Журналист и ветеран АТО Александр Монзолевский на своей странице в сети Facebook поделился мыслями относительно матчей чемпионата Украины в Мариуполе.
«Андрій Павелко (Andrii Pavelko) зустрівся „на нулі“ з бійцями АТО, ті попросили, щоб президент ФФУ проконтролював, аби „деякі команди грали в Маріуполі...“. Скажу і я своїх кілька слів про „Динамо“, „Карпати“ та Маріуполь.
47°08′38» п. ш. 37°33′27″ с. д. — координати стадіону «Іллічівець», відстань до «нуля» близько 20 км. Характеристики реактивних снарядів РСЗВ «Град» і «Ураган» можете самі знайти, або і я скажу: в залежності від модифікації — до 40 км, в будь якому випадку 30 км покривають легко. 24 січня 2015 року — обстріл мікрорайону Східний в Маріуполі, 31 загиблий, 117 поранених.
Гугл на допомогу, пошукові слова — «Динамо» і АТО: Динамівці провідали поранених атовців, «Динамо» зробило подарунок танковій бригаді, «Динамо» передало гуманітарну допомогу бійцям в АТО та, зрештою, «Динамо» грає у футболках з українським орнаментом, плюс «Динамо» — європейський бренд. Які ще потрібно мати подразники для дебілів з «ДНР»? Про «Карпати» я взагалі мовчу, у них резервна форма — червоно-чорна, кольорів прапору УПА, але нині цей прапор асоціюється здебільшого з Правим сектором. Вгадайте, кого найбільше ненавидять сєпари з ЛДНР?
До чого я це все? Гарантувати безпеку проведення футбольних матчів у славному місті Маріуполь не може ніхто! Ні ЗСУ, ні МВС, ні адміністрація міста та області, більше того, не зміг би гарантувати ні Путін, ні Захарченко. Практично впевнений, що те ж керівництво «ДНР» не надасть наказу обстріляти стадіон в Маріуполі, але ніхто не знає, що коїться в і так «простреленій» голові командира «градівського» розрахунку сєпара, якому раптом захочеться бахнути півпакета «по укропам».
Повірте, чим ближче до лінії розмежування — тим більше на це шансів. Проконтролювати, що там робиться навіть на рівні командування батальйону важко, якийсь командир роти запросто зможе закрити це питання перед своїм керівництвом. Наявність мирних мешканців нікого не зупинить — 24 січня 2015 року на замітку. Я вже не кажу про можливі провокації в самому місті, про безпеку вболівальників і т.д.
Я на 100 відсотків впевнений, що українські футболісти і «Динамо», і «Карпат» поїхали б в Маріуполь — це наша земля і тут нема жодних сумнівів. А як пояснити «легіонерам», що їм теж треба було б ризикнути?
Коротше, ніхто гарантувати безпеки не може, а відповідно ніхто і не має морального права змушувати до того, щоб грати там де можлива небезпека. Був би я футболістом «Динамо» — я б поїхав, а якщо умовний Антунеш не хоче — його законне право.
П.С. Коли ми організовували матчі в АТО на кожного бійця, задіяного в матчі був один автоматник, за воротами — теж ставали пацани з автоматами, резервна група була готова під’їхати на розігрітому БТР. Ну ми були готові до всього і могли за себе постояти. Десантники все таки, а чисто футболістів такому не вчили.
ПП.С. На фото 1: комбат оголошує склад на гру )) А може і щось інше. Вже не пам’ятаю. Фото 2: граючи в футбол треба дивитися під ноги — можливі нюанси», — написал Монзолевский, снабдив пост фото.
***********
"По моему анализу, сейчас есть все предпосылки для обострения ситуации на Донбассе. Причем это обострение выгодно всем сторонам. В первую очередь это касается "ДНР" и "ЛНР", которые не заинтересованы в имплементации Минских соглашений даже на условиях Москвы. Поэтому они стремятся ухудшить ситуацию на оккупированных территориях, чтобы им "бедствующим" Россия не отказала в помощи. В то же время обострение выгодно и Украине. "Минск" зашел в тупик, а экономическую заинтересованность в этих территориях мы потеряли ровно тогда, когда у Ахметова там отобрали предприятия", – отметил в комментарии изданию "ГОРДОН" донецкий журналист, главный редактор интернет-издания "ОстроВ" Сергей Гармаш.
http://gordonua.com/news/war/kiev-i-moskva-v-fevrale-okonchatelno-razorvali-tenevye-dogovorennosti-po-donbassu-zhurnalist-garmash-193086.html
Але в темі останньої заяви Турчинова - http://ua.interfax.com.ua/news/political/428813.html - дослівно "в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ. Це дуже важливе питання, що потребує обговорення в професійному експертному середовищі. Уточнений законопроект "Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей "буде представлено президенту, після чого, сподіваюся, його оперативно буде внесено до Верховної Ради. ...головний акцент в цьому законопроекті буде стосуватися саме завдань держави, спрямованих на звільнення окупованих територій. Тобто ми не просто констатуємо факт російської окупації, а на законодавчому рівні визначаємо комплекс силових і дипломатичних кроків, які повинні забезпечити звільнення окупованих територій. Це один з механізмів військового і цивільного управління в зоні військового конфлікту... створюється указом президента штаб. ... Йому будуть надані найширші повноваження для реалізації завдань оборони і звільнення окупованих територій, підпорядковані всі армійські і силові структури, між цивільними та військовими адміністрації. "обто повинна бути одна жорстка вертикаль, яка за необхідності забезпечить і функціонування в цих областях режиму воєнного стану. Але головне - створюється правовий механізм ефективного використання Збройних сил для захисту країни від російської агресії в умовах гібридної війни, розв'язаної проти України", - сказав О.Турчинов.
Отже, перспективи такі, що найближчим часом на Донбасі стане дуже гаряче... Який футбол, панове?
у мене є лише одне питання - а життя футболістів 1 ліги у нас вже не цінується?..
бо я не пам'ятаю такої серії аргументів рік тому.