Ще декілька слів про чемпіонат Європи і про гру нашої збірної.
Отже, ми ввійшли в вісімку найкращих команд Європи. Але давайте глянемо на статистику, що нам дають різні сайти - не наші, не українські і не російські. На жаль, найбільш цікаві та найбільш якісні айти за доступ до їх статистичних даних вимагають оплати, але є й ті, що відкриті для всіх бажаючих. Наприклад, Whoscored.com.
Так ось, цей сайт по середній оцінці гравців нашої команди з 6,45 балами відводить нам тільки 17 місце серед 24 збірних. По оцінці сайта найкраще грали гравці команди Бельгії - 6,85 бали, а друге –третє місця займають команди Італії та Англії з одинаковою кількістю балів- 6,84. Тобто, точність статистики сайту є +/- 1…2 місце.
Але у нашому випадку похибка як мінімум на 9 місць.
Далі, нижче таблиця рейтингу гравців нашої збірної (рейтинг складено по гравцям, що грали, як мінімум, в трьох матчах) .
А ще нижче на фото склад команди найгірших гравців чемпіонату на своїх позиціях. І тут ми не пасемо задніх серед задніх.
Можна зрозуміти, як команди могли награти на високі місця в табелі чемпіонату, але одна – дві помилки їх гравців відкинули команди навіть за чвертьфінал (Нідерланди, Німеччина та й та ж Франція).
Але дуже важко зрозуміти, як команди, гравці яких грали не те що посередньо, а просто погано - зуміли вийти в чвертьфінал першості.
Ви зрозуміли про що я?
А про те, що ми зуміли стрибнути не лише вище голови, не лише вище криші, але й цим складом збірної досягли Евересту. І краще виступити ми не могли. Не могли. Як би нам не бажалось чи щось нам не свербіло. Чвертьфінал збірної України - це заслуга тренерського штабу в першу чергу і лише потім везіння. На такому спортивному форумі може повезти раз, але два – три і більше це вже вміння управління командою. Чи не так?
Подивіться, у нас найкращими в цьому рейтингу гравців є обпльований нами Зінченко - 57-ий з 336 -ти гравців, що грали мінімум в трьох матчах і отримали бали від Whoscored.com, на другому – Ярмоленко (89 місце), що не грав 2/3 матчів чемпіонату Англії, на третьому – Малиновський (123 місце), що , як знаєте, грав в грижею. І лише 167 -ий гравець першості Європи є представником нашого чемпіонату (Матвієнко).
Уявіть собі – найкращий гравець української першості – 167 –ий з 336 –ти! Якраз посередині. А гравці, що стали чемпіонами України займають 199 місце (Бущан), 204 –те місце (Забарний), 220 - те (Миколенко), 255 –те (Караваєв), 262 –ге (Шапаренко), 270 –те (Сидорчук), 306 –те (мій улюбленець – Циганков) і 319-те (опорний нападник – Бєсєдін).
Згадайте, як же ми накинулись на тренерів збірної за недосить високу фізичну готовність гравцівкоманди. Але ж, колеги, фізичну готовність закладають не тренери збірної, а клубні тренери (в нашому випадку Луческу, Каштру, Гвардіола, Гасперіні, Моєс та Вангазебрук з помічниками). Тренери збірної лише відновлюють фізичні кондиції після матчів. І для цього, як показує досвід достатньо 2-3 дня (звичайно, якщо в гравця є база для відновлення). Зінченко, наприклад, не самий фізично міцний гравець збірної повністю відновлювався після кожної, а гравці нашого з вами улюбленого клубу - ні. Олександру хватало носитись по полю всі хвилини кожного матчу, а нашому капітану Сидорчуку, значно міцнішому і якому не довелось грати у фізичнозатратному чемпіонаті, сил чомусь не було достатньо. Так при чому тут Шевченко з ТШ?.
Гравці з УПЛ не володіють ні швидкісним мисленням на полі, ні фізичною витривалістю, ні концентрацією на весь без винятку час гри, ні, навіть, точним та сильним ударом. Не може команди з гравцями такого рівня бути спроможною на лосягнення космічних висот. Не може. Ну, не може ж Зінченко з травмованим грижею Малиновським та постійно неграючим в Вест Хемі Ярмоленко, як попаданці в 1941 рік в книгах Конюшевського чи Конторовича, виграти чемпіонат, як ті ж попаданці вигравали війну вже в 1943 році. В потойбічному світі може й змоли б, але в нашому, реальному, ні.
Ні, тому що у нашої команди немає достатньо міцної бази. Наш чемпіонат УПЛ це не база для успішної гри збірної, а швидше за все - це база для міжусобиць та зведення рахунків. На жаль. Наш чемпіонат УПЛ – яскравий приклад споконвічного, що там де два українці - три, а то й –чотири, гетьмани (та хіба ж гетьмани - отамани). І спілкування лише українською мовою не виправить це твердження. Як би цього моїй землячці письменниці Ларисі Ніцой з ПрАТ «Кіровоградрибгоспу» не хотілось…
З цими гравцями можна грати в атакуючий футбол проти Сербії, Казахстату, Литви, але грати в такий футбол з Португалією, Англією, Францією, Іспанією, та й тою ж Австрією з Нідерландами – смерті подібно. На жаль. Тому й не дивно, що Шева став поліпшеною модифікацією Фоменко. Такий собі – Фоменко 2.0. І я не вірю, що зі зміною Шевченко спрацюють якісь нові ідеї та підходи.
Не хотілось би закінчувати на мінорній ноті, але приклад «Олімпіка» з «Минаєм», приклад Вікентія Волошина, одного з найяскравіших талантів Академії Динамо, який виявився не потрібен нашому клубу й пробується в Десні, яка ніколи не огранювала молоді таланти, а завжди була споживачем готових гравців, приклад Цитаїшлівлі та Шулянського – не настроює на мажорний лад. Щось потрібно робити, як в Академії Динамо та самому Динамо, так і у всьому нашому футбольному господарстві.
А в кваліфікації УЄФА ми вже 12-ті. Поки дванадцяти. Але все ще попереду….
З повагою,
Скіф.
1. "Чвертьфінал збірної України - це заслуга тренерського штабу в першу чергу ..."
2. "А про те, що ми зуміли стрибнути не лише вище голови, не лише вище криші, але й цим складом збірної досягли Евересту. І краще виступити ми не могли. Не могли. Як би нам не бажалось чи щось нам не свербіло."
По 1-му. Совершенно не умаляя заслуг любого тренерского штаба (и это вообще, не конкретно по нашей сборной и нашему результату), всегда считал и считаю, что результат всё же выдают игроки, команда на поле. Это как про "роль личности" (в данном случае - тренер или штаб), которые разрабатывают, вдохновляют, вырабатывают тактику и стратегию революций или футбольных матчей и "роль масс" (в данном случае - команда игроков на поле), которая делает конкретные практические действия и выдаёт результат революции или матча. Да, вторые без первых могут выступить хуже. Но первые без вторых - вообще ничего не сделают и не достигнут.
По 2-му. Думаю, что могли бы мы в принципе достигнуть и большего, несмотря на все расклады по теоретически потенциальному составу сборной и тренерского штаба, который тоже, как и сборная, наверное, послабее ряда ведущих тренерских штабов. Но, для этого нужен выдающийся настрой и выдающаяся самоотдача игроков и ряд других факторов. И тогда возможно "чудо".)) Примеры этому есть - сборная Греции, которая "сенсационно" стала чемпионом Европы 2004 года, обыграв в финале хозяев португальцев. Многие оценивают это как: "самая громкая футбольная сенсация XXI века". Она как до, так и после этого успеха никем особо всерьёз не воспринимаоась и ничего не достигала. Другой интересны пример - сб. Дании, которая стала чемпионом Европы 1992 года, попав в финальную часть за несколько дней до этой финальной части из-за исключения Югославии. Да, можно сказать - так в этой сборной были звёзды, которые блистали в лучших командах Европы. Но вот вопрос - так почему же эта команда с этими несколькими звёздами не попала на финальную часть, а попав туда чисто случайно, по политическим мотивам сумела стать чемпионом? Я это к тому, что в принципе, многие, в том числе и мы на кураже, на полной самоотдаче и соответствующему ментальному настрою могут на таких соревнованиях "прыгнуть выше головы". Но, такого настроя, по-видимому, по разным причинам достичь не удалось.
-----------
Ну теоретически звезды могли сойтись и сборная без эпидемии травм и потери формы отдельными игроками , при заоблачном везении могла типа повторить подвиги Греции
Но какова вероятность такого совпадения ?
Из 16 ЧЕ - не топы взяли 3 Чехословакия, Греция, Дания
За 60 лет
Думаю более чем достаточно, чтобы понимать , что для победы нужно было массовое стечение благоприятных обстоятельств, а сборную наоборот преследовали травмы и потери формы игроками
По хорошему нужно было чудо в прямом смысле этого слова, ну да чуда не случилось и выступили как могли, но ставить это в вину сборной как по мне неправильно
За 60 лет
----------------------------------------
Кстати, я к этим 3-м командам ещё прибавил бы и сб. СССР, чемпиона 1960 года. Может быть на то время это было и несколько меньшей сенсацией, но уж точно на том чемпионате были гораздо титулованнее сборные, в том числе учитывая, что на Чемпионате мира за 2 года до того второе и третье места заняли европейские сборные.
Там был турнирчик из 4х команд.
Уже позднее переименованный в Чемпионат Европы.
- олимпийский чемпион 1980 года в Москве;
- бронзовый призеры ЧЕ в 1960 и 1980 году.
.
__
совсем не так. Просто комменты тех, кто не согласен с "линией партии", заминусовываются коллективно до полной потери кармы.
Посмотрите скрытые комментарии - это все точка зрения, непопулярная на сайте.
К слову, я считаю минусаторство нечестным способом дискуссии.
Вместо ответа оппоненту по существу скрыть его текст - и будто не было.
Я никогда не минусую тексты, с которыми не согласен, если оппонент не хамит, а излагает свою позицию.
Я имею ввиду комменты в блогах, то, с чего я начал свой коммент. Вот здесь сейчас у Скифа на этом блоге - 13 человек поставили "Одобряю". Но, среди комментов, которых здесь под 3 десятка, практически все с критикой и нет ни одного, где согласие. Поэтому я и пошутил, что те кто согласны с блогом обычно не пишут комменты, а просто "Одобряю", а пишут комменты те, кто с чем-то несогласен.)
Конечно, нет.
Так нам и повезло не раз, а гораздо больше, когда Бельгия выиграла и Финляндии под конец матча, Дания у московии, Испания у Словакии, а Швеция у Польши. Но, оказывается, что это заслуга не победивших команд, играющих в футбол, а не озабоченных "структурой", и их тренерских штабов, а исключительно благодаря тренерскому гению Шевченко! Странно, что автор забыл упомянуть заслуги тренерского штаба в эпичных битвах с Казахстаном и Финляндией. Или там уже было невезение для нас, это же такое удобное объяснение!
Вообще, с таким талантом выдавать чужие успехи за свои и называть черное белым, автора ждет блистательная карьера в политике...так такие люди на вес золота...
Мабуть всю ніч не спали, а на ранок осяяло...
А "якась муть" можна оцінити будь-що: чийсь допис, блог, літературний чи художній твір. Все, абсолютно все. Головне - не треба навіть бачити/чути/читати, щоб написати "якась муть"...
Чи були допущені помилки при фізпідготовці? Цілком можливо.
Але... Питання ж не в коханому Луческу, за якого Ви зачепилися, а в тому, що гравці з більш енергозатратних чемпіонатів виглядали свіжішими за місцевих.
І це - проблема не Шевченка і не Луческу, а всього нашого футболу з тепличними умовами...
--
Ну так может это потому, что игроков чемпионата гений тренерской мысли месяц (не имея опыта подготовки) загонял в функциональную яму, а игрокам из более энергозатратных чемпионатов повезло пропустить этот этап "подготовки" нашей сборной?
------------
Зинченко 20 игр в чемпионате (1479 минут)
Малиновский 36 игр (1895 мин)
Ярмоленко 15 игр (1000 минут)
Шапаренко 24 игр (1737 минут)
Караваев 23 игры (1550 минут)
Миколенко 22 игры (1935 минут)
Забарный 21 игра (1847 минут)
Яремчук 34 игры (2914 минут)
Ну и т.д.
Т.е. если отбросить сами чемпионаты, а смотреть, что наиграл сам игрок то больше всего времени у Яремчука ну и Малиновского , остальные сопоставимо на поле находились
Это я к тому, что интенсивность самого чемпионата не всегда отражает участие конкретного игрока
-----------------
Как обычно дьявол кроется в деталях )))
1) После окончания сезона футболистов в клубе ждет внимание .... отдых, а не дополнительный сбор
2) Как выглядят футболисты в первых играх после пресловутого клубного сбора? Тадам!
Правильно тягают ноги по полю
3) Если игрок за сезон полностью выложился то ни один тренер ему форму не вернет , но есть один нюанс - проседание этой физухи у топов не так заметно как у слабых игроков и средних ну просто в силу того, что они качеством игры могут провалы физухи малость скомпенсировать
4) Многие игроки приехали убитыми в сборные , а там же тренера получше Шевченко, чего ж они "не шмогли". Тот же де Брюйне спотыкался
5) Ну и как правило за первым сбором следует, что? Ага. Второй. )))
Но наша сборная никогда не умела играть спарки.
Т.е. 2 игры в неделю для них - непреодолимая задача.
Такое впечатление, что все считают, что длительный сбор загнал игроков.
Но они и без сбора сдыхали ко 2й игре регулярно.
Претензия к тш не в сборах, а в недостаточной ротации и в чрезмерном упоре на основу.
09.09.2018 Украина-Словакия 1:0
----
11.10.2019 Украина-Литва 2:0
14.10.2019 Украина-Португалия 2:1
----
10.10.2020 Украина-Германия 1:2
13.10.2020 Украина-Испания 1:0
-------
Ну откуда мне знать где устали Цыганков, Попов, Беседин и Зубков )))
Да и с Малиновским непонятно с Зинченко где устали )))
Опять же мне непонятно зачем всем игрокам УПЛ без исключения по окончанию сезона дают отпуск.
По вашей логике их сразу на сборы нужно загонять)))
Ну, а чего - уставать было негде - пусть себе сразу готовятся к новому чемпионату )))
Что самое забавное устали игроки или нет вы определяет исходя из своих неких виртуальных представлений об этом, а не показаний датчиков и медицинских обследований )))
Ну или не очень верно уловили о чем речь )))
учетная запись этого пользователя была удалена
Но именно Вашу!
Поэтому корректнее вместо слова "мы" писать слово "я".
А если и писать "мы", то хотя бы очертить, кто эти "мы".
С уважением,
Скиф.
От коли Динамо програє умовному Вільяреалу чи ще чортзна кому, то одразу "та подивіться на трансфермаркет, та там динамівці в 100500 раз дешевше, та шо ви хотіли?"
Коли Україна програє Англії, то трансфермаркет, де один Кейн як вся наша збірна - вже не авторитет.
Флюгери - вони такі флюгери...
А що ще цікаво, так те, що претензії до Зінченка мають ті самі "генії", що не розуміють, за які заслуги він грає в Гвардіоли...
---
Гм, а чим тоді займався тренерський штаб на зборах збірної, заради чого навіть дату закінчення чемпіонату змінили? Розбирав пропозиції щодо гравців-кандидатів?:) Якась неув'язочка виходить.
А те, що тренери збірної не вміють відновлювати фізичні кондиції після матчів , гадаю, вже ні для кого не секрет.
Просто дуже сильно пощастило, що перед матчем зі Швецією було аж 8 днів відпочинку (І це один з найголовніших факторів того, що збірна досягла такого високого місця)
А щодо оцінок WhoScored - мене трохи дивує їх алгоритм виставлення (не в цьому конкретному випадку, а взагалі). Там гравець може простояти весь матч і отримати 9.0, тому що забив гол. Тому я не звертаю на них уваги взагалі.
учетная запись этого пользователя была удалена
П.С. "Опорный нападающий" - это что-то новенькое.:)
----------------------------
"А в кваліфікації УЄФА ми вже 12-ті."
Думал, но сам не понял. Буду благодарен...
(https://ru.uefa.com/memberassociations/uefarankings/country/#/yr/2021).
А таблиці коефіцієнтів УЄФА ми на 11 місці (https://terrikon.com/football/uefa_coefs).
До речі, випереджуючи Бельгію.
И про что это говорит? Как по мне, то не о чём!