Вчора, коли під час гри Дніпра з Вадуцем був опублікований склад Динамо на гру з Ренном я, засмучений грою дніпрян, з жалобами в серці, не втримавшись, написав:
«Бєсєдін - без слів...
Кабаєв - привид на полі (принаймі таким був до сьогоднішнього дня).
А Сирота все ж таки, як гравець, розумніший за Попова.
На цей раз я не вгадав одне: Попов не отримав попередження. Але разом з мільйонами інших вболівальників Динамо, не будучи ні Касандрою, ні Дельфійським оракулом, передбачив, шо:
Бєсєдін, як завжди без слів, бо слова закінчились, залишились лиш матюкливі звуки;
Кабаєв, як привид комунізму, що вже майже 175 років (по Марксу з Енгельсом) бродить по Європі і ніяк не вибродить, знову заблукав на зеленому полі формату 100 на 60 метрів;
Попов вже на 3 (чи 4-ій) хвилині почав справджувати моє віщування, коли ледь не привіз гол, а потім став співавтором першого голу і чистим автором переможного голу бретанців. Я не писав і не стверждую, що Попов - міднолобий, ні, я лиш порівняв його з Сиротою. Але так, як він зіграв в цій грі, то про це можна задуматись. Гора м’язів – це добре, але надмірна агресивність разом з відсутністю широкого мислення ніколи не були доброчесністю футболу.
Футбол для мене – це, в першу чергу, відчуття. Мені абсолютно однаково по якій схемі грає команда, мені плювати на те в якому складі грає команда і, навіть, байдуже, кому належить клуб.
Але я не можу прийняти індеферентість гравців на полі, як і не в змозі вибачити бездарність власника й відсталість тренера команди. І вже не те, що починаю звикати, а звик вже давно до тих деструктивних процесів, що майже 30 років руйнують мою команду (і не тільки мою, а й мільйонів інших простих вболівальників), команду, що не належить сім’ї Суркісів, як би це не було офіційно на папері, а належить всій Україні.
Та на жаль брати після рейдерського захоплення команди зробили і роблять все можливе і неможливе, щоб команду з легендарним іменем «Динамо» перетворити в колгоспну команду «Ленінським (вибачте - суркісівським) шляхом».
Ось цього я не можу пробачити нинішнім власникам клубу. Команда, гравці якої за часів Маслова могли і вміло грали ноктюрн «на флейте водосточных труб», а гравці 70-х і 80 –х бравурні переможні марші на альтах, тромбонах і басах, нині, за часів Суркісів, грає лише чижика – пижика на роздовбаному фортепіано «Верховина».
Хоч чесно кажучи, часто навіть цього чижика – пижика достатньо для перемоги в Україні. Але кому це потрібно? Мені - ні. Тому на жаль, дуже жаль Циганкова, мого любимчика, який гробить свій талант під орудою нинішніх тренерів. Думаю, що якщо Віктор залишиться в команді і далі, то від його таланту залишаться лише ріжки з ніжками.
Ренн ми двічі перемагали за часів Хацкевича, граючи в бульбабол. Тоді, як і вчора, грали Кенджора (пам’ятаєте його гол – цукерку), Циганков, Бойко, Буяльський, Шепелєв, але тоді, під орудою «недотренера» (як ми вважали) і за участю нелюбимого Кадара, Динамо двічі безапеляційно перемогло. А нині ми вже надіялись на нічию і без меж раділи би від неї. Ось куди нас завела синусоїда від братів: радіти перемогами над мінаями, львовами і, я надіюсь, над інгульцями. Се ля ві, чорт забирай.
Вчора лише останні хвилин 20 в першому таймі Динамо виглядало командою, що зможе зіграти внічию. Ввесь другий тайм Динамо не грало на нічию, а судорожно її спасало. Гравці Ренна, бажаючи виграти, нанесли в другому таймі 13 ударів по воротам, а наші улюбленці за цей час лише три - по горобцям. Дев’ять кутових Ренна (з них сім в другій половині гри) проти трьох наших (лише два в другому таймі) виглядають "Катерпілерами" проти "Білорусів". В нас 15 раз відбирали м’яча (найбільше втрачав м’яч Кабаєв – 4 рази), ми ж змусили лише 6 разів бретанців віддати нам круглого. Ось така арифметика гри.
І як родзинка в торті – на заміну, в найбільш відповідальний час, коуч бретанців кинув в бій молодняк, своїх вихованців (Дуе – 17 років, Аблена – 19 років, Трюффера -20 років, Калімуендо – 20 років). І вони не підвели. Калімуендо з Дуе так погойдали Попова з Дубінчаком (до речі - гравців збірної України), що наші хлопці виглядали хуторськими першокласниками в класичній гімназії. І незважаючи не те, що було ясно, що гине, як сніг в квітні, лівий край захисту, Луческу не робив нічого, щоб його посилити. Хоч під рукою були і Сирота, і Вівчаренко. Заміною Попова за півтори хвилини до кінця компенсованого часу наш коуч лише підтвердив свою катастрофічну помилку в визначенні складу на цю гру.
Тер'є ж повністю переграв на протилежному фланзі Кенджору. А наш коуч знову дивився кіно про футбол, хоч рядом сидів на лавці Тимчик.
Останнє, про що пишу уже пару років. Призначення Луческу влітку 2020 року було дурною помилкою Джуніора. І не через те, що він колись тренував Шахтар і негативно відзивався тоді про Динамо. Ні. Його призначення було помилкою тому, що його час пройшов. По собі знаю, як людині в 70 років важко, фізіологічно тяжко, переймати щось нове. Так багаж знань нікуди не дівається. Але ж нові знання залюбки не засвоюються. Наприклад, я не розумію функціонування криптовалюти й не дуже бажаю в цьому розібратись. Не буду говорити щось негативне про Луческу, хоч ніколи не вважав його першокласним тренером і поважною людиною. Він був і залишається, на мою думку, міцним ремісником від футболу з неймовірно роздутою непохитною самовпевненістю. Для блага команди, вважаю, Луческу потрібно піти. Самому. Але він цього не зробить і ще буде мучити Динамо. Скільки? На жаль, не знаю. А синусоїда сама по собі нікуди не виведе. Лише може кудись завести. Також, на жаль.
До того ж, думаю, що Костюк нині буде працювати не гірше румуна. Хоч нам потрібно краще.
Досить.
З повагою,
Скіф.
Він якщо і піде з Динамо то тільки уже в готовий клуб , чи збірну.
Луческу енергетичний футбольний вампір , без футболу він не зможе жити , рік чи два і до склєпу .
Живе футболом .
Луческу сам не піде з Динамо
Четверта стадія - прийняття.
Всім раджу - допомагає…
----------------------------------------
Для интереса пересмотрите состав Динамо К при Блохине, например, 2013 года. А ещё лучше пересмотрите игру Динамо этого периода. Зрелищная команда с очень сильными игроками. И не надо говорить, что у хозяев не было стремления вложиться сильными футболистами и сильным тренером в команду.
Мы просто не знаем сегодняшней внутренней жизни в команде, не знаем к каким игрокам хозяева клуба "подходили" с предложением перейти в ДК и каков был ответ игроков.
Цяцька в руках олігархів, які нічого не тямлять в футболі
----------------------------
Вы только вдумайтесь, в игре против "Ренна" динамовцы первый раз приняли пас на скорости на 08:53, а второй раз (внимание!)... на 31:58. Остальные пасы в этот отрезок принимали стоя иль пеша.
Поймите-это вообще ужас.
---------------
Мы же не будем отмахиваться от факта, что при Луческу то- везучий тренер.
Разве от качества игры проходили в отборе голландский, бельгийский и турецкий клубы. Что то есть такое в Луческу, за счёт чего можем, хоть с натягом, но проходить клубы из "под-топовых" чемпионатов.
Всё это догадки в отношении "пригласим толкового западного тренера и всё равно не взлетим". Пока не было у нас опыта приглашения западного тренера из команды, которой поставлен быстрый футбол.
У меня есть теория (только теория), что нет огромной разницы между мастерством игроков Высшей и Второй лиги. Разница между ними гораздо-гораздо меньше, чем разница в знаниях между средним пятиклассником и шестиклассником.
И поэтому, любой (!) команде тренер со знаниями и успешным опытом поставит футбол, в котором команда сможет за матч принимать не менее 15 пасов на скорости. А это, считаю, уже команда с хорошей скоростью. Например, "Ренн". Или "Шахтёр" пиковых сезонов Исмаили.
Хотя известный здесь "пользователь" пишет, что ещё до прихода Лобановского он видел в игроках команды Сабо потенциал высших достижений. Я же этого не прочувствовал. Технически они были хуже теперешнего состава: реально, не принять, ни отдать, отскакивало как от табуреток.
Можно посмотреть хоть немного матч ПСВ-ДК 1997 года, чтобы удостовериться в этом.
И видел несколько лет назад игру на хорошей скорости "Копенгагена" против ДК. А из состава датчан знал только одного нападающего-ветерана (он поиграл в топ-клубе). Остальные игроки-ноунеймы (для меня). И ничего, тренер "слепил" команду, играющую на хорошей скорости.
----------------------------------
Я определяю потенциальные возможности команды и игроков по их пиковым матчам и по пиковым отрезкам.
Видел, что в первые полсезона (!) после прихода Михайличенко, Динамо заиграло быстрее. Делал подсчёты по нескольким матчам, действительно скорость заметно увеличилась. Так что потенциал увеличения скорости у этого состава есть. Но и понимаю, что с тренерства Михайличенко прошло несколько лет...
Что после прихода нового тренера (не любого, конечно) скорость игры команды может возрасти- это факт.
Мне тоже очень нравится игра Э.Эзе. Быстрый, атлетичный, подвижный, ищущий мяч, хорошо обводящий "краёк". Но есть у него проблема, с которой, считаю, он не станет топовым игроком. Он мало попадает в створ ворот. Всего разок за матч...
Кабаев ударил издалека по воротам и даже попал в створ (и это не в первый раз, в отличие от истребителя воробьёв Сидорчука).
Попов, конечно, красавец. Он сильно приблизился в борьбе за звание короля привозов к упомянутому Вами Кадару, и обошёл Сироту. В отличие от Попова, и Кадар, и даже Сирота умеют отдать первый пас.
І тим пасом пятою.
Та це замало для гравця збірної. Чи не так.
А його паси, передачі, це було тими, про які можна згадати лише в кошмарному сні.
Якщо не помиляюсь, половина пасів Артема була французам.