Топ 10 найдорожчих футболістів, які прийшли до «Динамо» вільними агентами

2022-08-14 15:04 Про любов «Динамо» до підписання гравців, які перебувають у статусі вільних агентів можна говорити дуже багато. ... Топ 10 найдорожчих футболістів, які прийшли до «Динамо» вільними агентами

Про любов «Динамо» до підписання гравців, які перебувають у статусі вільних агентів можна говорити дуже багато.

Андрій Шевченко

Ми ж зосередимося на тих десяти гравцях, які мали найбільшу вартість на трансферному ринку. Яка кількість цих гравців зуміла закріпитися в «Динамо»? Хто так і не приніс користі? Отже, кого ж біло-сині запрошували безкоштовно?

Перейшов до «Динамо» з «Челсі»

Ринкова вартість на момент трансферу: 10 млн євро

Дата трансферу: 29 серпня 2009

Вік на той момент: 32 роки

Шева повертався до «Динамо» вже в статусі живої легенди, людиною, яка виграла Золотий М’яч та була символом того «Мілану» Анчелотті. Після повернення до Києва Шевченко разом із рідним клубом так і не зміг стати чемпіоном країни, але той період був яскравим для всього українського футбола, а тим паче для вболівальників Динамо. Фінальний акорд — це гра зі Швецією на «Олімпійському» і його дубль після передач Ярмоленка та Коноплянки. Потім не дуже гарна історія з входженням у штаб Фоменка. А що було потім усі пам’ятають. Відбір на ЧС-2018. Перше місце у кваліфікації на Євро. Побиття сербів у Львові. Побиття португальців у Києві. Четвертьфінал чемпіонату Європи 2020. Зараз Андрій Миколайович амбасадор платформи United24, яка допомагає відновлювати Україну після вторгнення російських загарбників.

Олександр Гладкий

Перейшов до «Динамо» з «Шахтаря»

Ринкова вартість: 3,5 млн євро

Дата трансферу: 1 липня 2016

Вік на той момент: 28 років

Трансфер формально скандальний, але в спільноті був сприйнятий абсолютно спокійно. У складі «Динамо» Гладкий провів 11 матчів (449 хвилин) і результативними діями не відмітився. Уже через рік нападник покинув киян у тому ж статусі, що і прийшов. Хоч контракт із біло-синіми попередньо й був підписаний на 3 роки, а сам нападник пів року провів на правах оренди у львівських «Карпатах». Пізінше був період в чемпіонаті Туреччини, а із сезону 2020/2021 Олександр виступає в складі луганської «Зорі» та може побити рекорди результативності, про які мріє Селезньов.

Радосав Петрович

Перейшов до «Динамо» з «Генчлербірлігі»

Ринкова вартість: 3,2 млн євро

Дата трансферу: 1 липня 2015

Вік на той момент: 26 років

Тихо прийшов, тихо пішов. Усього 12 матчів (1013 хвилин), 1 гол та 1 жовта. Через рік серб уже переходить до лісабонського «Спортінга» за 1 млн євро. Рідкісний випадок, коли «Динамо» заробило на гравцеві, які їм не підійшов і залишилося в повному плюсі. Зараз Петрович грає в Сегунді за «Реал Сарагосу».

Карлос Самбрано

Перейшов до «Динамо» з «Рубіну»

Ринкова вартість: 3 млн евро

Дата трансферу: 30 січня 2018

А ось приклад, як заробляти на непотрібних гравцях, але з великим головним болем та запізненням. Хацкевичу цей гравець не був цікавий, але він погодився взяти його на рік та придивитися. Президент «Динамо», у свою чергу, наполіг на довгостроковому контракті з перуанцем. Як результат — 0 матчів за основну команду киян та через 2 роки + 1,5 млн євро за трансфер Самбрано в «Бока Хуніорс».

Сергій Кравченко

Перейшов до «Динамо» з «Ворскли»

Ринкова вартість: 2,9 млн євро

Дата трансферу: 1 січня 2009

Вік на той момент: 25 років

Вихованець «Шахтаря» у якого не пішло в «Динамо». У складі киян він провів лиш рік, за який зіграв 875 хвилин в 16 матчах, де забив 2 голи та віддав 1 результативну передачу. Через рік Кравченко опинився в дружньому до біло-синіх «Дніпрі» (сума трансферу 700 тисяч євро), де став легендою клубу. Зараз Сергій у свої 39 років ще продовжує ігрову кар’єру в складі одеського «Чорноморця».

Жуніор Мораєс

Перейшов до «Динамо» з «Металургу» Донецьк

Ринкова вартість: 2,5 млн євро

Мораєс прийшов до комади Реброва в статусі зірки місцевого чемпіонату. «Металург» розвалився і гравець перебрався до команди рівня Ліги Чемпіонів. У першому сезоні УПЛ Жуніор забив 7 голів у 20 матчах, у наступному 10 голів в 16 матчах. Потім гравець обрав варіант із коштовною орендою до китайскього чемпіонату й на рік пропав із радарів. Ця подорож могла коштувати йому українського паспорта, але обійшлося. Після повернення Мораєс забив ще 13 м’ячів у всіх змаганнях за «Динамо». А що було далі ви всі чудово пам’ятаєте... Зараз бразильский українець грає за «Корінтіанс» та навіть забив 1 гол на Кубок Бразилії.

Валерій Федорчук

Перейшов до «Динамо» з «Дніпра»

Ринкова вартість: 1,8 млн євро

Дата трансферу: 4 лютого 2016

Вік на той момент: 27 років

У складі «Динамо» Валерій провів 1 сезон та прийняв участь в 11 зустрічах (376 хвилин), де забив 1 гол. Повністю реалізувати себе в Києві заважали травми та високий рівень конкуренції в центрі поля. Уже в 2017 році Федорчук на правах вільного агента перейшов до рівненського «Вереса». Потім була «Рига» та «Маріуполь». З серпня 2020 року Федорчук є гравцем львівського «Руху», у складі якого, вже зіграв 37 матчів забив 5 м’ячів та віддав результативну передачу.

Микола Морозюк

Перейшов до «Динамо» з «Металургу» Д

Морозюк витиснув максимум зі свого повернення до «Динамо». На рівні УПЛ Микола був досить гарним гравцем, але, мало хто очікував, що він зможе дорости в Києві до рівня капітана команди та гравця збірної України. Усього за «Динамо» в Морозюка 116 матчів у всіх турнірах (більше тільки за «Металург» — 139), 24 асисти, 9 голів та 6 трофеїв. Зараз Морозюк є гравцем одеського «Чорноморця» до якого він приєднався після дворічної подорожі до чемпіонату Туреччини.

Сергій Ребров

Перейшов до «Динамо» з «Вест Хему»

Ринкова вартість: 1,5 млн євро

Дата трансферу: 1 липня 2005

Вік на той момент: 30 років

До «Динамо» Ребров, як і Шевченко повертався в статусі живої легенди клубу. Перший сезон зірка киян проведе відмінно та стане найрезультативнішим гравцем чемпіонату України. Його визнаються кращим гравцем чемпіонату, але вже в наступному сезоні рівень гри, як і довіра до гравця буде падати. Дійшло до того, що в сезоні 07/08 він мав намір покинути «Динамо» та перебратися до столичного «Арсеналу», але зрештою опинився в казанському «Рубіні». Зараз Сергій Станіславович тренує саудівський «Аль-Айн», де грає Андрій Ярмоленко та чекає, коли звільниться місце головного тренера національної збірної України.

Артем Громов

Зірка «Ворскли» була покликана стати гравцем, який надовго зуміє закрити проблемну позицію лівого вінгера, де на той час, хто тільки не страждав (намагався грати). Але... Не потягнув, що сам визнавав у інтерв’ю. Усього 12 матчів за «Динамо» та 3 гольові передачі. Після скандальний перехід до «Крильєв Совєтов», через який його пізніше не візьмуть до львівських «Карпат». А з 2017 року гравець осяде в луганській «Зорі» аж до літа 2022 року. Саме 29 липня Громов змінив клубну прописку та тепер буде захищати кольори «Дніпра-1».