Для київського «Динамо» трансфер Артема Довбика — єдиний можливий варіант посилення атаки. А для самого нападника збірної України переїзд в столицю України — найкраща можливість продовження кар’єри.
Катастрофа «Динамо» з форвардами
Про посилення атаки «Динамо» говорять вже не один рік. Матч із «Бенфікою», та й попередні поєдинки цього сезону в Лізі чемпіонів показали, що Артем Бесєдін, скажімо так, не дає команді того, чого від нього чекають. Артем Довбик за нинішніх умов може стати точковим посиленням для команди Мірчі Луческу.
На трансферному ринку кияни ніяк не можуть знайти результативного форварда, а школа з традиціями виховання двох володарів «Золотого м’яча» ніяк не підготує гідного наступника Блохіну та Шевченку. Яремчука втратили, а ті, на кого робили ставку, ніяк не можуть себе реалізувати. Напевно, що останнім сильним форвардом у «Динамо» був Мбокані, але через примхи характеру африканець так і не показав себе в команді. Зараз ситуація тільки ускладнилася. Через війну «Динамо» не може активно працювати на трансферному ринку через усім відомі причини. Тому Луческу потрібно спиратися тільки на наявних футболістів, або шукати посилення в Україні.
Бесєдін провів дуже слабкі матчі кваліфікації ЛЧ проти «Фенербахче» та «Штурма». Ефективність дій нападника киян була дуже малою. Ще і в останній грі проти австрійців став винуватцем голу у власні ворота. Можливо, чорнової роботи він виконує багато, але від нападника вимагають забитих м’ячів.
Першу частину минулого сезону Артем пропустив через важку травму. У другій грав тільки у благодійних матчах. Петраков не включив його до заявки на стикові матчі чемпіонату світу та ігри Ліги Націй. Напевно, причина в тому, що Бесєдін ще не набрав своїх кондицій. Ігровий тонус після року без офіційних матчів дуже низький. Тут потрібен тільки час, щоб хоч якось покращити ситуацію.
Черговий шанс отримав би Супряга після невдалого вояжу в Італію. Після всіх проблем у «Сампдорії» навряд чи було б багато бажаючих платити за Владислава та виконувати його чималий особистий контракт. Але виявилося, що Супряга не може грати у футбол через травму. Операція та 3-4 місяці простою. Відповідно, у першій частині сезону на нападника не потрібно розраховувати.
Луческу вже не один раз брав на зимові збори Ваната. Першу частину минулого сезону Влад провів у «Чорноморці». Набрався досвіду дорослого футболу. Ніхто не буде заперечувати перспективи та таланти уродженця Хмельниччини, але на сьогодні він не може робити різницю та програє конкуренцію Бесєдіну. Якщо речі називати своїми іменами, то Влад отримав шанс завдяки кадровим проблемам «Динамо». Луческу потрібна кількість на лівому фланзі та в атаці. Працювати Ванату є ще над чим. Поки його важко назвати гравцем стартового складу команди.
На місці форварда Луческу також використовує Гармаша. Але це опція більше посилення гри. Навряд чи на Дениса можна розраховувати, як на основного нападника. Проблеми із дисципліною нікуди не поділися. «Динамо» потрібна стабільність. Тому Гармашу залишається роль гравця ротації.
У новий сезон Луческу входить формально із трьома нападниками, але в кожного є свої проблеми. Бесєдін ще не набрав форму та схильний до травм. Якщо щось трапиться з Артемом, то вже виникає велика проблема. Ванат тільки намагається закріпитися у першій команді. А Гармаш — дуже нестабільний гравець. .
Красніков та Кучер будують у «Дніпрі» новий «Металіст»
«Спортклубівці» розпочинають нову віху у своєму житті. Влітку клуб не тільки змінив тренера, але і отримав нового спортивного директора. Тепер у Дніпрі рулять Олександр Кучер та Євген Красніков.
Все, що було збудовано за часів Ігора Йовічевіча, буде змінено. У Краснікова та Кучера свій погляд на футбол, вони будуть будувати щось подібне до «Металіста». І робити ставку на іноземців. Важливе місце у цій філософії займають гравці з Латинської Америки. Навіть у часи війни Красніков домовляється про переходи бразильців та аргентинців. Якщо команда пройде в групу ЛЄ, то ця тенденція буде тільки посилюватися.
Позиції Довбика у клубі не підлягають ніяким сумнівам. Артем — безальтернативний нападник для дніпрян. Ніякого запасного футболіста на цю позицію навіть кількісно немає. До закриття трансферного вікна Красніков намагатиметься посилити лінію атаки.
Головний варіант на поверхні — Матеус Пейшото. Бразилець дуже добре виглядав на фоні Першої ліги. Йому приписували інтерес з боку «Шахтаря». Зараз він грає в оренді на батьківщині до зими. Враховуючи, що його контракт належить досі «Металісту», а боси харківського клубу зараз працюють із «Дніпром-1», то перехід Пейшото до табору «спортклубівців» дуже реальний зимою. Поєднувати однотипних форвардів у команді буде важко. Тому зимою відхід Артема цілком може статися.
У Дніпрі будуватимуть нову команду, на нових принципах з перспективою боротися за найвищі місця у найближчій перспективі. Все це дуже добре, але на це потрібен час. Латиноамериканські новачки, гравці з «Металіста», нові тренерські вимоги, новий спортивний директор. Все це дуже ризиковано для колишніх лідерів команди. Тепер їм потрібно починати все спочатку та доводити свої амбіції. Найближчі пів року для Довбика найкращий час змінити команду. Артем піде на фоні перебудови та його втрата не буде такою болючою.
Для прогресу Довбику потрібні сильніші партнери та досвідчений тренер
Вже тривалий час багато розмов про інтерес до Довбика з боку європейських клубів, але до конкретики справа так і не доходить. Очевидно, потенційних покупців відлякує сума трансферу за українця. В пресі називалися суми в 12-15 млн євро, за які «Дніпро-1» готовий продати нападника. У 2020 році «спортклубівці» пожаліли грошей, щоб викупити всі права у «Мідтьюлланна». Тому 50 відсотків від продажу Довбика поїде до Данії. Якщо дніпряни продадуть Довбика за 12 млн, то тільки 6 залишиться їм.
Великих передумов для переходу Довбика в сильний клуб та чемпіонат за великі гроші зараз немає. Останні пів року він не мав офіційних матчів на клубному рівні. З часу Євро та переможного голу шведам вже пройшов рік. Збірна України не поїде в Катар. Нової вітрини не буде. Залишається сподівання на вихід та успіх в ЛЄ.
Є таке відчуття, що Довбик себе вже вичерпав у «Дніпрі-1». Він став лідером команди, найкращим бомбардиром недограного сезону. Від нього у новому сезоні будуть великі очікування. Артем повинен забивати. Щоб прогресувати далі та вийти на новий рівень, потрібні сильніші партнери та більш досвідчений тренер, який по-іншому подивиться на Довбика.
Не варто забувати, що Артему вже 25 років. Це вже не молодий гравець. Потрібно кудись рухатися. Третій сезон у Дніпрі навряд чи щось суттєво щось змінить. Тим паче, що зараз у нього вже екватор контракту. З кожним трансферним вікном термін угоди буде зменшуватися, що впливатиме на ціну.
Довбик — це реальне посилення для «Динамо». Він вже був в системі клубу минулої весни, тому має знати вимоги Луческу. Окрім позиції форварда, Артем може грати на фланзі. Відразу посилити дві проблемних позиції.
Однією із сильних сторін «Динамо» є колектив. Всі розмовляють одною мовою. Всі знають один одного багато років. Артем вже був у таборі киян та знає більшість динамівців по виступах за національну команду. Його прихід не буде якимось дисбалансом для команди. Артем відразу увіллється в колектив.
Ігор Суркіс здатен запропонувати Довбику хороші особисті умови. Навряд чи хто дасть більше. Для Артема це дуже важливо, бо він входить у свої найкращі футбольні роки.
Луческу здатен дати нападнику щось нове. Вивести на новий рівень. Щоб реально Довбик боровся за місце основного нападника збірної із Яремчуком, а не був тільки дублером.
«Дніпру-1» потрібно визначатися із долею Довбика. Навряд чи далі можливий великий прогрес. Артему потрібні нові виклики. Якщо цього літа Артема не купили в статусі найкращого бомбардира недограного сезону, то зробити це у майбутньому буде ще важче. Довбик — навіть не основний форвард збірної України, вже не молодий гравець. Тому ніхто не буде платити багато за такого футболіста. Взимку трансферне вікно не настільки активне. Тому потрібно чекати наступного літа. Можливі успіхи в УПЛ не будуть показником, бо рівень чемпіонату серйозно впаде. Залишається сподіватися тільки на успішний виступ у єврокубках.
Для нових керівників дніпрян потрібно не тільки вдало купувати, але й продавати гравців. На рівному місці втратили провідного опорника Ігнатенка, який саме під керівництвом Йовічевіча зробив найбільший прогрес. Ярмолюк поїхав до «Брентфорда», так і не ставши стабільним гравцем в УПЛ (у нього завершувався контракт). Незрозуміла ситуація із найбільшим талантом Ківіндою, якого немає зараз у клубі. Якщо вже «Дніпро-1» втрачає своїх гравців, то має за це отримувати гроші.
У ситуації з Довбиком не варто тягнути, коли ситуація зайде в кут. Було б добре для «Дніпра-1» виручити за нападника 4-6 мільйонів євро. Для цього потрібно продати його у Європу за 8-12 млн, або шукати можливості залишити «Мідтьюлланн» із носом. Тут найкращою опцією є перехід в київське «Динамо». Власники клубу можуть домовитися між собою про формальну оренду на два сезони, щоб не платити великі гроші данцям. Це реальна можливість отримати за трансфер найбільше та створити собі хорошу репутацію успішним виступом гравця у новому клубі. Тим паче, що про заміну думати не потрібно. Пейшото буде доступний з другої частини сезону. Дочекатися тільки б зими...
Сергій ТИЩЕНКО
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости