Нарушение законодательства? Как реализуются билеты на матчи сборной Украины с Литвой и Португалией

Темы:
Евро-2020, Сборная Литвы, Сборная Португалии, Сборная Украины

Якщо пам’ятаєте «потєрянную намі страну СССР» не з нинішніх російських сералів, то примус до купівлі чогось непотрібного для вас не новина. Наприклад, партійної літератури в «довісок» до двотомника дефіцитного західного класика.

Схоже, таку ж тактику «примусового» маркетингу сьогодні використовують при продажу квитків на футбол.

Багато хто вболіває за футбольну збірну України і вірить у її вихід у фінальну частину Чемпіонату Європи 2020 року. Чи не найважливішим матчем у відборі буде домашня зустріч із збірною Португалії 14 жовтня. Додаткова «родзинка» — легендарний Кріштіану Роналду на чолі суперників.

Очікуваний ажіотаж навколо матчу отримав несподіване «посилення» у вигляді схеми продажу, а швидше НЕпродажу, квитків.

Організатори матчу, Українська асоціація футболу (УАФ), для «мінімізації ризику викупу квитків перекупниками» встановили наступне — «Єдиним сайтом, де можна легально придбати квитки на домашні поєдинки національної збірної України проти Литви й Португалії у кваліфікації до Євро-2020, які відбудуться 11 жовтня на ОСК Металіст та 14 жовтня на НСК Олімпійський відповідно, є сервіс ticketsbox.com. Квитки, придбані на інших ресурсах, найвірогідніше — як вважає УАФ, — є фальшивками або квитками від перекупників, які будуть анульовані за підсумками спеціальної перевірки. Кошти за такі квитки не повертаються».

А далі найцікавіше:

Цитата: «Повідомляємо, що зараз на ресурсі ticketsbox.com триває продаж квитків на матч Україна — Литва. А що стосується гри Україна — Португалія, то, як ми й обіцяли, друга партія квитків на цей поєдинок надійде в продаж на початку жовтня», — йдеться в офіційному повідомленні на сайті УАФ.

І коли ми заходимо на цей прекрасний сайт, то з’ясовується, що квитки на матч Україна-Португалія можна купити тільки... після купівлі квитків на матч Україна Литва в Харкові!

Тобто, щоб вболівальник збірної України потрапив на матч у столиці в понеділок, йому пропонують з’їздити на матч у Харків попередньої п’ятниці. Отже, будь-кому, крім харків’ян, треба брати як мінімум один вихідний, щоб з’їздити на цю зустріч. Плюс витрати на дорогу, плюс...

Більше того, квитки взагалі неможливо купити в касах стадіону. Тобто, якщо споживач не має банківської карти і доступу до інтернету шансів побачити Роналду на стадіоні у нього немає.

З точки зору закону, виглядає, що вболівальникам нав’язують такі умови придбання квитків на матч Україна — Португалія, які неможливі були б за умов конкуренції. А це вже має ознаки зловживання монопольним становищем.

Київське обласне тервідділення АМКУ вирішило розібратись, чи є порушення конкурентного законодавства при продажу квитків на матч Україна-Португалія. Українській асоціації футболу та ТОВ «Медіаконсалтинг» (агент з продажу квитків) надіслані вимоги, наразі триває збір інформації.

У разі доведення факту вчинення порушення конкурентного законодавства, порушнику загрожує штраф до 10% доходу за останній звітній рік.

Олексій Хмельницький,
Голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

Цензор.нет
Теги:
сборная португалии новости, сборная литвы новости

Автор: (AWAW)

Статус: Эксперт (11218 комментариев)

Подписчиков: 394

37 комментариев
Лучший комментарий
  • WestUkraine - Наставник
    09.10.2019 15:07
    Відмічу і ще одну проблемку, пов'язану із цим всім. Особисто знаю людей, які купили квитки на Україна-Литва лише заради того, щоб потрапити на матч у Києві. При цьому вони не мають можливості і часу їхати у далекий Харків на матч із Литвою. Думаю, таких людей по Україні може виявитися немало, а тому трибуни на матчі Україна-Литва будуть не заповнені. А багато хто не зможе туди потрапити через те, що квитки вже куплені тими, хто на матч просто не поїде.
    Ось така "геніальна" й "продумана" маркетингова політика УАФ,
    • 12
Еще комментарии
Комментировать Еще комментарии