Цей рік – найгірший рік в історії українського футболу часів незалежності. Наш футбол немовби знову повернувся в часи перших років свого існування. Пам’ятаєте: Таврія – чемпіон, програш першої гри збірної команди України угорцям. Памятаєте: Темп (Шепетівка), Зоря - МАЛС, ЕВІС (Миколаїв), Торпедо (Запоріжжя) і т.
д.Так, це було. Але тоді була надія. Надія на те, що виберемось, на те що колись будуть перемоги. А сьогодні – апатія. А наше з Вами, колеги Динамо, яке після осіннього-зимового періоду сезону випереджає Шахтар на 10 балів (ого-го!!!), одночасно є найгіршою командою Ліги Європи, того турніру, де по словам Суркіса ми повинні були лише вигравати. Довигравались до відсутності балів в турнірній таблиці з одним голом після шести ігор.
Прикро... Гірко... Сумно... Але саме так.
Так, це наш футбол. Він саме такий. Він настільки гіркий, що дехто з нас перестав дивитись не тільки гру любимого клубу, а навіть матчі збірної команди країни. Перестали, бо немає на що дивитись.
Футбол існує для того, щоб радувати нас, щоб ми, особливо в цю тяжку годину, могли хоча б якось відволіктись від постійних тривог, від вибухів в небі і прильотів різних шахедів, кинджалів, калібрів та «орєшників».
Але всього цього немає. І найближчим часом не буде. Бо гра наших команд - від збірної країни до Інгульця – викликає в першу чергу пригніченість і безпросвітну безнадійність.
Чому так сталось: питання важке. І війна в відповіді на нього не на першому місці. Головна причина в тому, що наш футбол будувався, організовувався не як бізнес – проект видовища, як забаганка власника клубу. Що хочу те й верчу. Це і є основним девізом справжніх господарів нашого футболу: всіх від Ахметова до Ярославського. Для них головне перемога. А як і яким чином для більшості з них це вторинне питання.
В наших клубах працюють не менеджери, які можуть будувати футбольне господарство, а васали-непрофесіонали, які дослуховуються до бажань своїх сеньйорів.
І як результат, у нас майже зникли вдумливі і талановиті тренери, які готові і бажають працювати не по лекалам і шаблонам минулого століття, а по потребам нинішнього сучасного футболу. Наші тренери перестали вчитись футболу і не учать грати в футбол, вони вчать вигравати, чого від них вимагають їх сеньйори.
І як результат, наші клуби, навіть найкращі, вміють грати лише довгими передачами, відправляючи в відрив свого партнера. Так грають всі: від збірної країни до аутсайдера другої ліги. «Лупи вперед , а там може щось та й вийде». Раніше виходило. Нині вже Вікторії з Зальцбургами знають, що і як робити з нашими командами.
Як результат, ми втратили дитячий футбол. Наші юніори доволі успішні в 15-17 років, в 18-ть вони ще тримаються і не особливо поступаються своїм зарубіжним ровесникам, а вже в 20 –ть ті, що колись вважались надією, в основній масі стають другорядними гравцями, якими не цікавляться навіть посередні європейські клуби. Чому? Відповідь ви знаєте прекрасно: тому, що наших дітей горе – тренери в першу чергу накачують фізично (щоб перебігали), і лише трохи – трохи вчать технічним прийомам і майже ніколи не вчать думати на полі.
Ілюзій про майбутні успіхи майже не залишилось. Як там у Василя Симоненко: « …На цвинтарі розстріляних ілюзій уже немає місця для могил. Мільярди вір зариті у чорнозем, мільярди щасть розвіяні у прах…».
Що ж будемо любити те, що нам залишилось, будемо вболівати за тих, кого любимо з пелюшок, але як би хотілось, щоб з нами говорили наші футбольні люди не як нерозумними дитятами, що абсолютно не розуміють свого щастя, споглядаючи за муками Динамо, Шахтаря, ЛНЗ чи Руху, а як з партнерами, бо без нас, без вболівальників, футболу то не буде. Футбол існує для нас з Вами, колеги, для вболівальників і тільки для них. Якщо хто-небудь це забув, то горе йому. Футбол без вболівальників не виживе: від нього відвернуться ті, хто хотів би вкласти в нього гроші, він потихеньку сам по собі буде вмирати, як нині це відбувається, наприклад з колись так любимим хокеєм.
З повагою,
Скіф
Так для чого наші клуби туди рвуться?
Щоб бути неконкурентними і програвати всім?
Это в цирке можно предъявлять притензии к клоуну, что он не достаточно вас смешит, - вы хотя бы за билет заплатили.
Футбол, в первую очередь, хотя многим здесь это почему-то не кажется очевидным, - это спорт. Такой же спорт как хоккей или стрельба из лука.
Все, что делает человек, пишет ли он стихи, картины, романы, сочиняет ли музыку, обыгрывает ли игрока, прежде всего он выражает в этом своем ремесле самого себя, то есть, делает это для себя.
И это касается не только людей творческих профессий: я бы сюда мог добавить, к примеру, и контролеров в трамвае, они, как я полагаю, работают не только для того чтобы пасажиры получали удовольствие от езды).
А капитализировать интерес болельщиков удается двум-трем десяткам клубам из, как нам говорит википедия, 300 000 профессиональных клубов. Это такой себе шоу-бизнес для избранных.
Да, Динамо - это игрушка. И кажется ее хозяин, напоминает 2-х летнего ребенка, который из любопыцтва отрывает кукле руки и ноги. Но это уже другая история.
Еще хочу напомнить, что в мире существуют и другие виды спорта. Раскажите, в каких из них в Украине вы видите прогресс?
В прежние времена скорость работы ног при отталкивании была несоизмеримо выше.
Сейчас, каким-то странным образом, они сами ездят.
Хто б сперечався, футбол - це спорт.
Але спорт - це ще з еллінських часів також і видовище. Тому на на нього йдуть глядачі, тому і є вболівальники. Якби спорт не був видовищем, то спортсмени змагались між собою десь в закритих приміщеннях, виявляючи хто з них кращий. І це б не було нікому цікаво.
До речі, якби спорт не був видовищем, то не було б професійного спорту.
"...он выражает в этом своем ремесле самого себя, то есть, делает это для себя."
Так, абсолютно так. Але композитор, поет, інженер, створивши щось для себе, ОБОВ'ЯЗКОГО хоче показати його і іншим людям: друзям, ворогам, поцінувачам. Така природа людини.
Так народжується мистецтво, так народжується видовище і так розвивається прогрес.
З моєї точки зору...
Неужели кто-то будет спорить, какие невероятные эмоции испытывает спортсмен, когда подымается 100000-й стадион после гола, да еще и приносит мгновение счастья многомиллионным зрителям во время ЧМ?
Речь идет о подмене следствий и понятий.
Для начала: зритель и болельщик немного разные понятия. Если ваше хобби болеть за каких-то дядинек, объедененных только ромбом с буквой "Д", и если среди них, теоретически, не будет не только киевлян, но даже украинцев, а все будут выходцами из Буркина-Фасо и Мадагаскара, что скоро видимо не за горами, и это еще в лучшем случае, то это ваш выбор, как, скажем, собирание марок.
Но вам, за этот ваш выбор, никто ничего не должен.
Глупо жаловаться на почту, что они, уже который год, не могут выпустить марку с корабликом где красные паруса.
Кстати, в любительском спорте вообще нет зрителей. Для кого они играют?
Футбол в Україні є і буде.
Я пишу, що повинні грати для нас.
В іншому випадку футбол помре.
І він вмирає.
Десь читав, що середній вік українських вболівальників футболу і всього спорту неухильно збільшується.
Молоді футбол не цікавий.
Вимруть ті мастодонти, що памятали смак великих перемог і все...
Якщо футбол з забаганки власників не перетвориться в бізнес-проект спортивного видоща, дія якого лоскоче нерви, то у нього залишилось років 10..15 життя в Україні.
Хокей зник, куди швидше....
Футбол для глядачів? Так, безумовно!
Але для таких глядачів, які ходять на стадіон!
Подивіться статистику відвідуванності матчів у довоєнний період. Скільки глядачів ходило домашні на матчі Динамо Кихв ? Порівняйте ці цифри із європейськими чемпіонатами, відвідвнністю домашніх матчів їх команд.
Наші вболівальники не лише не ходять на матчі, їм навіть "важко" зарлатити 200 грн на місяць, щоб оплатити послугиги Мегого, Світ Тв чи якогось іншого провайдера щоб дивитись ігри улюбленої команди. Всі звикли до халяаи у вигляді безкоштовного ТВ.
А ви розказуєте про футбол доя вболівплтників. В нас дуже і дуже мало справжніх вболівальників. Тих хто може щось від себе чи своєї сім'ї відірвати заради улюбленої команди.
Подивіться АПЛ. Гостьові сектори. Там сидять не лише молодь і ультрас. Там повно вболіальників поважного віку. Тобто люди витратили свій час, кошти на те щоб поїхати на матч улюбленої команди в інше місто. Ось тоді це футбол для вболіапльників.
А ті, що не ходять на стадіони, не витрачпють кошти для перегляду матчів на платних каналах - перед ними команда не несе ніякої відповідальності.
Про це, доречі, говорив і САМ Лобановський у своїх інтерв'ю
А я про що...
Не ходять на стадіон в першу чергу тому, що немає на що дивитись.
Немає гри.
Немає того, що колись називалось "жагою вболівання".
А є нудне перекатування мяча з випадковими голами...
А гроші тут на другому місці.
В Україні.