Mistrzostwa drużyn młodzieżowych. "Dynamo vs Chornomorets - 4: 0. Relacja z meczu

2024-03-01 16:01 W piątek 1 marca Dynamo Kijów zmierzyło się z Chornomorets Odessa w 19. kolejce Młodzieżowych Mistrzostw ... Mistrzostwa drużyn młodzieżowych. "Dynamo vs Chornomorets - 4: 0. Relacja z meczu
01.03.2024, 16:01

W piątek 1 marca Dynamo Kijów zmierzyło się z Chornomorets Odessa w 19. kolejce Młodzieżowych Mistrzostw Ukrainy. Mecz ten był meczem domowym dla naszej drużyny i odbył się na arenie wiejskiej bazy klubowej Bilo-Syni w Koncha Zaspa. Warto zauważyć, że w poprzednich rundach Dynamo zdobyło 42 punkty i zajęło drugie miejsce w tabeli. Chornomorets uplasował się na 14. miejscu z 15 punktami.

Zdjęcie: fcdynamo.com

Mistrzostwa U-19, 19. runda

"Dynamo-Chornomorets- 4: 0(1: 0)

Gole: Ponomarenko (35, z karnego), Kremchanin (49), Bilyi (84), Gusev (88).

"Dynamo: 1. Gudymenko (71. Surkis, 87), 20. Gusiew, 5. Syzonyuk, 4. Zakharchenko, 6. Kotukha (15. Dykyi, 87), 14. Ishchenko, 22. Osipenko, 8. Bilyi, 7. Kremchanin (17. Kalin, 87), 10. Matkiewicz (k) (16. Janczyszyn, 68), 11. Ponomarenko (9. Lobko, 68).

"Chornomorets": 1. Pirożok, 2. Debelko, 3. Obywatel, 5. Markov, 11. Hopkalo, 71. Melnyk, 20. Drach (14. Venik, 62), 22. Bozhek (9. Shchekotylin, 62), 21. Bakałarow (13. Kaptenko, 76), 7. Pshenychniuk (16. Chebonenko, 85), 23. Sytnikow (19. Pylypenko, 46).

Mecz rozpoczął się bardzo aktywnie, głównie dzięki akcjom Dynama. Od razu przenieśli grę na połowę przeciwnika i przeprowadzili kilka groźnych ataków. Jeden z nich omal nie okazał się skuteczny - po strzale z dystansu bramkarz Pirozhok efektownym skokiem wybił piłkę spod poprzeczki na rzut rożny.

"Chornomorets bronił się bardziej i działał z kontrataku, ale nasi obrońcy powstrzymywali próby przeciwnika zbliżenia się do bramki na podejściu do pola karnego. Standardowe pozycje, w szczególności rzuty rożne, również nie przyniosły Odessie żadnych owoców, ponieważ obrońcy gospodarzy zdobyli przewagę w polu karnym.

Bliski zdobycia bramki był Matkevych, który oddał niski strzał z okolic pola karnego, ale piłka minęła słupek o kilka centymetrów. Bramkarz poradził sobie z kolejnym strzałem naszych zawodników. Jednak upór Dynama został nagrodzony, gdy goście powalili w swoim polu karnym Ponomarenkę, który przedzierał się do bramki po podaniu od Osipenki. Matvey sam wykorzystał rzut karny i nie zmarnował swojej okazji: bramkarz wyskoczył do rzutu rożnego, a napastnik strzelił w środek - 1-0.

Pod koniec połowy Odessa wykonała dość niebezpieczny rzut rożny, ale po odbiciu żaden z graczy gości nie był w stanie zamknąć strzału.

Druga połowa również rozpoczęła się od ataków Dynama i o ile pierwszy strzał był minimalnie niecelny, to już przy drugiej próbie gospodarze podwoili swoje prowadzenie: po ataku na lewej flance z udziałem Matkevycha i Kotukha, Gusev odebrał piłkę i wprowadził Kremchanina na pozycję napastnika, który trafił do bramki dobrze wymierzonym strzałem ze środka pola karnego - 2-0.

Później gra nadal toczyła się pod dyktando Kijowa, a Odessa mogła polegać tylko na długich strzałach i dośrodkowaniach z flanki w pole karne, z którymi nasi obrońcy radzili sobie na czas. Husiev dobrze przedarł się w pole karne i oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale żaden z jego kolegów z drużyny nie był w stanie go zamknąć. W kolejnym epizodzie bramkarz Chornomorets musiał pomóc swojej drużynie, wybijając piłkę na rzut rożny.

W połowie Dynamo przycisnęło przeciwnika do swojej bramki i oddało kilka kolejnych strzałów z rogu, ale goście walczyli. Ostatnie minuty meczu Dynamo spędziło atakując i zdobywając jeszcze dwa gole: Do dużego wyniku doprowadził Bilyi, który będąc nieco na lewo od środka strzelił niemal z linii pola karnego w daleki róg - 3-0. Niedługo później Osipenko uderzył zza pola karnego, a Gusev wpakował piłkę do siatki.

Przypomnijmy, że Dynamo U19 rozegra swój kolejny mecz w Młodzieżowych Mistrzostwach Ukrainy w środę, 6 marca, na wyjeździe z Veres (Równe).

RSS
Aktualności
Loading...
Mbappe: "To, co mnie czeka, będzie magiczne"
Dynamo.kiev.ua
18.05.2024, 02:44
Arne Slot ogłasza swoją nominację do Liverpoolu
Dynamo.kiev.ua
18.05.2024, 00:10
"Juventus zwolnił Allegriego przed końcem sezonu
Dynamo.kiev.ua
17.05.2024, 23:19
Vladislav Naumets nie dołączy do Krakowa
Dynamo.kiev.ua
17.05.2024, 18:42
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci więcej opcji podczas korzystania ze strony Ok