«У нього немає соціальних мереж, немає татуювань, щоб йому було легше здавати кров, немає дорогих машин, він жив у студентському гуртожитку, заробляючи 120 тисяч на тиждень, жертвує 1/4 своєї зарплати на благодійність і купив уживаний Vauxhall Corsa у бабусі.»
Ця цитата взята з Твіттер, який тепер Х, і не про Ярмоленко, не про Шапаренко з Ванатом, не про Судакова з Зубковим і Криськівим, а про володаря Золотого м’яча Родрі.
Я гадаю, що саме це стало тою мишкою-норушкою, що як і казці про дідусеву ріпку, переважила рішення редакції Франс Футбол на користь іспанця на милицях з МС, який на мою думку є одним з найкращих опорників світу всіх часів, замість неймовірно талановитого, але хамовито-істеричного нападника Реалу Вінніуса Джуніора.Вважаю, що вибір Франс Футбол об’єктивно справедливим.
Але я не про це. Про ель- класико українського розливу. Відразу скажу, що воно мені хоч і сподобалось, але я, все ж таки і чесне слово, чекав більшого. Якщо бути об’єктивним, то крім бурхливої напруги, що здавалось виб’є всі запобіжники, крім майже детективного сюжету, самого футболу ми побачили мінімум. До речі, як майже завжди в українському класичному. Тільки на цей раз команди помінялись ролями: до цієї гри роль циркового Рижого грало в останні роки Динамо, а в неділю – вже Шахтар. Та від переміни місць, як знають навіть першокласники, сума не змінюється.
Декілька висновків.
Тренерський досвід щодо ігор в вищих дивізіонах у обох коучів майже однаковий.
Пушич був призначений вперше головним тренером команди вищої ліги, а саме Шахтаря, 24 жовтня 2023 року (він до цього декілька ігор в 2018 р. був тимчасовим тренером Твенте і успішно опустив його з вищої ліги в першу.) Але Пушич має деякий досвід, будучи більше 10 років асистентом головного тренера в різних клубах.
Шовковський був призначений головним тренером Динамо 6 листопада 2023 р., через 18 днів після Пушича, а до цього він в декількох матчах виконував обов’язки головного тренера через хворобу Луческу.
Та тренер Динамо може дати значну фору Пучишу як гравець. Тільки за Динамо в УПЛ він зіграв 426 ігор, в єврокубках – 114 гри і в збірній 92 рази виходив на поле. До того ж давайте згадаємо, що Шовковський завжди по своєму впертому характеру Козерога завжди був лідером як на поля, так і за його межами.
А у Пушича немає жодної гри в вищих дивізіонах, лише 6 ігор на професійному рівні в третій лізі Бєльгії, а вся інша кар’єра - ігри за аматорів. Тому, на мою думку боснієць, хоч він по зодіаку і Лев, немає ніякого досвіду спілкування, а тим більше керування зірковими гравцями, які ж до того вважають себе талантами рівними 100 млн. євро.
І що з того. Що ми бачимо.
Ми бачимо прагматичний футбол від Шовковського і спроби грати в видовищний, чи як колись говорив Малофєєв – щирий, футбол від Пушича. Але, якщо чесно, то доки не виходить ні в одного, ні в іншого.
Шовковський швидше футбольний менеджер. Він намагається вибудовувати гру через організаційні моменти. Тому тут і постійна ротація, і вибір пріоритетів, і вибір стратегії гри. Але на жаль ми не бачимо нічого нового в тактиці гри Динамо з Шовковським. Ми ж зарані знаємо, що якщо Динамо грає з сильним суперником, то воно буде завжди грати від захисту довгими передачами на вільне місце, якщо ж грає проти менш вправної команди, то намагається фізично її переграти. Але саме грати від захисту Динамо проти сильних команд наш клуб до сих пір не навчився, тому поразки за поразками. А ось перемагати більш слабкі команди Динамо вже вміє і бере своє. Будувати ж позиційну атаку Динамо не вміло і не вміє. І не знаю чи зможе колись.
Тому гра проти Шахтаря для мене була саме в цьому плані: чи зможе Динамо вистояти проти Шахтаря, у якого на лобі було написано: «атака».
Щодо Пушича, то його завданням від власника було грати в видовищний футбол. Саме це пан Маріно і намагається робити як в ЛЧ, так і дома. «Приказано метать и я мечу», - як співав колись класик-бард. Так то воно так, але грати в здавалось би атакуючий футбол, і перемагати сильні і посередні команди, що стали в глухий захист Шахтар ще не навчився. Ну а якщо суперник намагається грати з гірниками з відкритим забралом, як легендарні середньовічні рицарі – тоді Пісня пісень Соломона, тоді все ОК. А все інше суєта суєт і четверте місце в турнірній таблиці.
Тобто Шахтар, на мою думку, не вміє грати через силу, зі скрипом, на останньому подиху, не вміє і не хоче вчитись. Тому, що власник наказав «метать».
І Пучиш «мечет». Його Шахтар кинувся атакувати Динамо без розвідки, стрімголов, начебто спікірував яструб на хом’ячка. Але Динамо ж не хом’ячок. І не злякалось. Незважаючи на активність, незважаючи на вперте бажання Шахтаря забити гол, толку від тої біготні було обмаль. В першому таймі лише один удар Зубкова в поперечку. Гірники, як мені здається, в першій половині не награв навіть на один гол.
Не скажу, що гол, який Шахтар забив по перерві був незаслуженим. Він був заслужений, але народився з хаотичного тиску, з броунівського льоту м’яча по відскокам. Далі б Шахтарю, як класній команді, взяти паузу, подивитись, що буде робити Динамо, але ж Шахтар не навчений цьому, піддавшись пристрастям, очманіло кинувся добивати Динамо. Але Пушич, навіть в меншості, випускає замість Сікана таранного вайлуватого нині нападника Траоре, який може поштовхатись і щось зробити в карному майданчику, але в іншій частині поля, він –нуль.
Видалення Криськіва також з цієї опери під назвою «приказано метать и я мечу». Через мить, на холодну голову опорник Шахтаря не скаже навіщо він оскаженіло бив по ногам Біловара, бо сам цього не розуміє.
Та саме це видалення і стало точкою біфуркації в українському ель- класико.
Ніхто не скаже, ні ворожка, ні Нострадамус з Вангою і Касандрою, чим би закінчилась гра Динамо з Шахтарем в рівних складах. Але вилучення перевернуло гру. Динамо ожило.
До речі є ще один момент, який стався рівно через хвилину після видалення Криськіва. Жовта картка Андрієвського. Я не знаток арбітражу, але степінг нашого опорника на стопі Сікана , на мою думку, тягнув також на картку червоного кольору (гляньте на фото. На жаль якість погана, але все ж таки все видно). Та слава богу пронесло.
Динамо дожало Шахтар, граючи в більшості проти 9 –ти гравців (вилучений Криськів плюс неграючий, але перебуваючий на полі гірник Траоре).
Підведемо підсумки.
Спостерігаючи, за Динамо, я, поклавши руку на серце (чи ще кудись), впевнено можу стверджувати, що це Динамо саме і є Динамо Шовковського: пряме, вперте, з характером, знає, що йому потрібно, але не завжди знає, як здобути потрібне.
Шахтар Пушича – це пластилін, з якого можна і потрібно ліпити боєздатну команду. Але пластилін не має твердості, як не має твердості і характер Шахтаря. Тому, коли карта йде, Шахтар майже казковий, а ось коли потрібно зібратись і зубами виривати гру, то цього команда гірників, гравці якої, чесно кажучи не поступаються, а часто і перевершують клас киян, не вміють. І чомусь не бажають вміти.
Тому сьогодні буде цікаво подивитись як кияни будуть грати з Ворсклою, гравці якої з поверненням Максимова знову стали нагадувати голодних вовків, і чи зуміє Шахтар здолати ніяку, на жаль нині, Зорю.
З повагою,
Скіф.
Денег нету, базы нету , транспорта своего нету.
Скажите спасибо , что Игорь Михайлович взвалил ещё и этот чемодан без ручки на себя . Сейчас будет где-то и полегче, в сравнении с прошлым годом Днепру помогать уже не нужно, но и облом с + шестью очками.
Може і Пушича є талант. Подивимось.
до ресі, в Дніпрі старшим тренером був Ємець, а Жиздик - начальник команди, тобто по - нинішньому, менеджер. А Ємець здається грав в Трубніку, в класі Б.
Моуріньо - також трохи грав в посередній клубах Португалії, але він закінчив Лісабонський університет за спеціальністю «фізична культура».
Але я ніколи не стверджував, що справжнім тренером може стати лише колишній гравець вищих ліг.
Про Моуріньо вже писав, а ось наприклад, Нагельсман, який грав грав лише на молодіжному рівн до 19 років, але в університеті він вивчав методи управління бізнесом і спортивну науку.
Які університети закінчили Шовковський і Пушич.
Шовковський закінчив інститут журналістики: молодчина, але далекий від спортивної науки.
Яку освіту має Пушич, крім 17 років праці в школі- інтернаті для проблемних підлітків. Можливо це допомагає йому контактувати як з молодими бразильськими футболістами, так і з українськими зірками...
Єдине, що про що я намагався сказати, це те, що досвід гравця вищої ліги дозволяє більш впевнено контактувати з зірковими футболістами, тому що такий тренер знає всю таємну кухню футболіста.
Правда,Виктор Александрович не позволил себе назвать Лобановского "рыжим клоуном",видимо ,сугубо пролетарского происхождение не позволило.
Тем более,что через год Маслов изменил свое мнение о "Динамо".Сделает ли это "Скиф" из Крапивницкого-покажет время.
Что же касается самой игры,то она редко бывает особенно зрелищной в матчах равных соперников.
Докази на бочку...
З повагою...
По грі Динамо. В ель-класико і не тільки.
1. Велика залежність єдиного (фактично по грі) нападника від декількох креативних гравців середини поля. Нема цих гравців - нема Ваната (Гереро).
2. Дуже важко виходять з захисту. І з сахтьором, і з будь-якою іншою командою. Це і недостатня технічна кваліфікація виконавців, і, можливо, установка на прагматичність. Варто шукати якийсь тактичний варіант. Я не тренер, не знаю який. Я як ТюхТюх (чи може ТухТух) говорю те, що бачу.
3. Проблеми сахтьора, Пушича - проблеми сахтьора, Пушича. Там є кому шукати варіанти і приймати рішення.
А називайте її як хочете.
Умение вести позиционную атаку зависит от мастерства атакующих футболистов. Если это мастерство находится на одном и том же уровне, в случае с Динамо на весьма посредственном, то для повышения эффективности нужны более мастеровитые футболисты. А не мифическая тактика. Если футболист не способен стабильно качественно выполнять необходимые действия в любой фазе игры, то любая тактика не принесет результата. Т.е. не будет эффективной. Волошина в матче с Шахтером вывели на завершающий удар из очень выгодной позиции. Вывели последовательным выполнением самых обычных действий. Но Волошин запустил мяч в небеса. Причем тут тактика или квалификация гл.тренера...
Единственное что у них есть это бицца-боротца и Шовковский вернул крылья на фланги , никто так у нас не носится быстро как Динамо. Да , пусть и совершенно безголово , но ведь никто не успевает. Возникают моменты . Куда-то пропали пенальти на Ванате , что существенно влияет на результативность , но это и понятно - куда , ведь Динамо меньше стало играть через центр.
ПиСи.Правда когда на поле Ярмоленко , то всё как-то уравновешивается.
Шахтёр в совершенно другой ситуации . Там украинский
Сикстет(Крыськив , Бондаренко, Сикан, Зубков, Судаков , Конопля) плюс в какой-то степени и Бондарь , продают в Европу Судакова . Их много и создаётся впечатление командной игры , но на самом деле там идёт игнор легионеров .
Развивая тему тренеров, считаю, что, к примеру, Шовковский не совсем соответствует амбициям Динамо и, скорее всего, Динамо при нем достигло потолка своих возможностей, тем не менее, Шовковский - лучший вібор Суркисов за последнее время. На еще более лучший они не способны из-за приверженности к управляемому тренеру и переоценки своих возможностей в понимании футбола.
Согласен со сравнением Шахтера с пластилином, из этого набора игроков можно лепить приличную команду, но не с Пушичем. И, если развитие Динамо тормозят Суркисы, то, уверен, развитие Шахтера резко тормозит Срна.
Отдельно по моей Заре. Там, к сожалению, слишком хитромудрый президент клуба. После ухрда очередного нормального, даже лучшего за все годы, исключая 1972-й, Ван Леувена, Геллер никак не поймает волну в виде достойного тренера. Состав команды, несмотря на наличие многих арендованных, при наличии второго леувена, мог бы, тем не менее, претендовать на бронзу в Украине, но увы и ах, бартуловичи и "папередники" не умельцы в своем ремесле. Причем, что интересно, никаких особых талантов в команде нет, но тактика игры, заложенная Ван Леувеном, не вытравлена другими посредственностями и часто позволяет показывать приятный футбол.
Денег нету, базы нету , транспорта своего нету.
Скажите спасибо , что Игорь Михайлович взвалил ещё и этот чемодан без ручки на себя . Сейчас будет где-то и полегче, в сравнении с прошлым годом Днепру помогать уже не нужно, но и облом с + шестью очками.
-----
таких степингів протягом матчу був вагон та ще й візочок за ним...
Арбітр цього разу провів матч без пієтету до однієї з сторін : відразу видав межу жорстокої гри (інакше вже б на першій хвилині астромонах пішов би в роздягальню за накладку) і дивився всі порушення по цій лінії.