"To będzie dla nas lekcja: nie podnoś innego zawodnika" - Vernidub o wybryku Szachtara przy rzucie wolnym.

2024-03-03 23:10 Yuriy Vernidub, trener Kryvyi Rih Kryvbas, podsumował wyniki meczu swojej drużyny z Szachtarem Donieck (2:5), komentując ... "To będzie dla nas lekcja: nie podnoś innego zawodnika" - Vernidub o wybryku Szachtara przy rzucie wolnym.
03.03.2024, 23:10

Yuriy Vernidub, trener Kryvyi Rih Kryvbas, podsumował wyniki meczu swojej drużyny z Szachtarem Donieck (2:5), komentując w szczególności rażący incydent z kolejnym zlekceważeniem zasad fair-play przez Pitmenów.

Przypominamy, że w przypadku drugiego gola Pitmenów, Dibango (Kryvbas) złamał zasady przeciwko Zubkovowi (Szachtar) na własnej połowie boiska. I podczas gdy ten drugi wił się na murawie, a ten pierwszy próbował go przeprosić i pomóc mu wstać, zdrowi Pitmani rozegrali rzut wolny i zdobyli bramkę.

Yuriy Vernidub

"Gra toczyła się do 57. minuty. Było ciężko po zawieszeniu, Szachtar dominował.

Nie oglądałem jeszcze epizodu z rzutem karnym. Jeśli rzeczywiście było tam przewinienie mające na celu zadanie poważnej kontuzji, to jest to czerwona kartka. Jeśli nie - żółta kartka. Jeśli sędzia obejrzał powtórkę i podjął taką decyzję, to znaczy, że coś widział - ostrą grę, przewinienie czy co.

Wczoraj oglądałem mecz Kolos - Ruh, nie było nawet żółtej kartki za przewinienie. W meczach drużyn walczących o wysokie zaszczyty musi być duch gry. Trzeba myśleć przed podjęciem decyzji, bo jeśli jest to błąd, to bardzo niefortunny.

To będzie lekcja dla naszej drużyny i naszych zawodników. Kiedy łamiesz zasady, nie musisz głaskać i podnosić innego gracza. Łamiesz je, przepraszasz i szybko siadasz z powrotem na swojej pozycji. A kiedy trzy osoby podeszły i zaczęły go podnosić i użalać się nad nim, Szachtar był nieco bardziej przebiegły - przyjęli to i szybko rozegrali. Co możemy zrobić, nauczymy się na tych błędach.

Przed nami jeszcze wiele meczów. Szachtar też ma nieudane mecze, niech zdobywają więcej punktów. Będziemy walczyć do końca. O takich meczach trzeba szybko zapomnieć, wstać z kolan i iść dalej" - cytuje słowa Verniduba Tribuna.

WIDEO ze skandalicznego odcinka meczu Szachtara z Kryvbasem można znaleźć na naszym kanale Telegram.

RSS
Aktualności
Loading...
"Real" zdecydował o wartości transferu Lunina
Dynamo.kiev.ua
24.04.2024, 11:08
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci więcej opcji podczas korzystania ze strony Ok