Грузія проти Ізраїлю перед чвертьфіналом ЄВРО-2023, U21.

2023-07-01 12:27 Грузія проти Ізраїлю перед чвертьфіналом ЄВРО-2023, U21.

Грузія проти Ізраїлю: факти.

Четвер, 29 червня 2023 р

Попередні зустрічі.

У першому чвертьфіналі Чемпіоната Європи 2023 серед молоді до 21 року стадіоні Бориса Соломоновича Пайчадзе в Тбілісі ми побачимо дві несподівані та неочікувані команди - Грузію та Ізраїль.

У той час як для Грузії це перша поява у фінальному турнірі, Ізраїль грає тут втретє, але це також їх дебют у нокауті, оскільки вони вилітали з турніру на групових етапах в попередніх двох кампаніях.

Непереможна Грузія посіла перше місце в групі А і випередила Португалію, Нідерланди та Бельгію, яка посіла друге місце у 2021 році, а Ізраїль залишив позаду Чехію та Німеччину і зайняв друге місце в групі С після Англії через пізній переможний гол проти чехів у 3-му турі.

Попередні зустрічі

Це перша перша офіційна зустріч команд U21, хоча вони зіграли товариський матч на стадіоні імені Тенгіза Бурджанадзе в Горі 16 листопада 2022 року. Голи Става Лемкіна (49') і Бар Арада (56') принесли перемогу гостям. Єдиний гол Ніки Хорхелі на 84-й хвилині був недостатнім для того, щоб зрівняти рахунок.

26 березня 2019 року Грузія виграла попередній товариський матч команд U21 з таким же рахунком.

20 листопада 2018 року Зуріко Давіташвілі на 17-й хвилині на стадіоні імені Михайла Месхі в Тбілісі вивів Грузію вперед у матчі з Ізраїлем у відбірковому раунді Чемпіонату Європи до 19 років. Пенальті Едена Карцева на 42-й хвилині приніс Ізраїлю нічию 1:1.

Іва Гелашвілі, Джемал-Георгі Джінджолава, Георгій Гуліашвілі та Анзор Меквабішвілі також були в грузинській команді, а Георгій Мамардашвілі залишився незадіяною заміною. У складі Ізраїлю були Шаріф Кеуоф, Ор Блоріан, Йоав Хофмейстер, Еден Карцев і вийшов на заміну Бар Арад.

Хвіча Кварацхелія, нині гравець "Наполі", відіграв 90 хвилин за збірну Грузії.

Країни двічі зустрічалися на міжнародному рівні на старшому рівні: нічия 0-0 на стадіоні Бориса Соломоновича Пайчадзе, а потім домашня перемога Ізраїлю з рахунком 1-0 у відбірковому турнірі ЄВРО-2012.

Грузія стала першою молодіжною командою U21 господарів, яка пройшла груповий етап після того, як Швеція дійшла до півфіналу в 2009 році. Єдиними господарями фінального турніру, які виграли трофей, були Нідерланди в 2007 році.

Це перша поява Грузії у фіналі U21; вони стали 32-ю командою, з моменту запровадження фінального турніру в 1994 році.

Співгосподарі також є єдиною командою, яка дебютувала на турнірі 2023 року.

Усі 14 попередніх кампаній Грузії U21 завершалися на груповому етапі кваліфікації. Їхня найуспішніша кампанія відбулася в матчах 1998 року, коли вони виграли три з восьми матчів, програвши лише два, і зайняли друге місце після Англії у своїй групі, фінішувавши попереду Італії, Польщі та Молдови.

У кваліфікації 2021 року Грузія посіла третє місце в групі 2 після Франції та Швейцарії, вигравши п’ять із десяти матчів, але програвши інші п’ять.

Хоча це перший виступ Грузії U21, вони виступали у фіналі U19 у 2013 році та, як господарі, у 2017 році, а також брали участь у двох турнірах U17, востаннє дійшовши до півфіналу у 2012 році.

Відкривши фінальний турнір вражаючою перемогою над Португалією з рахунком 2:0, Грузія потім зіграла внічию з Бельгією (2:2), врятувавши очко, і 1:1 проти Нідерландів, посівши перше місце в групі А. Давіташвілі він відкрив рахунок з помаранчевою командою незабутнім сольним проходом.

Усі п'ять голів Грузії на турнірі були забиті різними гравцями.

Ізраїль втретє виступає у фінальному турнірі та вперше після того, як приймав цей турнір у 2013 році, коли, як і під час свого дебюту в 2007 році, вони не змогли вийти з групи.

Програвши всі три ігри в 2007 році, турнір 2013 став найуспішнішою кампанією Ізраїлю до цього року. Будучи господарями, вони посіли третє місце в групі А з чотирма очками, записавши свою єдину перемогу в 3 турі, перемігши Англію з рахунком 1:0.

Ізраїль посів друге місце після Німеччини у кваліфікаційній групі B до фінального турніру 2023 року, вигравши шість із десяти матчів. Алон Хазан спостерігав за першими вісьмома іграми, але в травні 2022 року очолив національну команду. Гай Лусон повернувся на посаду, яку залишив у 2013 році, щоб взяти участь у двох останніх відбіркових іграх і плей-офф проти Республіки Ірландія, який Ізраїль перемогла з рахунком 3-1 по пенальті після нічийного рахунку 1-1 (1-1, 0-0).

Чотирнадцять різних гравців забили за Ізраїль у кваліфікації, Омрі Гандельман став найкращим бомбардиром із трьома голами. Дор Тургеман, який не брав участь у відбірковій кампанії, став 15-м у загальному заліку турніру, забивши гол у 1-му турі проти Німеччини.

За першою нічиєю 1:1 проти послідувала поразка 2:0 від Англії, але гола Гандельмана на 82-й хвилині було достатньо для перемоги 1:0 проти Чехії в останній грі, щоб вивести Ізраїль в чвертьфінал з чотирма очками, одним більше, ніж Чехія і на три більше, ніж Німеччина.

Це був лише четвертий із дев'яти матчів Ізраїлю у фінальних турнірах U21, у якому вони забили. Всього на їх рахунку лише п'ять забитих голів і 15 пропущених. 1:0 проти Чехії був лише другим голом у фінальному турнірі U21, 2023.

Півзахисник збірної Грузії Георгій Цітаішвілі народився в ізраїльському Рішон-ле-Ціоні, оскільки його батько Кліментій на той час грав за «Хапоель Іроні Рішон-ле-Ціон».

Минулого сезону Цитаїшвілі двічі зустрічався з ізраїльським «Хапоелем» у Беер-Шеві на груповому етапі Ліги конференцій УЄФА. 6 жовтня 2022 року він зіграв у домашній нічийній грі «Леха» з Познані (0:0), а через сім днів грав в Ізраїлі (1:1).

01.07.2023, 12:27