Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Комитет арбитров УАФ: «Окончательное решение принимает арбитр в поле, а не VAR!» (ДОКУМЕНТ)

2020-12-16 13:00 Комитет арбитров УАФ опубликовал разъяснение по использованию VAR (видеоассистента арбитра) при определении положения вне игры на ... Комитет арбитров УАФ: «Окончательное решение принимает арбитр в поле, а не VAR!» (ДОКУМЕНТ)

Комитет арбитров УАФ опубликовал разъяснение по использованию VAR (видеоассистента арбитра) при определении положения вне игры на матчах всеукраинских соревнований по футболу. Приводим документ полностью.

Процедура ВАА (VAR) щодо «Перевірок» та «Переглядів на полі (ПНП)» при «поза грою»

Як зазначалось у «Роз’ясненнях щодо фактичних та суб’єктивних рішень», існує два різновиду Перегляду:

1) перегляд може полягати в тому, що польовий арбітр лише отримує інформацію від ВАА про те, що показують повтори (фактичні рішення) і він називається «Лише перегляд ВАА», або

2) польовий арбітр може вирішити безпосередньо подивитися ці відеоповтори (суб’єктивні рішення) — «Перегляд на полі» (ПНП) за межами поля, в площі перегляду арбітра (ППА).

В кінці процесу перегляду польовий арбітр (а не ВАА!!!) завжди має приймати остаточне рішення, виходячи з принципу, що початкове рішення не змінюється, за винятком тих випадків, коли сталась «явна та очевидна помилка», оскільки використання ВАА не полягає в досягненні «найкращого» рішення, а спрямоване на виправлення «явних та очевидних помилок».

При проведенні арбітражу футбольних матчів, на полі доволі часто виникають ігрові ситуації пов’язані з «поза грою», які створюють певні труднощі польовим арбітрам. Перш за все йдеться про ігрові ситуації, що пов’язані з наступним:

— зарахування / не зарахування голу;

— призначення / не призначення 11-метрового удару;

— зрив очевидної гольової можливості (ЗОГМ) — червона картка.

В таких випадках система ВАА (VAR) має надати суттєву допомогу офіційним особам матчу, проте вона має застосовуватися лише після того, як польовий арбітр прийняв (первинне / початкове) рішення (включаючи рішення продовжити гру), або у випадку, якщо було «пропущено» важливий епізод, тобто він залишився непоміченим офіційними особами матчу.

Первинне рішення арбітра залишатиметься незмінним, за винятком випадків, коли мала місце явна та очевидна помилка (включаючи будь-яке рішення арбітра, що ґрунтується на інформації, яка була отримана від іншої офіційної особи матчу, наприклад, з поза грою).

Керуючись Правилами гри, при визначенні та покаранні порушення положення «поза грою», арбітри / асистенти арбітра мають враховувати те, що, коли гравець, який перебуває в положенні «поза грою» (в момент гри у м’яч або його торкання* з боку партнера по команді), карається тільки за участь в активній грі, тобто:

а) втручається у гру, зігравши у м’яч або торкнувшись м’яча, який йому переадресував або якого останнім торкнувся партнер по команді — такі дії гравця, мають перевірятися та вимагають фактичної оцінки для визначення та прийняття рішення — польовий арбітр, коли такі обставини відбуваються на полі та вимагають його втручання, не здійснює перегляду на полі (ПНП), обмежуючись лише інформацією після «перевірки» від ВАА

або

б) втручається в дії суперника, тобто:

• заважає супернику зіграти або мати можливість зіграти м ’ячем, явно перекриваючи поле зору супернику, або

• веде боротьбу з суперником за м ’яч або

• очевидно намагається грати м’ячем, який знаходиться близько від нього, коли такі дії впливають на суперника, або

• виконує очевидну дію, що явно впливає на можливість суперника зіграти в м’яч — зазначені в цьому пункті дії гравця, мають перевірятися та потребують суб’єктивної оцінки для визначення та прийняття рішення — польовий арбітр, коли такі обставини відбуваються на полі та вимагають втручання ВАА, має здійснити перегляд на полі (ПНП) або

в) отримує вигоду граючи м ’ячем або втручаючись в дії суперника, коли він:

• відскочив або зрикошетив від стійки, поперечини воріт, офіційної особи матчу або від суперника;

• був свідомо відбитий суперником, рятуючи власні ворота від голу (сейв) — зазначені в цьому пункті дії гравця, мають перевірятися та потребують фактичної оцінки для визначення та прийняття рішення — польовий арбітр, коли такі обставини відбуваються на полі та вимагають його втручання, не здійснює перегляду на полі (ПНП), обмежуючись лише інформацією після «перевірки» від ВАА;

* під «грою у м’яч» або «торканням», слід розуміти перший контакт з ним.

Затримка подачі сигналу прапорцем або свистка

Арбітр та АА повинні завжди приймати рішення, але існують деякі ситуації при атаці, коли затримка подачі сигналу прапорцем та / або свисток може посприяти досягненню справедливості у грі. Арбітр є більше вільним щодо затримки подачі сигналу свистком, ніж АА із затримкою подачі сигналу прапорцем.

Щільні та складні рішення, пов’язані із положенням поза грою або порушенням, або виходом м’яча з гри:

• АА повинні затримати подачу сигналу прапорцем, якщо гравець, який атакує, виконує «вільну пробіжку», перебуваючи у дуже хорошій гольовій позиції, і рухається безпосередньо до або в межах штрафної площі, тобто йдеться про потенційну ситуацію із ЗОГМ;

• якщо відбувається епізод, пов’язаний із голом або з 11-метровим ударом, або якщо на користь команди, що атакує, призначається вільний / штрафний удар, кутовий удар або вкидання, або вона утримує володіння м’ячем після закінчення початкової атаки (ПФАД), то АА, який би в матчі, в якому не застосовується система ВАА, подав би сигнал про порушення поза грою, або через те, що м’яч вийшов з гри, тоді і тут він повинен подавати сигнал (із затримкою), тому, що це є явно несправедливим, коли команда, що атакувала, могла б скористатись вигодою, яка полягає в тому, що її не було покарано;

• якщо АА подає сигнал прапорцем через (його власне) рішення про щільну / неявну поза грою або через порушення/м’яч не у грі, а гравець ось-ось має можливість забити гол, арбітр повинен відкласти подачу сигналу свистком до такого взяття воріт, і, таким чином, якщо АА скоїв «явну та очевидну помилку», гол можна буде зарахувати, або, якщо стався епізод, пов’язаний із 11 -метровим ударом, то можна буде його призначити.

Такий самий принцип застосовується у випадку, якщо арбітр виявляє можливе «порушення» з боку команди, що атакує, тобто подачу сигналу свистком слід відкласти (затримати), якщо існує велика ймовірність того, що ось-ось, майже відразу, буде забитий гол.

Отже, польовому арбітру та асистенту арбітра дозволяється лише зробити паузу у подачі сигналу прапорцем / свистком за наявності порушення у дуже явній ситуації, що пов’язана із атакувальними діями, коли гравець ось-ось заб’є гол або він вбігає / біжить в напрямку штрафної площі суперника.

Якщо при порушенні асистент арбітра і робить пазу із подачею сигналу прапорцем, проте він повинен підняти його, якщо:

• стався епізод із взяттям воріт / 11-метровим ударом / червоною карткою через ЗОГМ або

• на користь команди, що атакує, було призначено виконання кутового удару, вільного / штрафного удару, вкидання із-за бокової лінії або ця команда зберігає володіння м’ячем після того, як початкова фаза атакувальних дій закінчилася.

Візуалізапія «поза грою» системою VAR

Перш за все, слід зазначити про те, що перед кожним матчем здійснюється калібрування поля. Система «сканує» розмітку поля, визначаючи його точні розміри та інші параметри, що дозволяє її під час матчу з високою точністю визначати серед всього іншого положення «поза грою».

При сучасному користуванні системою відеотехнології VAR у випадках, коли необхідно визначити та візуалізувати «поза грою», застосовується трьохмірна графіка (траангуляція), що дозволяє максимально точно визначити момент удару / торкання по м’ячу партнера по команді та позицію нападника по відношенню до передостаннього захисника чи / або м’яча.

момент удару / торкання по м’ячу партнера по команді

лінія передостаннього захисника по відношенню до нападника, який втручається в активну гру та позиція нападника

Також може використовуватись дещо застаріла технологія, яка передбачає візуалізацію двох ліній

лінія передостаннього захисника (синя лінія) по відношенню до нападника, який втручається в активну гру

помаранчева лінія нападника (позиція) по відношенню до передостаннього захисника, який втручається в активну гру

Оригинал документа можно скачать здесь >>>

Лучший комментарий

auto-vladimir-shevchenko
Vladimir Shevchenko - Наставник
16.12.2020 13:20
Ля-ля-ля, три рубля... Классная теория. А на практике все решения принимаются в других местах и другими людьми, и судей среди них нет, вы же только "исполняете". Правила и так все знают, вопрос в том, когда вы их "вспоминаете", а когда "забываете". Лучше бы это рассказали.

Читать все комментарии (40)

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

RSS
Новости
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть