Відомий український тренер та експерт Олег Федорчук поділився своїми враженнями від першого матчу плей-офф раунду кваліфікації Ліги чемпіонів між київським «Динамо» та лісабонською «Бенфікою» (0:2), який відбувся вчора в польській Лодзі.
‒ «Динамо» було приречене самим жеребом, чи на цій стадії всі були рівними?
‒ Думаю, «Бенфіка» зараз входить у топ-25 європейських клубів. Тому вона була чи не найбільш складним суперником із усіх можливих, а отже жереб, безперечно, для нас був несприятливим.
‒ «Бенфіка» провела два тури Примейри. Більш ранній старт у чемпіонаті — перевага португальців перед «Динамо»?
‒ Перевага, і при тому велика. Навпаки, це наші клуби в попередні роки мали таку перевагу перед суперниками, тому що в сильних лігах чемпіонати розкачувалися вже в середині серпня, у декого — на початку вересня. А ми грали тур-два вже в липні.
Тому зараз «Динамо» подвійно вразливе: і тому, що суперники почали раніше грати чемпіонат, і тому що у нас все-таки був простій на півроку, який не компенсують попередні чотири матчі у двох раундах, які були до «Бенфіки».
‒ Відсутність Сидорчука — дійсно настільки великий удар по «Динамо»?
‒ Я б не сказав, що він зараз провідний гравець «Динамо» та збірної, тому з точки зору якості я б не сказав, що це втрата в ігровому плані. А от у ментальному плані Сидорчук — це втрата, яку важко компенсувати. Він — капітан не тільки за пов’язкою, це гравець, який спроможний повести за собою команду. От такого гравця в «Динамо» не знайшлося — ні Буяльський, ні Циганков, ні Шапаренко взяти на себе роль лідера не змогли.
‒ Але ж при цьому в «Динамо» просто не було кадрового опорника!
‒ І при цьому я б не сказав, що проблеми були саме в опорній зоні. Обидва голи — наслідок грубих індивідуальних помилок, глибинно вони «приходили» з флангів. Це не стосується тієї роботи, яка виконувалася в центрі півзахисту. Це проблема конкретно тих хлопців, які відхилялися від ударів, пасували назад в недодачу, пасивно стежили, як м’яч літав вздовж карного майданчика. От звідси — ті голи, які й зламали гру киянам.
‒ Гаразд, гол від Бенфіки вже на 9-й хвилині. Попереду 81 хвилина, не рахуючи компенсованого часу. Як «Динамо» могло переломити хід цієї гри?
‒ Тільки за рахунок активності та тиску попереду, а в «Динамо» якраз якості виконання атаки не вистачало. Бесєдін який матч поспіль не потрапляє в темп команди. Циганков грає «спалахами» ‒ різкий прохід, удар, а потім хвилин 15-20 його на полі не знайдеш. Буяльський взагалі «розчинився» ‒ це не фланговий гравець, і нічого корисного на позиції, де треба вибухова швидкість і обіграш, Віталій принести не може.
Промовистий факт: ми пропустили першими, але, замість активізуватися, й надалі програвали суперникам не лише в якості ударів (у площину воріт), а й у кількості. Це все показувало, що в «Динамо» великі проблеми в організації гри.
‒ Другий гол «Бенфіки» — наслідок просто одного невдалого пасу, чи за цим стояло щось більше?
‒ Ну, безперечно, пас назад у Циганкова вийшов настільки недбалим, що відрізав півкоманди. Але те, як забивала «Бенфіка», показало відсутність у «Динамо» достатньої агресії та щільності в захисті. Професіональні суперники таким, безперечно, користаються.
‒ «Динамо» могло напропускати ще. В чому причина, що ми так не тримали удар?
‒ На жаль, ось ці п’ять матчів після піврічного вимушеного простою показали, що в «Динамо» дуже проблемними виявилися дві ключові позиції — центральних захисників і центрального нападника.
Бесєдін раніше свою пасивність у завершенні компенсував працездатністю, зараз вся його робота позбавлена сенсу, тому що підтримки справа й особливо зліва нема, виграні м’ячі в’язнуть без загострення, а завершувати нечисленні, проте існуючі гострі атаки Артем не може через неправильне позиціонування, відкривання.
А от у центрі захисту маємо системні проблеми. Якщо Забарний ще грає зазвичай вище середнього рівня, то Попов просто-таки «пливе» під тиском. Момент із непризначеним пенальті — тому приклад: арбітр на точку не вказав, ніби пронесло, але ж у самому тому моменті Денис не розібрався, програв супернику, діяв неправильно. Значить, ще такі моменти будуть і не раз. Доведеться Луческу зупинятися на Сироті, тому що цей гравець значно передбачуваніший у своїх рішеннях і хоча б там, де можна не помилитися, не помилиться.
От так і виходить, що у нас великі проблеми, а лава запасних коротка й не якісна, так що Луческу розчавлений цією ситуацією і в матчах найвищого рівня нічого зробити не може.
‒ Але ж заміни очевидно оживили гру...
‒ Проте це ж складний вибір: випустивши Караваєва з перших хвилин, ти втрачаєш опцію посилення під час матчу. Виставивши Ваната, втрачаєш у плані боротьби попереду, це гравець все ж тендітний, більше заточений на хитрість, ніж на силове вирішення. Той же Вівчаренко хороший у плані швидкості та підключень, але для захисної роботи краще покластися на трішки більш досвідченого Дубінчака.
До того ж, віддаючи належне дійсно хорошим замінам, які пожвавили гру «Динамо», ми маємо розуміти «Бенфіку». Вона комфортно вела в гостях у два голи, віддала багато сил. Це закономірно, що вона десь поступилася ініціативою — атакувати стрімголов треба було нам, а не ним.
‒ «Бенфіка» та «Динамо» — різні планети. Вони готують гравця, якого за рекордні гроші купує «Ліверпуль», ми не знаємо, ким закрити позицію лівого півзахисника та як навчити форварда хоча б раз за матч пробити по воротах. Уявляєте собі реальність, за якої матч завершився б не поразкою киян?
‒ Уявляю, безперечно. Якби у нас не була війна, яка позбавила «Динамо» ігрової практики на півроку та змусила поїхати практично всіх легіонерів, протистояння вже було б іншим. Якби за звичних обставин ми раніше почали сезон, то з кінця липня вже награли б 3-4 тури, і це були б ще кілька відсотків на нашу користь. Нарешті, якби «Динамо» зіграло з «Бенфікою» так само ретельно в захисті, теж була б інша ситуація. Ми ж підставилися під ранній гол, не знайшли можливості перевернути гру, тому все закінчилося саме так, як закінчилося.
‒ Давід Нерес вийшов у «Бенфіці» з перших хвилин. Видно, за рахунок чого він міг би в «Шахтарі» бути супер-зіркою?
‒ Його просто не можна виділити. «Бенфіці» гра давалася настільки легко, що без супротиву вінгер не мав себе як проявити. Важлива його участь у другій гольовій ситуації, проте ми ж розуміємо — там «Динамо» зіграло настільки неуважно, що просто гріх було цим не скористатися. За гострими моментами та голами герой гостей — не Нерес. Це вже достатньо говорить про його гру з «Динамо». Оцінювати Давіда, на жаль для нас, будуть по матчах із вищим рівнем опозиції.
‒ З відходом Нуньєса Яремчук залишається резервним форвардом. Чого чекати від нього в «Бенфіці»?
‒ Безперечно, Роман — не молодий, несформований гравець, а цілком зрілий і досвідчений професіонал. Йому треба регулярно грати. Так що цей відрізок для Яремчука визначальний — якщо до кінця року він не завоює місця в основі, треба буде задуматися про своє майбутнє. Тренери міняються, конкуренти міняються — якщо б він мав «вистрелити» в цій команді, то вже б зачепився за шанс.
Ось і проти «Динамо», очевидно не прохідного для себе суперника, Рома зіграв невиразно. А це симптом.
‒ «Бенфіка» 2021 та 2022 років — яка сильніша, якщо судити по цих двох сезонах протистоянь із «Динамо»?
‒ Минулорічна «Бенфіка» — більш потужна. Нинішня має свої слабкі сторони, тренер тільки починає її вивчати, видно, що далеко не всі гравці в оптимальному вигляді та достатньо інтегровані в гру команди. Грає свою роль, безперечно, відсутність відразу кількох персонажів — на чолі з Дарвіном Нуньєсом.
‒ У такому випадку, наскільки стали гіршими ми, якщо ослаблена (чи не до кінця перезавантажена) «Бенфіка» так нас возить?
‒ Так, обидві команди стали слабкішими. З відходом іноземців варіативність у «Динамо» значно зменшилася. Де Пена, Вербич, Миколенко — це якраз ті люди, яких не вистачало.
‒ Що робити «Динамо» в матчі-відповіді?
‒ Якщо в Лісабоні забити першими, та ще й ранній м’яч, то чому не хитати цю «Бенфіку»? Зараз великий козир динамівців — відмінене правило «виїзного голу». Завдяки цьому матч-відповідь не буде формальністю.
‒ «Динамо» в єврокубках — «випадковий гість»?
‒ У Лізі чемпіонів нам поки що рано конкурувати, а от в інших турнірах я б «Динамо» жодним чином не хоронив. Більше того, якщо так же раціонально, як зі «Штурмом» і «Фенербахче», грати в тій же Лізі Європи, до чвертьфіналу можна дійти.
Андрій Піскун
Говорите нет качественных футболистов ?
А как же пример Буде-Глимта ?
Команда играет за Полярным кругом, футболисты ноунеймы.
За счет чего же она факала ту же Рому 6:1 и 2:1 не говоря о нашей Заре ?
Вот как раз за счет организации игры, т.е взаимодействия игроков, и высоких скоростей, которые демонстрировали игроки во время этих взаимодействий.
Та же Аталанта в серии А - никаких выдающихся людей в составе, но 3 года входила в четверку лучших в чемпе и играла в еврокубках.
Именно за счет организации игры и высочайшей функциональной готовности людей.
И Валерий Васильевич постоянно это доказывал.
А как же пример Буде-Глимта ?
Команда играет за Полярным кругом, футболисты ноунеймы"(с).Nauhnar
--------------------------------------------------------
А вы где-то читали или от кого-то слышали идеи по поводу того, "за счёт чего сб. Исландии поднялась вверх"? Или почему, в своё время, "подпрыгнул" Батэ? Я даже про причины чемпионства "Лестера" ничего толкового не слышал.
Понятно, что причина- это "микс" из многого в т.ч. организация игры и физика. Но вот очень это общО: "организация игры", вот бы поконкретнее, в чём это выражается, как это может увидеть рядовой болельщик с экрана.
в обеих фазах: в атаке и в обороне.
вот пример - читайте и обрящете:
https://ua.tribuna.com/tribuna/blogs/shvabskiyblog/2945490/
на этой странице много материалов о тактике, а вообще в инете его - море.
не ленитесь.
в обеих фазах: в атаке и в обороне.
вот пример - читайте и обрящете:
https://ua.tribuna.com/tribuna/blogs/shvabskiyblog/2945490/
на этой странице много материалов о тактике, а вообще в инете его - море.
не ленитесь.
---------------------------------------
Я так зрозумів, інтерв'ю на українській, а це перекладач постарався
----------------------------------------------------------
К сожалению, у нас нет опыта прихода в команду зарубежного тренера, у которого был недавний опыт построения быстрой игры.
Вот бы пригласили несколько лет назад тренера "Копенгагена", которой поставил своей команде быструю игру. Её увидел в серии "ДК vs. Копенгаген". Это конечно, не было "нечто сверхзвуковое", но скорость отметил. А так- теоретизируем, и я в том числе.
----------------------------------------------------
А я вот, например, не знаю- Сидорчук принимает 99% пасов стоя на месте или впритруску ибо по-другому не умеет или потому что с него ускорятся тренер не требует. Вот нет у меня ответа на этот вопрос, действительно, не знаю.
Що він несе?
Раніше при правилі виїздного голу рахунок 1-3 у матчі-відповіді був би на нашу користь, то тепер - НІ!
Проблема у нас в отсутствии исполнителей. С мячом работают медленно, а с приёмом и пасом, так, вообще, у всех были сложности (((
Впрочем, сами видите, - с Бенфикой тягаться сложно... Теоретически можно, но сложно... Нападения нет... Сидор сидит на лавке - заменить его реально некем!.. Средняя линии нестабильна... Те, кто должен тащить за собой команду, привозят мячи в свои ворота... А это вам не ЧУкр, тут эти штучки не сработают...
Карочь, нефиг позориться в ЛЧ - для этого у нас теперь есть Шахтёр...)))
--------------------------------------------------------
Вы- один из единиц, который видит, что общая беда наших игроков- это качество приёма мяча. Такую же "беду" подметил у шотландцев, когда играли наша сборная против них. Наши даже в этом техническом элементе чуть получше шотландских сборников.
И вообще у меня есть "мантра", что главное чем отличается игроки разного класса- это качество приёма мяча.
Как то на конкретных примерах разбирал почему Яя Туре- великий игрок. Делал ссылки на его шикарные приёмы мяча: в полоборота, с подстройкой корпуса под приём на "сильную" ногу, с моментальной подработкой под пас вторым касанием.