Главный редактор еженедельника «Футбол» Артем Франков напомнил о юбилее «Динамо», который будет отмечаться в 2022 году.
«Рік 2022‑й означає 80‑річчя матчів в окупованому Києві, тих самих, що зусиллями міфології, пропаганди та просто людської пам’яті з доброго десятка зіткнулися в одну гру під яскравою назвою «Матч смерті», проведену 9 серпня: «Старт» — Flakelf — 5:3.
Є навіть щось комічне (навіть на війні без цього нікуди) в тому, що хлібозаводський «Старт» приймав (або як сказати) німецьких зенітників на стадіоні, який спочатку називався саме «Зеніт». Ця примітна споруда, що розташована в Києві на перехресті вулиць з доречними назвами — Шолуденка (колишня Керосинна — ну не Гасова ж) і маршала Рибалки (колишня Лагерна чи Табірна), почала будуватися в середині 30‑х і спочатку належала заводу імені Петровського, входила в програму стадіонізації Києва. Така собі програма, присвячена зведенню міста у статус столиці УСРР. «Динамо», «Республіканський» (хоч би як вони не називалися з року в рік), «Спартак», «Локомотив» та «Зеніт» — якщо не помиляюся, саме ця п’ятірка повинна була зумовити та позначити переїзд центру спортивного життя з Харкова туди, де «центріше». Власне, вона й зробила це, ось тільки деякі споруди так і не вдалося довести до ладу до початку Великої вітчизняної в 41‑му. Дещо добудовував уже Рейхскомісаріат України, і це також сторінка нашої історії», — написа́л Франков в передовице 5-го номера издания.
Ты забыл (а скорее всего, лукавишь ))) ), что в эсэсэсэре была специальная программа, которая "адаптировала украинский язык". А именно, институты переписывали язык: брали русские слова и подставляли в них украинские буквы. Отсюда и "Лагерна" и "Керосинна"
И много-много других слов )))))))
учетная запись этого пользователя была удалена
И с ними был участник "матча смерти" Макар Гончаренко. Он не играл, но ему предоставляли микрофон и он рассказывал перипетии того матча.
Ещё я читал,будучи школьником, книгу "Последний поединок". Но тогда уже мне казалось,что у Гончаренко как то всё пафосно,неправдоподобно.
Даже команду Динамо, которую курировал НКВД, не успели эвакуировать.
Всё это многократно описано. Троих игроков ДК вскоре после матча
отправили в концлагерь на Сырце и позже расстреляли.
В 60-е я ещё видел в матче ветеранов одного из участников "матча смерти"
Макара Михайловича Гончаренко, который кстати в одном из довоенных
чемпионатов был самым результативным форвардом.
ПС. Откуда столько злобы к Франкову ? Мне кажется, что этим могут грешить
молодые люди, не особо отягощённые памятью и способностью к анализу.
А расстреляли четырех игроков "Динамо": Н. Коротких - в гестапо, его в лагерь не отправляли.
учетная запись этого пользователя была удалена
Тому і Друга Світова, ніяк не Велика Вітчизняна.
Російська пропаганда використовує міф про ВВВ для мобілізації людей проти України.
Щас смердючі кремлеботи(ватаботи) з жопи винуть кулемети)