В сторону все графические редакторы и мучения со скриншотами: решение правильного определения офсайдной линии найдено!
Открытие совершили в Венесуэле:
Несомненно, что этот передовой опыт по достоинству оценят в судейской системе ФИФА и очень быстро распространят его на весь мировой футбол. Впрочем, подобные эксперименты уже проводились в украинском футболе, где линию увеличивали в толщине, пока она не решила поставленную перед нею задачу.
Итак, вперед, за "золотыми мячами"! И вообще за золотыми...
"Спортсмен, що знаходиться на половині поля суперника, має право приймати м'яч від партнера за умови, що (1) в момент передачі між ним і лінією воріт знаходиться не менше двох гравців суперника, включаючи воротаря, або якщо (2) в момент передачі він перебуває не ближче до лінії воріт, ніж м'яч. Якщо жодна з цих умов не витримана, вважається, що цей гравець перебуває в положенні поза грою."
В правилі логічна помилка. Повинно бути не "жодна", а "хоча б одна". Але я не про те. Придивимося до правила (1).
Що значить "між ним і лінією воріт"? З точки зору геометрії це означає "на прямій лінії, яка з'єднує його і лінію воріт". Але тоді про яку точку або частину лінії воріт йдеться? По суті оцим терміном "між ним і лінією воріт" виключаються з аналізу положення "поза грою" всі ті гравці команди суперника, які знаходяться дуже далеко збоку від ситуації. Хоч ми всі прекрасно знаємо, що це неправильно.
Правильним було би сказати так: "між ним і лінією воріт у полосі, паралельній до лінії воріт". Інакше судансько-венесуельський погляд має повне право на життя.