Олег Федорчук: «Весь перший тайм матчу з АЕКом «Дніпро-1» провів у шоці»

2022-08-19 09:35 Відомий український тренер та експерт Олег Федорчук поділився своїми враженнями від першого матчу плей-офф раунду кваліфікації ... Олег Федорчук: «Весь перший тайм матчу з АЕКом «Дніпро-1» провів у шоці»

Відомий український тренер та експерт Олег Федорчук поділився своїми враженнями від першого матчу плей-офф раунду кваліфікації Ліги Європи між «Дніпром-1» та кіпрським АЕКом (1:2), який відбувся минулого четверга в Кошиці.

Олег Федорчук

— Якщо б не гол дніпрян на останній хвилині, то відчуття були сумними. Дуже прикро було стежити за командою, в даному випадку за «Дніпром-1», яка за своїм потенціалом вища за суперника, але картина на полі була зовсім іншою.

Думаю, що в першому таймі дніпровці мали якийсь недонастрій, команда вела позиційну гру, при цьому захоплювалася коротким і середнім пасмом. Також дуже багато було індивідуальної гри. А ось суперник сподобався. Незважаючи на те, що АЕК є досить віковою командою, вони проводили дуже швидкі контратаки, і в першому таймі могли забити ще. Першу половину гри «Дніпро-1» програв повністю, статистика це ясно показала. Думаю, що тренерський штаб має налаштовувати краще за гравців.

У другому вже була перевага «Дніпра-1», інша річ, що кіпріоти збивали темп. У будь-якому випадку, кінцівка гри небезнадійна, і ми маємо всі шанси пройти АЕК.

— Пропущені голи — це переважно незіграність нинішнього складу дніпрян чи, більшою мірою, результат майстерності суперника?

— І те і інше. Ми бачили, що дуже багато ударів АЕК завдав у ворота наших воріт, особливо з опорної зони. Наші грали дуже широко, а Сарапій на цій позиції виглядав дуже погано — він нервував, і отримана в кінці гри червона картка цілком логічна. Футболіст не завжди встигав, а враховуючи, що і Сваток, і Адамюк не є надшвидкими гравцями, картина виходила не дуже, адже ці футболісти були заточені на атаку і часто залишали зони.

Також не дуже добре виглядали Когут, Танчик з Бузанелло. Плюс не можна було не помітити, як нервував воротар дніпрян, другий м’яч — цілком на ньому, груба воротарська помилка. Два м’ячі за 30 хв— це був шок, у стані якого команда провела весь перший тайм, деякі футболісти просто «перегоріли».

— З боку не виникало відчуття, що при флангових навісах із прострілами футболісти «Дніпра-1» у своєму штрафному просто не розуміли, що їм потрібно робити?

— Повністю згоден. Більше того, не було зв’язку між середньою лінією та групою атаки, де за великим рахунком був один Довбик. Хоча у другому таймі і Громов мав дуже гарні моменти, з тією ж перекладиною. Схема 4-1-4-1 у першому таймі не спрацювала, а вже в другому, коли вийшов Громов і стали грати у два форварди, вдалося створити багато моментів.

Ну і від Довбика хотілося б бачити більш агресивну гру. На сьогоднішній день він, як і Пихалонок, є гравцем збірної. Тим більше що навколо Довбика ходили розмови про його вартість у кілька десятків мільйонів, але на тлі кіпріотської команди він особливої ​​активності не проявляв.

— Не здається, що весь цей трансферний галас навколо Артема не дуже добре на нього впливає?

— Думаю, що ця хвиля більше йде від вдалої гри в складі збірної, адже за гравцем спостерігають не тільки в його виступах за клуб. Тим більше що в чемпіонаті була велика перерва, і весь ажіотаж йшов від гри саме за національну команду.

У будь-якому випадку, ця гра з АЕКом Довбиком однозначно не плюс, потрібно агресивніше себе позиціонувати. Він однозначно вміє грати, але при цьому не завжди добре потрапляє в гру. Це також мінус Артема.

У всякому разі, потрібно серйозно готуватися, потенціалу «Дніпра-1» достатньо, потрібно шукати блоки зіграності. Так, занадто мало було часу, щоб зігратися, але, однак, є в команді футболісти, які грали разом — ті зв’язки Назаренко-Довбик, Когут-Довбик, Пихалонок-Довбик. Але крім останньої хвилини, коли Пихаленок добре подав на Сватка, а той забив, ми не помітили жодних зв’язків.

— Сарапій наступну гру пропускає, це серйозна втрата?

— Судячи з того, що він виходив у стартовому складі, на нього розраховували. Втрата, звичайно, значна, але, з іншого боку, Сарапій не є чистим опорником, куди більше у своїй кар’єрі він зіграв на позиції захисника. Тож заміну йому, мабуть, знайдуть.

Але додавати дніпрянам потрібно не в задній лінії, хоч не без цього. Тут більше потрібно додати групі атаки. І при цьому починати так, як «Дніпро-1» гру закінчував — швидше позбавлятися від м’яча, проводячи швидкі атаки.

Адже чим сподобався АЕК? Вони кожну атаку завершували ударом, завдавши лише близько 20 ударів у бік воріт — дуже високий показник для такої команди. «Дніпру-1» треба повернутися до того стилю, який був у другому таймі — швидкість, компактність, адже дуже широко грали в обороні, а суперник її легко розкривав, кілька атак були один на один, захисники в останній момент встигали вибивати м’яч у підкаті. . Думаю, тренерський штаб все проаналізує і зробить потрібні висновки.

— Почерк Олександра Кучера вже проглядається?

— І «Дніпро-1», і «Металіст» — ці команди завжди воліли грати з контролем м’яча. У принципі, і футболісти заточені на це.

У той же час команда повинна мати стиль, при цьому тактика гри повинна базуватися на основі можливостей суперника. Якщо він віковий, видно, що в кінці першого тайму футболісти вже почали підсідати, то треба включати темп, має бути аритмія. А «Дніпру-1» якраз не вистачало. Начебто команда грала правильно, але гостроти, особливо на початку гри, це не приносило, суперник встигав закривати зони.

Маючи таких втікачів, як Громов і Довбик, грати в повільний футбол «Дніпру-1» не варто. Треба використати козирі своїх футболістів. І не можна сподіватися тільки на фланги. Як би там добре футболісти не грали, голи забиваються не з флангів, а з центру штрафного.