14 тур чемпіонату України. «Верес» — «Динамо» — 0:1. Огляд матчу, статистика

2022-11-21 15:52 Цього вікенду відбулися матчі 14-го туру чемпіонату України. В одному з них у понеділок, 21 листопада, ... 14 тур чемпіонату України. «Верес» — «Динамо» — 0:1. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбулися матчі 14-го туру чемпіонату України. В одному з них у понеділок, 21 листопада, зустрічалися рівненський «Верес» та київське «Динамо». Поєдинок був номінально домашнім для команди з Рівного, але за домовленістю між клубами проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото — Юрій Юр'єв

Чемпіонат України. 14-й тур

«ВЕРЕС» (Рівне) — «ДИНАМО» (Київ) — 0:1 (0:1)
Гол: Циганков (27)

Попередження: Дубінчак (69)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик (20.Караваєв, 65), 4.Попов, 25.Забарний, 44.Дубінчак — 5.Сидорчук (К), 8.Шепелєв (18.Андрієвський, 46) — 15.Циганков, 29.Буяльський, 22.Лонвейк (19.Гармаш, 46) — 11.Ванат (41.Бєсєдін, 65).
Запасні: 35.Нещерет, 2.Вівчаренко, 6.Бурда, 9.Періс, 21.Кравченко, 28.Кулач, 34.Сирота, 94.Кендзера.

«Верес»: 47.Когут (К), 2.Гагун, 33.Мірошник, 3.Вовченко, 42.Є.Пасіч, 10.Кльоц (95.Курко, 85), 29.Кучеров, 11.Дахновський (71.С.Шестаков, 80), 15.Лебеденко, 77.В.Шарай, 89.Гайдучик (7.Сергійчук, 75).
Запасні: 1.Ющишин, 44.Поворознюк, 78.Корокодим, 99.Квасний.

«Динамо» дуже активно розпочало цей матч, спробувавши одразу притиснути «Верес» до його штрафного майданчика. Якоюсь мірою це у киян вийшло, але тільки справа не пішла далі серії передач до воріт, кожна з яких була «прочитана» гравцями команди Вірта.

В цілому, «Верес» цілком впевнено і компактно оборонявся, не надаючи «Динамо» простору для комбінацій. В результаті, за всю першу половину першого тайму «біло-сині» створили лише один момент, який з натяжкою можна назвати гольовим: на 19-й хвилині зустрічі Тимчик розсіючною передачею вивів Ваната на ударну позицію в праву частину штрафного «Вереса», але його суперник не дозволив динамівцю як слід пробити. Удар все ж відбувся, однак Когут перевів гру на кутовий.

Кияни продовжували на високих швидкостях штурмувати ворота «Вереса», і на 27-й хвилині це, нарешті, принесло свій результат: Циганков блискучим ударом з підкруткою метрів з 25-ти відправив м’яч практично в «дев’ятку» воріт «Вереса» — 0:1.

Пропустивши, «Верес» перебудувався, почав прагнути атакувати. А пізніше підключив пресинг. У результаті таких дій рівнян гра вирівнялася. Але будь-яких загроз воротам Бущана «Верес» у час першого тайму, що залишився, не створив. У підсумку, на перерву команди пішли за мінімальної переваги «Динамо».

Другий тайм «Динамо» почало настільки ж активно, як і першу половину зустрічі, буквально «закривши» суперника на його половині поля і практично безперервно контролюючи м’яч. Не вистачало одного — фактичної гостроти. А ось «Верес» на 62-й хвилині матчу був дуже близький до гола: Гагун подав праворуч у штрафну «Динамо», і Дахновський завдав ефектного удару зльоту приблизно з 11-метрової позначки м’яч просвистів над самою поперечиною воріт Бущана.

Надалі гра продовжувала проходити за повної переваги «Динамо». І без моментів біля воріт «Вереса». І тільки на 76-й хвилині зустрічі кияни вперше після перерви створили загрозу воротам «Вереса»: пройшла передача в штрафну на Буяльського, той пробив з гострого кута з близької відстані, і м’яч пролетів за півметра від штанги. Могли динамівці забивати і через п’ять хвилин: триходівка Циганков — Буяльський — Гармаша привела до того, що останній виявився один на один з Когутом, пробив метрів з 8-ми, але воротар «Вереса» виручив свою команду від вірного гола. Нарешті, на 87-й хвилині зустрічі відбувся потужний удар Циганкова метрів з 27-ми, проте воротар «Вереса» знову опинився на висоті: цього разу він у кидку насилу перевів гру на кутовий. Більшого в цьому матчі «Динамо» домогтися не змогло. У підсумку, мінімальна перемога команди Мірчі Луческу, 1:0.

Перемігши «Верес», «Динамо» спіткало луганську «Зорю». Обидві команди тепер ділять третє та четверте місця в турнірній таблиці чемпіонату України. Відставання киян від «Шахтаря», що йде другим, становить одне очко (але у «гірників» при цьому гра в запасі), а від лідируючого «Дніпра-1» — дев’ять очок.

У наступному турі на «Динамо» чекає домашній матч із харківським «Металістом 1925». Ця зустріч відбудеться у найближчу суботу, 26 листопада в Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського (початок — о 14:00).