Serhiy Rebrov: "Styl gry mojej drużyny? Szybkość jest bardzo ważna w nowoczesnym futbolu. Resztę zobaczycie na Euro-2024"

2024-06-14 13:26 Trener reprezentacji Ukrainy Serhij Rebrow podzielił się swoimi oczekiwaniami wobec udziału swojej drużyny w Euro 2024. ... Serhiy Rebrov: "Styl gry mojej drużyny? Szybkość jest bardzo ważna w nowoczesnym futbolu. Resztę zobaczycie na Euro-2024"
14.06.2024, 13:26

Trener reprezentacji Ukrainy Serhij Rebrow podzielił się swoimi oczekiwaniami wobec udziału swojej drużyny w Euro 2024.

Sergei Rebrov. Zdjęcie: Getty Images

O początkowym podekscytowaniu i wcześniejszym doświadczeniu

"Nie sądzę, by w drużynie panowała duża ekscytacja. Wiemy, co mamy robić i przygotowujemy się bardzo starannie. Niestety nie mam jeszcze doświadczenia trenerskiego na takim turnieju, byłem tylko zawodnikiem na Mistrzostwach Świata, ale widzę nastrój zawodników: chcą pokazać wszystko, co mają dla Ukrainy.

Myślę, że doświadczenie zawodnika pomaga, ale nie jest najważniejsze w pracy trenera. Myślę, że bardziej pomaga w pracy z zawodnikami w tym sensie, że szanują trenera, który przeszedł ich drogę. Ale myślę, że trener ma zupełnie inną pracę".

O szczególnej motywacji Ukraińców

"Zawodnicy reprezentacji Ukrainy nie potrzebują teraz motywacji. Kiedy w kraju toczy się wojna, chłopcy już zdają sobie sprawę, jak wielką odpowiedzialnością jest gra w reprezentacji. To naprawdę bardzo duża motywacja. Czasami o tym rozmawiamy, ale widzę po twarzach zawodników, po ich podejściu do treningów i meczów, jak bardzo są zmotywowani. Dotyczy to absolutnie wszystkich zawodników przyjeżdżających na zgrupowanie reprezentacji".

O wsparciu fanów

"Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym fanom. Gdziekolwiek gramy - wielu naszych ludzi zawsze przychodzi na mecze. Wiemy, że wiele rodzin opuściło Ukrainę. Widzę wiele dzieci na trybunach, gdy gramy i widzę, że jest to dodatkowa motywacja dla naszych zawodników. Niestety, te dzieci nie mogą być teraz na Ukrainie, a my nie możemy rozegrać ani jednego meczu na Ukrainie.

Pamiętam, że kiedy nie byłem jeszcze trenerem reprezentacji, ale chodziłem na jej mecze, to zawsze były niesamowite emocje. To bardzo ważny moment motywacyjny dla zawodników. Ale, jak powiedziałem, gdziekolwiek gramy, czujemy wsparcie wszystkich Ukraińców, którym piłka nożna przynosi pozytywne emocje, których niestety brakuje teraz naszym ludziom".

O wysokich oczekiwaniach wobec reprezentacji Ukrainy

"Przed którym EURO nie spodziewano się wysokiego wyniku Ukrainy? Zawsze uważa się, że Ukraina jest krajem piłkarskim i absolutnie się z tym zgadzam. Ale są też inne czynniki - wojna, długie podróże, bardzo duże dodatkowe obciążenia dla zawodników, które musimy wziąć pod uwagę. Jednak, podobnie jak kibice, wierzę, że mamy bardzo dobrą drużynę narodową i postaramy się osiągnąć maksimum na tym EURO.

Mamy młodą drużynę narodową, ale nie widzę w tym problemu. Myślę, że dla wszystkich drużyn bardzo ważna jest równowaga między doświadczonymi zawodnikami a młodymi, którzy dają więcej energii na boisku. I myślę, że w naszej drużynie mamy taką równowagę: mamy zarówno doświadczonych chłopaków, jak i talenty, dla których ten wielki turniej jest pierwszym w życiu".

O stylu i elastyczności taktycznej

"Styl gry Rebrowa? Myślę, że szybkość jest bardzo ważna w nowoczesnym futbolu. Resztę zobaczycie na EURO. Na poziomie reprezentacji narodowych zbierają się najlepsi zawodnicy swoich krajów, więc czasami trzeba dostosować się do przeciwnika. Zdarzają się również kontuzje. Dlatego bardzo ważne jest, aby nasza reprezentacja pokazała, że rozumie, jak grać w innym schemacie. Pokazaliśmy to w eliminacjach i jestem przekonany, że pokażemy to także na EURO".

O meczu otwarcia z Rumunią

"Wszyscy przeciwnicy na EURO są bardzo trudni, a reprezentacja Rumunii nie na darmo zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Dlatego szanujemy ją i inne drużyny w grupie, ale przede wszystkim musimy skupić się na własnej grze. Rumunia ma wystarczająco dużo błyskotliwych zawodników. Prawie wszyscy z nich grają za granicą, w dobrych klubach, więc mam dużo szacunku dla przeciwników".

O perspektywach na turniej

"Zostawmy to fanom. Dla nas teraz ważne jest przygotowanie do każdego meczu. Widzę moich zawodników; widzę, że są bardzo zmotywowani; widzę, że są to gracze na wysokim poziomie. Około połowa naszej drużyny to zawodnicy, którzy grają teraz na Ukrainie. W kraju, w którym toczy się wojna i myślę, że to bardzo ważne, że mamy tak silnych zawodników w naszych mistrzostwach.

Myślę, że ta drużyna narodowa ma naprawdę duży potencjał, ale sama w sobie nic nie znaczy. Na takim turnieju trzeba pokazać maksimum swoich możliwości. Jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy dawać z siebie wszystko w każdym meczu.

RSS
Aktualności
Loading...
Zabarny jest zainteresowany Arsenalem
Dynamo.kiev.ua
20.07.2024, 07:31
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci więcej opcji podczas korzystania ze strony Ok