Пропоную подивитися на результати виступів українських представницьких команд молодших за команду «А» в цьому році. І зробити це в контексті зіграних ними міжнародних товариських матчів напередодні офіційних ігор. Мова йде про команду U-21 (футболісти 2002 року народження і молодші), U-19 (2005) та U-17 (2007).
Лише нагадаю, що наша молодіжка лідирує у своїй групі, випереджаючи команду Англії. Збірна U-19 кваліфікувалася до елітного раунду в якості переможця групи, а команда U-17 — як одна з п’яти кращих третіх збірних за підсумками кваліфікації.Скільки матчів провела команда U-21 напередодні старту кваліфікації? Один! Тим часом англійці зіграли як мінімум 14, адже вони, як і Німеччина, з якою ми грали єдиний товариський матч, брали участь у турнірі збірних команд U-20 за участю восьми збірних протягом 2022 та 2023 рр..
Скільки матчів зіграла команда U-19? Три! Між тим, Словаччина, яка у підсумку посіла лише третє місце і недосягла елітного раунду в статусі команди U-18 і U-19 зіграла 12 міжнародних товариських матчів.
Скільки ігор у своєму активі мала команда U-17? Три! Німеччина, яка виграла нашу групу, провела 20, а Фінляндія, що посіла другу сходинку — 19.
Залишається нагадати, що попередня українська молодіжка, що у підсумку кваліфікувалася на Олімпіаду та досягла півфіналу УЄФА Євро U-21 2023 напередодні старту у кваліфікації мала лише два матчі в рамках Меморіалу Лобановського 2021.
Вірогідно може виникнути просте запитання. Який сенс грати міжнародні товариські матчі представницьким командам національних футбольних асоціацій? Адже за мінімальної підготовки наші команди досягають відповідних результатів і навіть створюють сенсації.
Тим часом, національні юнацькі збірні команди України впродовж трьох з половиною років не проводили міжнародних товариських матчів за виключенням чотирьох ігор в рамках Меморіалу Віктора Баннікова 2021 команди 2005 р.н. Це період із березня 2020 по вересень 2023 року. Тренуються, то б то грають товариські матчі, лише ті хто не вміє грати у футбол?
Тоді навіщо міжнародні товариські матчі та скільки їх треба проводити? Спробуємо обговорити це в частині ІІ. Принаймні, у контексті футбольних асоціацій та їх представницьких команд, які грають у фінальних матчах турнірів ФІФА.
Наостанок же побажаємо нашим командам всіляких успіхів в наступному році. Великих та маленьких. Незважаючи ні на що.
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости