12 тур чемпіонату України. «Динамо» — «Олександрія» — 3:1. Огляд матчу, статистика

2022-11-10 16:54 Цього тижня відбуваються матчі 12-го туру чемпіонату України. В одному з них у четвер, 10 листопада, ... 12 тур чемпіонату України. «Динамо» — «Олександрія» — 3:1. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі 12-го туру чемпіонату України. В одному з них у четвер, 10 листопада, зустрічалися київське «Динамо» та «Олександрія». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото — Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 12-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «ОЛЕКСАНДРІЯ» (Олександрія)3:1 (1:0)
Голи:
Буяльський (10), Лонвейк (73), Шепелєв (88) — Шулянський (90+1)

Попередження: Дубінчак (32), Циганков (70), Ванат (71) — Цуріков (29)

«Динамо»: 35.Нещерет — 94.Кендзера (20.Караваєв, 84), 34.Сирота, 25.Забарний, 44.Дубинчак (2.Вівчаренко, 68) — 5.Сидорчук (К), 8.Шепелєв — 15.Циганков, 29.Буяльський (19. Гармаш, 60), 7.Кабаєв (22.Лонвейк, 68) — 11.Ванат (41.Бєсєдін, 84).
Запасні: 1.Бущан, 74.Ігнатенко, 4.Попов, 9.Періс, 18.Андрієвський, 21.Кравченко, 28.Кулач.

«Олександрія»: 31.Білик, 4.Бабогло, 7.Ковалець (73 Кобзар, 78), 9.Калитвинцев (8.Авагімян, 54), 10.Третьяков (95.Мустафаєв, 88), 11.Мірошниченко, 17.Кожушко (20.Шулянський, 88), 27.Демченко, 29.Цуріков, 37.Рибалка (6.Дришлюк, 78), 66.Бондаренко.
Запасні: 1.Горох, 79.Єрмаков, 2.Мельник, 18.Костишин, 22.Скорко, 24.Мартинюк, 30.Копина.

«Олександрія» дуже сміливо розпочала цей матч, фактично перевівши гру на половину поля «Динамо», але нічого небезпечного біля воріт Нещерета гості в дебютному відрізку зустрічі не створили. А от кияни свій перший же момент в атакі реалізували: на 10-й хвилині матчу Циганков прорвався правим флангом, від лицевої лінії виконав скидку назад на Буяльського і той ударом одразу метрів з 14-ти відправив м’яч у сітку — 1:0.

Повівши в рахунку, «Динамо» перевело гру на половину поля «Олександрії», і деякий час гостям довелося грати лише на оборону. Але до реальної гостроти динамівці своєю перевагою не доводили. У цьому відрізку матчу можна відзначити лише сольний рейд Дубінчака через півполя, що завершився ударом з лінії штрафного майданчика — Білик зіграв надійно і накрив м’яч. А ось пізніше, коли «Олександрія» зуміла трохи відсунути гру від своїх воріт, «біло-сині» були набагато ближче до гола — це Кендзера прострілив з правого флангу, у воротарській площі Ванат вже, здавалося, відправляв м’яч у ворота, але Бобогло останній момент у підкаті зумів таки перевести гру на кутовий.

Наприкінці першого тайму «Олександрія» зуміла перехопити перевагу, і двічі мала шанс зрівняти рахунок. Спершу, на 38-й хвилині зустрічі в результаті флангової атаки своєї команди Калитвинцев пробивав з близької відстані з правої частини штрафного майданчика, але Нещерет виручив «Динамо». А через три хвилини Цуріков завдав підготовленого удару метрів з 25-ти, і м’яч пролетів за півметра від штанги воріт киян. І на цій події першого тайму вичерпалися.

Другий тайм активніше розпочав «Динамо», але саме «Олександрія» створила співаний після перерви гольовий момент — це Авагімян на 62-й хвилині зустрічі завдав два поспіль удару по воротах киян: перший — метрів з 18-ти, другий — уже з-за меж штрафного площі, але в обох випадках блискуче зіграв Нещерет.

Втім, динамівці продовжували володіти перевагою, і на 73-й хвилині зуміли оформити другий гол: завдяки передачі Ваната, Циганков прорвався лівим флангом, виконав передачу трохи назад на Лонвейка, що набігав, і той ударом одразу з лінії штрафної відправив мяч у сітку — 2:0.

Залишок матчу пройшов на половині поля «Динамо», і треба визнати, що гості демонстрували величезне бажання принаймні скоротити рахунок. Однак, в підсумку, гол знову забили підопічні Луческу: футболісти «Олександрії» не розібралися після кутового, м’яч опинився у Шепелєва, той увірвався в штрафну, холоднокровно обіграв Цурікова і ударом з кута воротарської увігнав м’яч під перекладину — 3:0. Але останню крапку в матчі поставили гості: у компенсований час другого тайму Нещерет, паруючи на удар по своїх воротах, відбив м’яч прямо на Шулянського і той зіграв на добиванні — 3:1.

В результаті, «Динамо» після десяти зіграних матчів набрало 19 очок, і змогло переміститися на 5-е місце в турнірній таблиці чемпіонату України. Від лідируючого «Дніпра-1» киян відокремлює 12 очок, але при цьому дніпряни зіграли на один матч більше.

У наступному турі на «Динамо» чекає ще один домашній матч — з ковалівським «Колосом». Ця зустріч відбудеться у найближчу неділю, 13 листопада (початок — о 15:00), і також пройде на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.