День в історії київського «Динамо»: 36 років тому Ігор Бєланов отримав «Золотий м’яч» (ФОТО)

2022-12-29 18:42 Цього дня, в 1986 році, легендарного форварда київського «Динамо» Ігоря Беланова було визнано найкращим футболістом Європи ... День в історії київського «Динамо»: 36 років тому Ігор Бєланов отримав «Золотий м’яч» (ФОТО)

Цього дня, в 1986 році, легендарного форварда київського «Динамо» Ігоря Беланова було визнано найкращим футболістом Європи за версією видання France Football і удостоєно призу «Золотий м’яч».

Ігор Бєланов

Вдала і яскрава гра на чемпіонаті світу в Мексиці, а також блискучі виступи у складі «біло-синіх», які здобули Кубок володарів Кубків УЄФА, стали основою визнання Беланова у футболній Європі.

«Золотий м’яч» було вручено Беланову 18 березня 1987 року в Києві перед початком чвертьфінального матчу на Кубок Чемпіонів проти стамбульського «Бешикташа». Як пізніше зізнався сам тріумфатор, зайве хвилювання від радісної події завадило відзначитися йому в тому матчі. Так, пробиваючи пенальті на 86-й хвилині, він потрапив у перекладину. Це був перший випадок, коли Бєланов не забив пенальті.

ТОП-5 гравців 1986-го року за версією європейських журналістів

— Ігор Бєланов (нападник, Динамо Київ, збірна СРСР) — 84 бала

— Гарі Лінекер (нападник, Барселона, збірна Англії) — 62 балла

— Еміліо Бутрагеньо (нападник, Реал Мадрид, збірна Іспанії) — 59 балів

— Мануель Аморо (захисник, Монако, збірна Франції) — 22 бала

— Пребен Ельк’яєр-Ларсен (нападник, Верона, збірна Данії) — 22 бала

Ігоря Бєланова на перше місце в опитуванні поставили видання, які представляли НДР, ФРН, Бельгію, Нідерланди, Польщу, Швецію, Чехословаччину та СРСР.

Ще один представник «Динамо» Олександр Заваров набрав 20 балів і розділив 6-те місце з форвардом «Ліверпуля» Іаном Рашем. Динамівський маестро отримав перші місця від Болгарії та Франції.