Знайшов з ким порівнювати
Червоною ниткою у всіх розмовах за Динамо нинішнє проходить тема перевантаженості футбольного календаря, важкої логістики. Про нелегкі автобусні мандри, памятаємо, почав говорити ще Луческу, сам же Шовковський до пори до часу уникав таких коментарів, мовляв, не личить новому ГТ пережовувати старий спадок.
Але тепер обходити цю тему і йому вже нікуди. Пресуха після матчу з Олександрією була типу не можу мовчати. Ну, все ж пізнається в порівнянні. Я вирішив взяти деяку статистику з непростого для Динамо Лобановського 1986 року. Рік був зірковий, переможний, але ж і як насичений. Чемпіонат і Кубок Союзу, єврокубки, чемпіонат світу. Отже, друга половина сезону. Кияни провели тоді з серпня по грудень загалом 22 матчі на всіх фронтах (матчі збірної не рахував). Завершили рік переможним матчем з прямим конкурентом, взяли чергове "золото". І майже всі коментатори, віддаючи належне команді і тренеру, відзначали, що на гравців Динамо випали величезні навантаження, але вони з честю і т.д. Що маємо тепер? Динамо Шовковського провело у другій половині сезону вже 27 матчів, попереду ще три. Не беру до уваги турнірні результати, просто статистика. 30 матчів проти 22-х. Різниця у приблизно у півтора місяці змагально-тренувального циклу. Можна, звісно, поговорити про інтенсивність того футболу і нинішнього, про рівень суперництва, але цифри маємо такі (може щось пропустив, соррі за сторі). Не забудемо і про те, в яких умовах грає, тренується і відновлюється нинішнє Динамо, про прекрасне "домашнє" місто Гамбург з його прекрасним полем. Для команди за щастя отримати зайвий день підготовки до матчу-відповіді з Олександрією. Логічно було б у цьому контексті вийти на тему кадрового складу. Памятається, на початку сезону ГТ наголосив, що у нього немає основного і другого складу, грають, ясен пень, ті, хто найкраще готовий на сьогодні. Може й так, але кожному хто хоч якось грав у якійсь спорт.команді, зрозуміло, що є гравці, на яких тренер покладається, розраховує завжди, і є ті, хто може їх лише замінити. У нашому випадку, наприклад, Буяльський, Бражко, Попов, Шапаренко, Ванат, Бущан, Михавко (хто там ще) вийдуть на поле обовязково, якщо не матимуть травм.
Стосовно дати молоді повноцінний шанс: а що ми вже все виграли чи махнули рукою на чемпіонство? До речі, Саленко в U-19 нічим від інших не виділяється від слова зовсім. Як і Пономаренко, на якого було набагато більше сподівань
А даремно. 22 тут же перетворюється в 26. Адже в збірній тоді була практично вся основа Динамо.
І якщо б Демяненку чи Яковенку випало тоді зіграти за 4,5 місяця не 22 матчі, а 30, ну, не знаю, в якому б стані вони були, і що ВВЛ сказав би на адресу федерації тієї.
Про цей факт Ви скромно умовчуєте.
*****
Чтобы "обстреливать молодежь" (которая, к слову, отнюдь не блещет на поле, и, кроме Михавко, особых талантов незаметно) - нужно отказаться от идеи чемпионства. А у ИМС, похоже, главная фишка в голове - это ЧУ.
Стосовно дати молоді повноцінний шанс: а що ми вже все виграли чи махнули рукою на чемпіонство? До речі, Саленко в U-19 нічим від інших не виділяється від слова зовсім. Як і Пономаренко, на якого було набагато більше сподівань