нагадує перші кроки семимісячної дитини, вчора впевнено стояв не тільки в рамці воріт, а й безпомилково вилітав на перехвати, як Кожедуб на німецьких асів. Браво…
Тому Сидорчук, який ще в попередній грі не знав куди не то що бігти, а куди дивитись, вчора в грі виглядав впевнено, як професора Могилянки. Майже жодної помилки в виборі позиції та при пресингуванні іспанських футболістів.
А як вчора зіграв Ярмоленко, наш Ярмола, який був абсолютно гіршим в грі з німцями і який вчора грав так, начебто це була остання гра в його житті. Будуть ще більш важливіші матчі й хотілось би, щоб Андрій так грав завжди.
Можна писати й про плідну гру Шапаренко, про Караваєва, який якимось дивним чином ледве дістав передачу від Бущана, та продовжив її на Ярмоленка… Можна з захватом описувати гру Циганкова, який завдав обвідного удару по воротам де Хеа своєю неробочою правою ногою, яка у нього призначена лише для ходьби. Можна, радіючи, навіть похвалити Коваленка, якщо не згадувати його безглуздий та тупий пас на суперника, що призвів до атаки на наші ворота, від якої ледве вдалось врятуватись. Хоч таких пасів Сидорчук, якого я нині хвалю, віддав вчора вагон та маленький ляльковий візок, бо точність передач його була для опорника неймовірно низька -53%. Тобто кожен другий м’яч опорника, який повинен будувати атаку, був не партнеру, а супернику.
Можна, можна, сьогодні все можна, але не потрібно перехвалювати, бо іспанці рвали нас, як Тузік ту легендарну грілку, про яку всі знають, але ніхто не бачив.
Ми грали середнім та низьким блоком, розуміючи, що граючи високим блоком ми не зможемо скласти ту компактність , про яку весь час говорить наш тренер. Вже раз намагались з шашками наголо загнати іспанців за 101 км і були биті, як шведи під Полтавою…
Тому й вчимося… А Шевченко, наступивши на горло своїй пісні, вчиться грати, як грав колись Фоменко, і як грає нині Луческу, будуючи п’ятивагонний трамвай біля своїх воріт. Так, абсолютно неестетично, так, зовсім не – шевченківські, але ефективно.
Вчора ми отримали мегатонну ейфорію від перемоги й сьогодні ось уже майже день насолоджуємось нею. Але сам матч потрібно забути, як той день, коли у нас крадуть надію, або, відвертаючись, мимо проходить дівчина, що нам подобається. Бо це був іспанський матч. З 10-ти ігор з такими суперниками не виграють десять, та й п’ять ТАК не виграють. А може два, а то й один.
Друзі, cамі можете зайти на Whoscored й подивитись статистику цього матчу. Ми програли по всім параметрам атаки (по ударам по воротам -2 проти 21, по володінню м’ячем - 28% проти 72%, по кількості передач - 283 проти 703, по точності передач - 70% проти 90%, по боротьбі в повітрі - виграли лише 9 разів проти 13). Але ми непогано виконували оборонні функції: наприклад, 13 раз з 30 спроб ми відбирали м’яча у іспанців, які спромоглись зробити це лише 8 раз, але й вступивши в боротьбу за нього тільки 18 разів.
Та й згадаємо, як Траоре пошивав в дурні не раз і не два, і, навіть не три, Соболя з Зубковим. Але вони, якимось чудом, яких не буває, вижили...
Як не крути, як не верти, але по статистиці ми цю гру програли. Та слава богу, що футбол не фігурне катання і перемога в ньому отримується не за статистичними показниками чи за кількістю виконаних техніко-тактичних дій , а за голами в воротах. А у нас в воротах вчора був Георгій Бущан. Й хоч Георгій з грецької переводиться як «хлібороб», ми згадаємо, що в християнстві Георгій – це завжди переможець.
Що ж будемо вчитись і далі, що б перемагати знову і знову…
З повагою,
Скіф.
Так я Вам отвечу.что эта игра была нужна только Шевченко и его тренерскому штабу.чтобы до них дошло,что играть так с топ-командами как со сборными Сербии,Чехии,Люксембурга и т.д. нельзя.А к каждому сопернику надо подходить индивидуально.Не хочу лишний раз хвалить М.Луческу,он в этом не нуждается,особенно от меня,но в этом и отличается опытный тренер (Луческу) от не опытного (Шевченко).Хороший тренер учится на чужих ошибках ,а не очень хороший на своих. ИМХО.
той хто живе із професії, знає, що можна бути "вузьким" спецом - і тоді ти будеш просто ДОСКОНАЛИЙ у своїй вузькій спеціалізації.
а можна бути "многостаночніком" - і тоді ти будеш вміти багат але "па чуть-чуть".
іспанці - вузькі специ.
їхня професія - це дир-дир поблизу чужої штрафної. вони чемпіни світу у цій професії.
у них для цього кожен гравець заточений - кожен вміє швидко крутить жопою, вміє обіграти в дриблінг одного супрника, вміє віддати точний пас на 10 метрів прямо через толпу суперників.
і це - все.
тактична варіативність іспанців у атаці доповнюється ... Рамосом.
захисту як явища у іспанців нема - вони панікували від конвульсій Зубкова і дихання Яремчука.
но воротах - дорога дірка.
як така команда заслужила на перемогу? тим що тупо дир-дирила навколо нашої штрафної?
гляньте для порівняння на німців - ідеальних "многостаночніків", які до речі, не менше іспанців намолотили титулів у футболі.
у німців взагалі нема "своєї" тактики. у них кожен гравець має купу недоліків і має свої сильні сторони. і вони - ці чесноти - різні!
звідси і варіативність у атаці: не пройдуть пасом - вдарять здалеку, не вдарять - навісять на "стовпа", не навісять - підуть в дриблінг; 11 гравців на полі - 11 тактик у матчі.
от у чому сила німців! вони не ідеальний дир-дир вивчили - вони грають у футбол у всьому його розмаїтті.
для мене особисто вибір між Іспанією і Німеччиною - взагалі не вибір.
щоб обіграти южан, достатньо наситить ділянку поля гравцями і ускладнити їм їхню "коронку". і всьо.
щоб обіграти німців.. треба самому бути німцем. тільки кращим.
так що не варто міряти розмаїття тактики України проти досконалості унилої Іспанії - статистика тут нам не помічник.
"є брехня, є відверта брехня і є статистика" (с)
Класс! От знаете, автор, это класс! После проигранных начинаешь смотреть-высматривать... А тут хочется просто порадоваться...
Прекрасно Вас понимаю. Не только Вы. Нас таких были десятки миллионов, кто болел за Сборную Украины по всему миру.
Да и юному таланту Фати мы неплохо так "перекрыли кислород" на поле.
"...бо іспанці рвали нас, як Тузік ту легендарну грілку, про яку всі знають, але ніхто не бачив."
Но заметьте, что при этом почему-то испанцы не приближались к линии нашей штрафной ближе чем на 10 м. Не хотели или не могли?.. Поэтому и вынуждены были бить по воротам из-за пределов нашей штрафной.
По игрокам не совсем с Вами согласен.
Если сравнивать выходы Бущана с выходами Бойко, то у Георгия не всё так плохо.
В игре с подопечными Лёва Ярмоленко часто приходилось оставаться в атаке почти что в гордом одиночестве. А один в поле не воин, тем более против Сборной Германии.
Караваев очень неплохо скинул на Ярмоленко в голевой контратаке. Просто мы все привыкли, что несмотря на приличную стартовую скорость Караваева, Александр допускает порой невынужденный технический брак, а тут разыграно было "как по нотам". И он вовремя и точно исполнил свою часть.
Нашей защите до перерыва было ох как нелегко. Может быть сработала привычка, что с такими атакующими командами, как Сборная Испании лучше перетерпеть и не рисковать. А Шевченко, напротив, предложил также отвечать своими контратаками... Потому мы так и осмелели вначале второго тайма.
"Ми програли по всім параметрам атаки..."
Как я уже писал ранее: "...эффектность игры в атаке далеко не всегда лучше её эффективности."
Якби ж то так, але з 21 удара по воротам Бущана лише 6-ть були нанесені з-за меж нашого карного майданчика, а 15 -ть звідти.
Шутишь? Кто-угодно, но ты..... Коля,Некрасов, ведь тебе тактическую схему набрасывал...))
И хобот ему оторвет."?
Так это о женском футболе...Я не смотрю. Для женщин больше другие виды спорта подходят: художественная гимнастика, аэробика, Камасутра...)))
Вот теперь тебя хвалю я!
Наконец-то ты, грязнуля,
Мойдодыру угодил!"))))
І Збірна України знов об'єднала усю нацією своєю перемогою.