Главный редактор журнала «Футбол» Артем Франков — о возможной натурализации Тайсона и Данило Силвы.
«А с Эдмаром и Девичем это была сборная Украины? Их возвращение уже маловероятно, кстати. А с Калитвинцевым, Серебренниковым, Яшкиным, Леоненко (ах да, тут фамилия типа украинская), Кормильцевым, Бахаревым — это сборная Украины? Испания с Диего Костой, Сенной, Энгонгой, Португалия с Деко и Пепе, Польша с Олисадебе — это как, ничего?
Писал многократно: 1) доводить до абсурда — категорически против; 2) в то же время процесс вполне естественный, и вводить искусственные запреты — нет; ни Эдмар, ни Девич нашей сборной не подорвали», — написал Артем Франков в своей конференции на MatchDay.
-
Александр(alex2604)
- Наставник
05.04.2015 23:19
Хотят легионеры получить наше гражданство - пусть получают. На общих условиях. И без обязательств со стороны сборной. Тренеры сборной заметят и пригласят, если игрок заслуживает. Как Эдмар. Гражданство получал ради семьи. Мужик. Уважаю. А искусственная натурализация - путь в никуда.
- 3
-
Брюс Всемогутній(BruceWillis)
- Эксперт
05.04.2015 21:54
Можете наставити мені тисячу мінусів, але у Збірній повинні грати лише молоді та не дуже молоді українці.
- 0
-
Andrew Несен(neisson)
- Наставник
05.04.2015 21:31
Тайсон на фото корчится от боли?! ))
- 2
-
Руслан Цюнда(Sufler-mf)
- Начинающий писатель
05.04.2015 21:21
Як на мене Даніло хоч і бразилець, але він більш и патріот Украі'ни ніж Рахитський! Я б був радий бачити Даніло і не бачити Рахіта!
- 2
-
Макс Анатольевич(makes00710)
- Эксперт
05.04.2015 20:39
Вопрос не простой. Вряд ли такой человек как Данило держит руку на сердце, когда звучит гимн Украины, только для того чтобы играть за сб.Украины...И если его игра соответствует уровню нашей сборной,то почему бы и нет. Лично я считаю что соответствует,но решать гл.тренеру. С другой стороны МИФ прав когда говорит что сначала надо стать гражданином Украины,а потом гл.тренер посмотрит брать в сборную или нет новоиспечённого украинца. Если игрок говорит что вы мне гарантируйте сначала приглашение в сборную,а потом я стану украинцем,тогда сразу разговор надо заканчивать. Довод что нам не нужны игроки у которых нет шансов попасть в сборные свои стран,считаю несостоятельным. Сб.Украины не чемпион мира и не топ сборная Европы и условный Данило,которому нет места в сб.Бразилии,вполне может принести пользу сб.Украины. Здесь нужно разумное сочетание прагматизма и уважения к своей стране, к тем футболистам,за которых украинцы будут болеть как за своих. Если делать это с умом,то и волки будут сыты,и овцы целы.
- 1
-
Саша(Alexandr_SP)
- Эксперт
05.04.2015 20:32
Матеус, Тайсон и Силва сборную не ослабят, все поют гимн, любят страну, по этим троим я за
- 3
-
Квак- Ша(boska-v)
- Наставник
05.04.2015 20:19
Сегодня Тайсона берут в сборную, а завтра он пойдет в АТО?
- 1
-
Нет Нет Нет(serikoffserg57)
- Наставник
05.04.2015 19:56
- 1
-
Андрій Сірко(andrijdk)
- Наставник
05.04.2015 19:38
Едмар - цілком природно!
- -6
-
Тимур Оратовский(Algol)
- Наставник
05.04.2015 18:58
Не знаю насчет Тайсона, а вот Данило в сборной явно не помешал бы, учитывая то, что Федецкий 1) старше 2) пока единственный на своей позиции 3) часто получает карточки. Плюс Данило лучше сыгран с Ярмоленко на фланге, а может еще и в центре сыграть. В общем, я за:)
- 6
-
- РОНИН -(ronin-za-dynamo)
- Эксперт
05.04.2015 18:54
Продолжаю считать, что при толковом тренере СбУ и в чисто украинском составе способна на большее. Но если эти двое получат гражданство - почему бы не попробовать?
- 0
-
Юрій Вигурівський(yurta)
- Наставник
05.04.2015 18:53
- -5
-
Henry Morgan(Asmodeus)
- Старожил
05.04.2015 19:01
Кхм, а чого Ви вважаєте їх невдахами? Більшість з них до нашої країни переїхали зовсім молодими і їх не викликали не тому, що вони погано грали, а тмоу що розкрилися вони саме тут. Чому їх вважають натуралізованими, а умовного Алієва чи Мілевського, ні? На той момент, коли вони грали і Калитвинцев, і Кормильцев, і Леоненко, і Серебрянніков цілком були гравцями основи збірної. Бахарєву не дали нормально заграти через його гру за СбРос. Яшкін дійсно не заграв на тому рівні, на якому очікували від "нового Заварова". Але інші цілком вдало грали за збірну. Інша справа, що тоді і футбол був трохи іншим і рівень нашої збірної також був трохи нижче. Мені наприклад приємно, що коли зараз беруть інтерв’ю у того ж Яшкіна, Серебряннікова чи тим більше Калітвінцева, вони асоціюють себе саме з українцями.
- 3
-
Юрій Вигурівський(yurta)
- Наставник
05.04.2015 19:28
- 2
-
Alex Динамо(Himkin)
- Наставник
05.04.2015 18:50
- 3
-
Henry Morgan(Asmodeus)
- Старожил
05.04.2015 18:46
Якщо абстрагуватися від вболівальницьких симпатій та взагалі єтичної сторони цього питання, то що ми насправді маємо? Громадянин іншої держави абсолютно згідно з Конституцією України отримує паспорт громадянина України - він стає повноцінним громадянином України зі всіма правами та обов'язками, які слідують з цього кроку. Так він через це не стає українцем - він залишається бразильцем, нігерійцем чи американцем, але громадянином України він стає повноправним! В національні збірні запрошують за так званим "футбольним громадянством" одним із головних (чи не найголовнішим) елементом якого є громадянство країни, яку футболіст хоче представляти - не можна представляти збірну України не будучи її громадянином, але не всякий громадянин України може представляти нашу збірну (приклади: Дишленкович, Шацьких, той же Бахарєв, якого так і не змогли заграти в офіційних матчах). Таким чином, ніхто не має ніякого морального права заперечувати проти того, щоб прийнявший громадянство умовний Данило Сілва чи Тайсон грав за збірну. Але на відміну від виключно правового аспекту є ще й моральний та етичний аспект, коли футболіст спекулює з вибором збірної - він знає, що в рідну національну збірну його навряд чи запросять в силу конкуренції чи інших міркувань, тому він спеціально приймає громадянство іншої країни і штучно "натуралізується". Є футболісти-іноземці, які щиро приросли до нашої країни Данило, Бетао, той же Едік, Матеус, можливо Тайсон чи навіть Папа - ці футболісти чи одружилися тут з місцевими дівчатами, вивчили мову, звичаї, їм подобається наша культура. І в цьому випадку питання збірної залишається виключно в контексті прийняття громадянства - якщо людина починає асоціювати себе з Україною - то чом би й ні? Яка різниця чорний ти чи білий, блондин чи брюнет, головне це бажання представляти саме Україну та необхідність саме цій збірній. А якщо людина говорить - ви мені гарантуйте збірну, а я тоді прийму громадянство, то навіщо такий футболіст тут взагалі потрібен? Чому більшість нормально реагують на Едіка в жовто-блакитних кольорах, але не сприймають в них умовного Адріано? Тут справа навіть не в людських рисах гравця, а саме в патріотизмі країни. Причому далеко не в футбольному аспекті патріотизму.
- 18
-
Динамовское Сердце(rasta1)
- Старожил
05.04.2015 22:38
Вот вот, но пока ни Данило ни Тайсон не взяли гражданство, и ждут именно что им скажут
- 2
-
денис дк(norm)
- Наставник
05.04.2015 18:42
Девича вообще воспринимал как продуманное инородное тело в сборной )))
- -1